Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.27 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/printthread.php 16 require_once

Spider-Man Online Forum
FAQ - Wersja do druku

+- Spider-Man Online Forum (http://forum.spider-man.org.pl)
+-- Dział: Spider-Man Online (http://forum.spider-man.org.pl/forumdisplay.php?fid=104)
+--- Dział: Serwis (http://forum.spider-man.org.pl/forumdisplay.php?fid=129)
+--- Wątek: FAQ (/showthread.php?tid=54)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

FAQ - >>MaD<< - 05.07.2007

No co ty? Tak to umiesciliscie, ze wogóle nie widac! Ten dzial wyglada, jakby to byla czytelnia amazingów online, czy cos. Widzieliscie kiedys komiks internetowy?
Rzeczy regularnie uaktuaniane powinny byc widoczne (tak jak newsy, streszczenia, nowosci)

FAQ - Oti - 05.07.2007

moze zrobisz wlasna elo elo 3000 promadafaka strone na ktorej wszystko bedzie zajebiste i beda na nia wchodzic tlumy ? chyba wszystkie twoje posty jak narazie to narzekanie (T_T)

FAQ - Ares_Real - 05.07.2007

Oti,Jul 5 2007, 10:31 AM napisał(a):moze zrobisz wlasna elo elo 3000 promadafaka strone na ktorej wszystko bedzie zajebiste i beda na nia wchodzic tlumy ? chyba wszystkie twoje posty jak narazie to narzekanie (T_T)
Jesli chodzi o "Komiks Online" to akurat ma racje, ja do tej pory myslalem, ze powstaly tylko te dwie poczatkowe strony, a o reszcie dowiemy sie ze strony glównej...

FAQ - Kuchza - 12.07.2007

Byc moze zna ktos odpowiedz na to pytanie.....jakim cudem Spiderman oddychal i mówil plynnie gdy mial zalozona maske???? Spytalem bo jestem ciekawy waszych opinii:)

FAQ - Spider-Nik - 12.07.2007

Maska jak i caly kostium jest zrobiona z cienkiego materialu. Dzieki temu Spider moze oddychac przez nia, oraz chodzic po scianach (Peter nie moze chodzic po scianach w butach).

FAQ - Oti - 12.07.2007

Spider-Nik,Jul 12 2007, 12:29 PM napisał(a):Peter nie moze chodzic po scianach w butach
jednak daje rade. w 1 czesci gdy dopiero otrzymal moce wspinal sie przeciez na budynek w butach. tak samo gdy scigal zabojce wujka Bena w swoim pierwszym stroju tez mial na sobie jakies trampki czy cus

FAQ - Korzi - 12.07.2007

Zreszta jak ma strój Spidey'a ubrany, to tez ma buty (te czerwone :P ) i jakos biega po scianach :-) , wiec to moze tylko taki szczegól z komiksu albo z kreskówki, ze niby nie moze.

FAQ - Menelozo - 12.07.2007

To bardziej sa skarpety niz buty .

FAQ - deadpool92 - 12.07.2007

Jak jest w butach to chyba sie tylko trzyma rekoma a butami tak jakby podtrzymuje.

FAQ - Rafcios - 12.07.2007

Oti,Jul 12 2007, 01:42 PM napisał(a):
Spider-Nik,Jul 12 2007, 12:29 PM napisał(a):Peter nie moze chodzic po scianach w butach
jednak daje rade. w 1 czesci gdy dopiero otrzymal moce wspinal sie przeciez na budynek w butach. tak samo gdy scigal zabojce wujka Bena w swoim pierwszym stroju tez mial na sobie jakies trampki czy cus
Moze same rece go utrzymywaly??

FAQ - Oti - 12.07.2007

mozeeeee a morze nie. ale to dziwnie by wygladalo przy samych rekach, cos jakby nogi mu zwisaly a samymi rekami ciagnal sie w gore, wtedy nie musialby nimi wogole poruszac :/ a ja tam nie wiem :/

FAQ - robinhoo10 - 12.07.2007

w komiksach bywalo ze schodzil z budynków tak normalnie nogami do sciany byl przyklejony, wiec raczej ma te wloski czy cos tam co go tam trzymie na rekach i nogach i moze jeszcze gdzies :D takie sa moje domysly przynajmniej.

FAQ - Ares_Real - 12.07.2007

W komiksie, to jego moc jest na tyle ograniczona (Essential sie klania panowie!),ze moze wspinac sie tylko bez butów, zas w filmie Raimi by nie wchodzic w szczególy pominal ten element, jak i to, ze Spider na poczatku mial te rzeczy do wystrzeliwania sieci.

Cytat: Moze same rece go utrzymywaly??
Ty widziales w ogóle ten film? Wyraznie bylo widac, ze praktycznie nogami sie do sciany przyklejal.

FAQ - Rafcios - 12.07.2007

Ares_Real,Jul 12 2007, 05:44 PM napisał(a):
Ty widziales w ogóle ten film? Wyraznie bylo widac, ze praktycznie nogami sie do sciany przyklejal.
Tak film widzialem. A wiec chyba trzeba dojsc do wniosku, ze to kolejny blad popelniony przez Scearzystów.

FAQ - Ares_Real - 12.07.2007

Rafcios,Jul 12 2007, 04:51 PM napisał(a):
Ares_Real,Jul 12 2007, 05:44 PM napisał(a):
Tak film widzialem. A wiec chyba trzeba dojsc do wniosku, ze to kolejny blad popelniony przez Scearzystów.
Nie blad, tylko zmiana. W koncu to mial byc film dwugodzinny, wiec nie mieli czasu na takie szczególy jak sieciosploty czy zdejmowanie butów przed wchodzeniem na sciany. To tak samo, jakbys powiedzial, ze bledem scenarzystów bylo to, ze Sandman mial zone i córke, i to, ze Eddie umawial sie z Gwen. Takie zmiany musieli dac, by pasowalo to do filmu.

FAQ - Pickador - 12.07.2007

Wogóle z filmem jest popieprzone. Chodzenie po scianach wytlumaczyli jakimis durnymi malymi wloskami, które nie sa widoczne normalnie, a mimo to przechodza przez kilkomilimetrowy kostium z wypuklym wzorem siatki, nie wspominajac o butach. A jak Peter podaje komus reke, to sie do niego nie przykleja. Glupie.

W komiksie bylo to wytlumaczone dokladnie tak:
Cytat:(...) Jego mózg takze znacznie zmienil sie od tamtego dziwnego ukaszenia. Ma on zdolnosc sterowania wiazaniami atomowymi i moze wplywac na sile elektromotoryczna molekul. Zmienia to zachowanie zewnetrznego elektronu w atomie i modyfikuje jego zdolnosc przyciagania. Subatomowa partykula, której oddzialywanie na umysl sie tu ujawnia, nie zostala jeszcze zidentyfikowana.
Zdolnosc przyczepiania sie do scian, sufitu lub innych powierzchni wynika z niezwyklych wlasciwosci rak i nóg. Jeden palec jest zdolny uniesc ciezar kilku ton.(...)
the Amazing Spider-man - Czlowiek Pajak TM-semic, nr 2/1990, page 27

Wynika z tego, ze Peter przyczepia sie do scian sila magnetyczna, modyfikujac ladunek magnetyczny podloza. Prawdopodobnie na danym tworzywie, atomy tworza dipole na czas zetkniecia sie z opuszkami palców, czy stopami Pajaka.
Pytanie, czy Spider-man moze wykorzystywac zdolnosc przyciagania na wieksze odleglosci, jak np. Jedi w SW uzywali Mocy do przyciagania lub odpychania obiektów...
Swego czasu myslalem, zeby zrobic o tym komiks :D

A co do maski:
Cytat:Kolorowa maska calkowicie zakrywa twarz i nie do rozpoznania zmienia barwe glosu
Essential: The Amazing Spider-man - volume I, page 16
Maska jest cienka (jak juz wspomniano) i mozna przez nia spokojnie oddychac. Tak samo, jakbys zaciagnal zimowa czapke na twarz. Mozna oddychac. A przez to, ze maska jest mocno zaciagnieta na twarzy, zwlaszcza na nosie, to znieksztalca glos Spidey'a.

Jakies jeszcze pytania :D ?

FAQ - Dawidos - 12.07.2007

Swieta racja, ale mi sie wydaje, ze w filmie te wloski (a raczej haczykowate kolce) chowaja mu sie i wyrastaja, kiedy tego potrzebuje. A zreszta pajak tez zapierdziela przy scianie. A przeciez tez dotyka róznych rzeczy i sie do niego nie przyklejaja.

FAQ - innuendo - 14.07.2007

Co do maski, to jest to naukowo sprawdzone, ze przez material da sie oddychac i jest to podobno zdrowsze. Nie dostaja sie bowiem wtedy zanieczyszczenia i pyly.

FAQ - nightcrawler_13 - 14.07.2007

A mnie ciekawi jak to jest z jego pajeczyna. On ma te blizny i spoko, produkuje jej niewiadomo ile, ale jak on ja wypuszcza z kostiumu. Przeciez on w tym kostiumie, przy nadgarstkach nie ma zadnych dziur wylotowych. Co dziwiniejsze, w miejscu, gdzie powinna wylatywac, on ma na przegubach gruba gume tworzaca pajeczyne, przyjzyjcie sie sami moze sie czepiam, ale mnie to ciekawi bardzo.. A wogóle zauwazylscie na pierwszych teaserach jedynki, ze spidey ma wyrzutnie sieci? Zauwazylem tez, ze ma inny ksztalt soczewek. Ciekawe...

FAQ - Jack O'Lantern - 14.07.2007

nightcrawler_13,Jul 14 2007, 08:41 PM napisał(a):A mnie ciekawi jak to jest z jego pajeczyna. On ma te blizny i spoko, produkuje jej niewiadomo ile, ale jak on ja wypuszcza z kostiumu. Przeciez on w tym kostiumie, przy nadgarstkach nie ma zadnych dziur wylotowych. Co dziwiniejsze, w miejscu, gdzie powinna wylatywac, on ma na przegubach gruba gume tworzaca pajeczyne, przyjzyjcie sie sami moze sie czepiam, ale mnie to ciekawi bardzo.. A wogóle zauwazylscie na pierwszych teaserach jedynki, ze spidey ma wyrzutnie sieci? Zauwazylem tez, ze ma inny ksztalt soczewek. Ciekawe...
W komiksach dobrze widac te dziurki na pajeczyne na nadgarstku-zobacz tutaj :
http://www.southshields-sanddancers.co.uk/...to_calendar.jpg
a co do larzenia przez buty zobaczcie ze w Amazingach z Azahiellem ten musial wyraznie zdejmowac buty zeby przyklejac sie po scianach;)