Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.27 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/printthread.php 16 require_once

Spider-Man Online Forum
FAQ - Wersja do druku

+- Spider-Man Online Forum (http://forum.spider-man.org.pl)
+-- Dział: Spider-Man Online (http://forum.spider-man.org.pl/forumdisplay.php?fid=104)
+--- Dział: Serwis (http://forum.spider-man.org.pl/forumdisplay.php?fid=129)
+--- Wątek: FAQ (/showthread.php?tid=54)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

FAQ - lukasz - 16.03.2008

Czy w najblizszej przyszlosci planujecie na swojej stronie zamiescic streszczenia Spider-Man Ulimited vol.1?

FAQ - krisstofer1992 - 17.03.2008

W jaki sposob Punisher oszpecil Jigsaw'a?

FAQ - paul095 - 18.03.2008

Cytat:W jaki sposob Punisher oszpecil Jigsaw'a?

Wyrzucil go przez okno. Kawalki szkla dotkilwie pociely mu twarz, a lekarze potem czesciowo ja zszyli, efekt chyba znasz.

FAQ - kalamir - 19.03.2008

No i stalo sie to czego cholernie sie balem. Jak pamietacie kilka postów wczesniej oznajmilem, ze chcial bym zaczac czytanie AMAZINGA. Postaram sie teraz opisac co zrobilem jak sie podniecilem i jak szybko upadlem.

Pomyslalem, ze nie ma sensu czytac od 500 zeszytu skoro troszke wczesniej zostal rozpoczety T A S-M vol.2. Postanowilem zaczac od poczatku Volumu 1.
No wiec na poczatku Norman zostaje zamkniety Peter obiecuje, ze przestanie byc spider-manem. Pojawia sie Skorpion ale w pore przybywa nowy Spider-man. Ostatecznie Peter nie moze dotrzymac obietnicy i rusza do walki z nowym przeciwnikiem. Akcja rozkreca sie na maksa, ja jestem wkrecony na maksa i ... komiks robi mi kupe na glowe....

to be continue in the pages of PETER PARKER: SPIDER-MAN#3 dont miss it!

No lol... i 4 zeszyt jest juz o przygodach z fantastyczna czwórka. Czy tak wyglada czytanie spider-mana? Ze musze sciagnac 20 giga komiksu?

No chyba na glowe upadlem ale zalezy mi chyba na tym... to znaczy tak mi sie wydaje. Gdyby mi nie zalezalo to chyba nie zrobil bym tego:

A moze wy wiecie czy istnieje jakas SPRAWNA lista jak nalezy czytac pajakaś Co do zeszytu?

FAQ - Dawidos - 19.03.2008

Nie da, skoro jak sam zauwazyles historie rozbite sa po róznych seriach. W latach 90-tych byl to czesty zabieg, obecnie jest dosc rzadko, chyba, ze mamy crossovery w rodzaju The Other: Evolve or Die.

Mozesz zaczac czytac Vol.1, ten z 1963 roku. Klasyczne historie, nieco traca myszka, ale stanowiace esensje przygód Spider-Mana. Przez wiekszosc czasu przygody Pajaka rozgrywaly sie tylko w jednej serii Amazing Spider-Man, dopiero w 1972 roku pojawila sie druga seria z jego udzialem Marvel Team-Up. Przypominam, ze pierwsze zeszyty TASM mozesz przeczytac po polsku w Essential: Spider-Man Tom I i Tom II, zbiorach czarno-bialych przedruków wydanych przez Mandragore.

FAQ - kalamir - 19.03.2008

No wiem, niestety. Tyle tylko, ze ja juz nie mam ochoty na poczatki spider-mana. Przeczytalem wszystkie wydania TM-semic i tak serio to to nie bylo tego malo jak sie mówi. 102 czy tam 103 zeszyty to okolo 210 oryginalnych issue amerykanskich. Zawsze cos. Czytajac T A S-M volume 2 mialem nadzieje, ze nadrobie zaleglosci i jakos dotre do civil war i najnowszych zeszytów. Niestety same klody pod nogi. Mimo wszystko chyba bede twardy i bede dociagal reszte serii z netu.

Tylko teraz sie troszke zgubilem bo czytalem to w takiej kolejnosci:

The Amazing Spider-man volume 2 issue #1 (1999 styczen)
The Amazing Spider-man volume 2 issue #2 (1999 luty)
The Amazing Spider-man volume 2 issue #3 (1999 marzec)

no i teraz kazalo mi czytac "Peter Parker: Spider-man #3". Tylko, ze z tego co widze to 5 zeszyty amazinga2 (ten o spider-woman) równiez konczy sie tekstem, ze kontynuacja nastapi w "Peter Parker #5". Pózniej przez kilka zeszytów jest spokój.

Wiec tak sobie mysle. Moze po prostu dociagnac tego "Petera Parkera" i czytac to na biezaco raz ten raz ten. Kurde no juz mam balagan w glowie. Moze po prostu zadam pytanie jak wy to czytaliscie? Czy te te rózne serie bardzo sie ze soba wiaza?

FAQ - timgrayson - 21.03.2008

Mam pytanko - posiadam prawie wszystki komiksy z sagi o klonach i chyba ze przeoczylem gdzies cos ale moze ktos mi napisac kim jest ten pan z obrazka który zalaczylem gdyz wszyscy pozostali pojawili sie dalej w róznych historiach a ten pan po tym numerzy spider-man juz sie chyba nie pojawil bo ja go nie widzialem czyzby scenarzysci zapomnieli lub zaniechali rozwiniecia tej posataci?

FAQ - kalamir - 21.03.2008

To nie jest aby pierwszy Kraven? :/ bo ten z lewej to byl ten co to go chyba Kaine ubil.

// on sie mógl pózniej nie pojawic bo o ile pamietam to palnal sobie w leb z dubeltówki.

FAQ - timgrayson - 21.03.2008

Nie napewno nie bo Ojciec Grimma tak strzelil sobie w glowe ale to bylo dawno a ten koles to jakis Gavin Thorpe i wrocil z zagranicy zabil swojego brata i przejal organizacje przestepcza no i mial sie zajac problemam a najwiekszym byl spider no i na tym sie o nim skonczylo ;/

Tim

FAQ - krisstofer1992 - 26.03.2008

Czy Puma zawdziecza swoj wyglada jakiemus kostiumowi czy on to futro po prostu ma tak jak zwykli ludzie skore?

FAQ - Oti - 26.03.2008

Z tego co ja kojarze to on po prostu dostal moc od jakiegos szamana i jak mu sie podoba to sie zmienia :D

A ja mam pytanko takie, co tam z rodzicami Petera ? Wiem ze w jakims komiksie z Shockerem i Lizardem przyszli do May ktora fiknela do tylu. No i chcialbym wiedziec co tam z nimi od tego momentu do dzisiaj :P

FAQ - Dawidos - 26.03.2008

Z biosu Chameleona na SMO

Chameleon wcielil w zycie zlowieszczy plan opracowany przez Green Goblina II (Harry'ego Osborna) przed jego smiercia. Zgodnie z jego propozycja uzyl androidów, aby podali sie za rodziców Petera Parkera, chcac w ten sposób odkryc zwiazek miedzy Parkerem, a Spider-Manem i poznac tozsamosc swojego najwiekszego wroga. Kiedy rodzice, których Peter ponownie pokochal, okazali sie robotami, bohater wpadl w wscieklosc i zapolowal na Chameleona. W ich ostatniej konfrontacji, Chameleon byl dreczony wspomnieniami ciezkiego zycia u boku Sergei'a i jego ojca. Wspomnienia o niewolniczej egzystencji doprowadzily go do szalenstwa. Stwierdzil, ze nigdy nie kochal swego przyjaciela Sergei'a - wprost przeciwnie nienawidzil go. To zdarzenie, a takze dzika furia Spider-Mana wprowadzily Chameleona w katatoniczny stan, w którym powtarzal tylko slowa: Jestem nikim.

Roboty oczywiscie zostaly zniszczone w walce.

FAQ - kalamir - 26.03.2008

Ach dokladnie. Swietna Historia. Sami rodzice Petera pojawili sie jakos po tym jak padlo zsrr. Powrócili jakos w 50 wydaniu polskiego spidera a cala intryga trwala do 75 zeszytu (polskiego) oryginalnego Amazing Spider-man 388. Latwo zapamietac bo okladke narysowal Bagley i zrobil to po mistrzowsku. Swoja droga to rewelacyjna i wazna historia wiec warto ja nabyc i przeczytac.

To teraz ja zadam pytanie... Czytam Amazing spider-man 2 na zmianez peter parker spider-man 2 (rok 1999) i nagle w amazingu pojawia sie Octopus... wtf?

Przeciez on zginal w Clone Saga????!!!!

FAQ - Dawidos - 27.03.2008

Ponownie przychodzi z pomoca bios ze SMO

Doktor Octopus powrócil zza grobu, kiedy jego zwloki zostaly skradzione przez najemnicza grupa o nazwie "Prawdziwi wyznawcy" zatrudniona przez Rose'a. Geniusz zbrodni chcial wskrzesic doktora za pomoca nowoczesnej maszyny i uczynic z niego bezmózgiego sluge. Warunkiem koniecznym do zmartwychstania Octopusa bylo poswiecenie zycia innej osoby. Wybór padl oczywiscie na Spider-Mana, który z kochanka Octaviusa, Stunner przybyl do kwatery organizacji. Tuz przed zakonczeniem eksperymentu Spider-Man wyrwal sie z uwiezi. Aby dokonczyc ceremonie zmartwychstania Stunner zglosila sie na ochotniczke, która zajela miejsce Pajaka w maszynie. Sily witalne przetransportowane z jej ciala do zwlok Octaviusa ozywily Doctora Octopusa. Potem Carolyn wgrala osobowosc Master Programmera do mózgu Octaviusa. Otto przysiagl zemste, kiedy dowiedzial sie, ze Stunner nie przyplacila udzial w eksperymencie swoim zyciem.

Czasem zastanawiam sie, po co stworzylismy ten dzial z biosami na stronie :D :D Chyba po to, aby ludzie mogli poznac biografie postaci i znalezc odpowiedzi na nurtujace je pytania.

FAQ - kalamir - 27.03.2008

aa przepraszam, nie pomyslalem. Teraz bede najpierw tam lukal nim zapytam.

FAQ - spaniel - 27.03.2008

Ja mam pytanie jedno:

Jak naprawde nazywa sie Sub-Mariner?

FAQ - paul095 - 27.03.2008

Cytat:Jak naprawde nazywa sie Sub-Mariner?

Namor McKenzie.

FAQ - Roach - 27.03.2008

paul095,Mar 27 2008, 09:51 PM napisał(a):
Cytat:Jak naprawde nazywa sie Sub-Mariner?

Namor McKenzie.
Namor nie posluguje sie tym nazwiskiem, z tego co wiem. Tzn to nazwisko jego ojca, ale on, jako ksiaze Atlantis chyba nie potrzebuje legitymowania sie "powierzchniowym" nazwiskiem?

FAQ - timgrayson - 28.03.2008

Davidos mozesz odpowiedziec na moje pytanie?

PS Mozesz takze napisac w jakich numerach dziala sie historia ozywiania Octopusa bo bym sobie kupil w orginale?

Tim

FAQ - Dawidos - 28.03.2008

Gavin Thorpe wspomniany jest w Spider-Man #53 The Exile Returns, Part 4: Gathering Storms. Dalej brak jego obecnosci. Coz, scenarzysta Howard Mackie mial swoje wielkie chwile, ale okres Sagi Klonów to niechlubny okres jego twórczosci. Mackie mial zwyczaj nie przywiazywac wagi do kontynuacji wydarzen, stad czesto rozpoczynal watki, których potem nie konczyl i o nich zapominal. W tym okresie pracowalo sie na czuja, szybko wpadalo sie w zapal, po czym zapal mijal i szykowano kolejna historie, zapominajac o poprzedniej.

Jesli chodzi o ressurection Octopusa, to jets trzyczesciowa historia.
Amazing Spider-Man (Vol. 1) #426
Amazing Spider-Man (Vol. 1) #427
Amazing Spider-Man (Vol. 1) #428