Spider-Man Online Forum

Pełna wersja: Atak na forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno wielu z was zastanawialo sie czemu nie dzialalo prawidlowe forum, niektórzy mogli miec problem z logowaniem. Otóz ktos (najprawdopodobniej jakichs nieznany haker) wlamal sie i skasowal baze danych forum. Teoretycznie wszystko przepadlo. Na szczescie superhost co tydzien robi backupy swoich hostowanych serwisów, wiec dzien po tragedii od razu skontaktowalem sie z technikiem, który wrzucil ostatnia kopie zapasowa bazy danych. Jest to baza pochodzaca z 19 czerwca, zatem wszystkie posty napisane po tym terminie niestety przepadlem. Jednak porównujac to co sie zachowalo z tym co przepadlo wychodzi na duzy, wrecz olbrzymi plus. Bylbym wdzieczny, gdyby userzy, którzy mieli cos waznego do powiedzenia po 19 czerwca ponownie napisali swoje posty. Tak zrobilem juz m.in Mack i zachecam do pójscia w jego slady.

PS. Dzisiaj zrobilem backup bazy forum na wlasny dysk twardy. Od dzisiaj co tydzien baza newsów i forum beda kopiowane na dyski twarde redakcji, tak aby w przyszlosci ratowac sie przed takimi atakami i nie zameczac superhostu naszymi mailami.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

Cytat:i nie zameczac superhostu naszymi mailami.
A co to kurde laske robia, ze udostepniaja backupy? Biora forse to i maja obowiazek udzielania pomocy klientom.
Oj, oj, ale sie porobilo... No dobra, przyznam sie. To ja sie wam wlamalem. Dajcie mi 1 mln $ w nieoznakowanych banknotach i dziewice, to nie bede juz tego robil w przyszlosci :P
He dziewica to by jeszcze przeszla ale ten milion nieznakowanych $ juz NIE :D Mówi sie trudno.
Jackson,Jul 2 2006, 17:51 napisał(a):A co to kurde laske robia, ze udostepniaja backupy? Biora forse to i maja obowiazek udzielania pomocy klientom.
Zaplata za serwer obejmuje "robienie" backupów, jednak ich przywracanie kosztuje 49 zl. Z racji tego, ze nie ja bylem odpowiedzialny za wynikla strate przywrócona ja za darmo. Simple. A mówiac zameczac, po co mam pisac do technika i czekac, az on przywróci. Mam baze na dysku, wchodze do cpanelu, wgrywam i juz. A akuarat na superhost nie narzekam, biorac pod uwage jak niektóre firmy traktuja klientów :D.
Kurcze to zbiorowa plaga :/ Bo to kolejne forum, które padlo ofiara hakera. Jak nie hakerzy to spamerzy. Ale dobrze, ze wrócilo :)
:o jak to hakera....co ja przegapilam :blink:
ps--witam--
Tez przegapilam, ale wazne, ze forum powrócilo ;)
To jest normalne swinstwo :angry: Kurcze gdyby nie Backup naprawde byloby cienko :ph34r: . Wejdzie ci taki jeden i wszystko zniszczy co za ludzie :rolleyes: Dzis wy, jutro to mozemy byc my KL :ph34r: Az strach pomyslec...
Cytat:jutro to mozemy byc my KL
Az tak dobrze to nie bedzie :P
na KL juz byly ataki, ale na szczescie nikt nie zniszczyl nam bazy danych, oprocz narobienia fermentu Matrix Luthor.
mam nadzieje ze sie wreszcie skonczylo