Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.32 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/printthread.php 16 require_once

Spider-Man Online Forum
Batman: The Animated Series - Wersja do druku

+- Spider-Man Online Forum (http://forum.spider-man.org.pl)
+-- Dział: Spider-Man Online (http://forum.spider-man.org.pl/forumdisplay.php?fid=104)
+--- Dział: Bez tematu (http://forum.spider-man.org.pl/forumdisplay.php?fid=131)
+---- Dział: Filmy (http://forum.spider-man.org.pl/forumdisplay.php?fid=106)
+---- Wątek: Batman: The Animated Series (/showthread.php?tid=851)

Strony: 1 2 3

Batman: The Animated Series - daniello32 - 17.09.2009

:spidey_welcome:

Cale szalenstwo wokól Czlowieka Nietoperza zaczelo sie w roku 1939, kiedy Bob Kane (w rzeczywistosci - Robert Kahn) wydal pierwszy komiks o przygodach Batmana. Twórca do swej smierci w 1998 roku nadzorowal produkcje filmów animowanych tworzonych na podstawie jego komiksu. Serial zdobyl taka popularnosc, ze jeszcze w czasie emisji odcinków w Stanach Zjednoczonych wyprodukowano dwa animowane filmy pelnometrazowe z Batmanem w roli glównej. Sam Bob Kane wytypowal Jacka Nicholsona do objecia roli Jokera w filmie fabularnym o przygodach Batmana.
Warner Bros. zostal producentem serialu animowanego "Batman Animacje" w 1992 roku. Wówczas zaszly pewne zmiany w wizerunku Czlowieka Nietoperza i jego swiata. W serialu tym zostala wprowadzona specjalna technika animacyjna, nazwana Dark-Deco, dla której typowe jest ciemne tlo. Nadaje to niesamowitej, mrocznej atmosfery miasta Gotham. Twórcy serialu bardzo wzbogacili takze grupe czarnych charakterów, nie tylko urozmaicajac bohaterów juz istniejacych, ale takze kreujac nowych przeciwników Batmana, jak na przyklad pomocnice Jokera - Harley Quinn.
Zespól twórców serialu o Batmanie (w skladzie m. in.: Alan Burnett, Jean MacCurdy, Eric Radomski, Randy Rogel, Tom Ruegger, Dick Sebast i Bruce W. Timm) zostal wielokrotnie uhonorowany nominacjami do nagród: Emmy, Daytime Emmy, Saturn oraz Annie w kategorii najlepszy program animowany, najlepszy serial animowany krótszy niz 30 min. W 1993 roku twórcy zdobyli tez prestizowa nagrode Emmy za najlepszy, krótkometrazowy program animowany.

produkcja: USA gatunek: Animacja, Fantasy, Akcja
data premiery: 1992-09-05 (Swiat)
rezyseria Kevin Altieri , Bruce W. Timm
scenariusz Buzz Dixon , Kevin Altieri

Moim zdaniem jest to najlepszy serial animowany wszech czasów.Istna perelka.Bruce W. Timm, Eric Radomski i wielu innych wspóltwórców serialu wykonalo kapitalna prace.Wszystkie odcinki byly na okreslonym poziomie, ponizej którego, twórcy nie zeszli ani razu.Wiele odcinków to prawdziwe perelki, wystarczy wymienic: On Leatcher Wings, Jokers Favor, Second Chance, It's never to Late, Robin's Recording (jeden z moich faworytów) czy Heart of Ice.Ogladajac odcinek zawsze mialem wrazenie, ze ogladam osobny film pelnometrazowy.Twórcy starali sie, by serial byl realny, zeby widz pomyslal sobie, ze takie Gotham City, w którym dziala Batman moze naprawde istniec.udalo im sie to w 100%.Wychowalem sie na tym serialu.Pamietam, jaki bylem podekscytowany kazdym odcinkiem.Teraz obejrzalem caly serial od poczatku i dostrzeglem jego pelne piekno, ze kazdy odcinek jest zawsze wyjasnialy i realny.Nie dostrzegalem tego kiedy bylem maly.Do tego na podstawie serialu wyszly 2 filmy animowane, kapitalny Mask of the Phantasm i bardzo dobry SubZero.Jestem prawdziwym maniakiem tego serialu i pozostanie nim juz zawsze.Ciekaw jestem co wy o nim sadzicie.

Batman: The Animated Series - saito - 17.09.2009

Fajny serial wiele odcinków to prawdziwe perelki. Szkoda tylko ze bylo pare smieciowatych odcinków np Christmas with the Joker czy Baby Doll odcinki te wyprane byly z jakiegokolwiek mroku. Bylo tez pare durnot w scenariuszu np pokonanie Freeza zupa czy kichajacy Batman. Moje ulubione odcinki to Two Face part 1 i 2, Bane , Demon Qest part 1 i 2, Robin Reckoning part 1 i 2, Vendetta , Trial , Sideshow.

Batman: The Animated Series - timgrayson - 17.09.2009

Panowie nie mozemy zapomniec o nieodlacznym elemencie tego serialu muzyce/ sciezce dzwiekowej która jak dla mnie byla kapitalna a zwlaszcza ta z Intro serialu - plytka Batman TAS Motion Picture z najlepszymi utworami wydanie 2 cd jest tak trudno osiagalne a na aukcjach spore sumy trzeba wydac zeby kupic - nawet sciagnac to z sieci to tez problem.

Niezyjaca juz Shirley Walker genialnie skomponowala te utwory. POLECAM!!!

Batman: The Animated Series - Majk - 18.09.2009

' napisał(a):Moim zdaniem jest to najlepszy serial animowany wszech czasów.

Tez tak uwazalem dopoki nie obejrzalem the Spectacular Spider-Man Animated Series:D

Batman: The Animated Series - saito - 18.09.2009

Przeciez Spectacular jest tylko dobrym serialem , Nie wiem co widzisz w nim wybitnego. Niektóre odcinki Batmana ogladam parokrotnie a do odcinków Spectaculara juz nie wracam.

Batman: The Animated Series - daniello32 - 18.09.2009

Mam to samo co Saito.Ogladajac odcinek Spectatulara 1 raz jest fajnie, ale potem jest juz gorzej.Tutaj niektóre odcinki ogladalem bardzo wiele razy, a nadal oglada mi sie je fantastycznie.Moze nie tak swietnie jak za 1 razem, ale na pewno lepiej niz Spectatulara, który jest kapitalny, ale Batman: The Animated series i tak bije go na glowe.W 1 poscie, zapomnialem wspomniec o jednej rzeczy, o której wspomnial Tim.O muzyce Shirley Walker, która jest idealna pod kazdym wzgledem.

Pani Walker-[*]

Batman: The Animated Series - timgrayson - 18.09.2009

Nie wiem dlaczego ale w sumie nigdzie nie mozna kupic Batman Animacje na dvd - czyzby maly naklad czy wszystko juz wysprzedane?

Batman: The Animated Series - rzadlo - 18.09.2009

Cytat:Nie wiem co widzisz w nim wybitnego.
Swietnie skonstruowana historia laczaca watki kolejnych odcinków, dialogi, humor, aktorzy, animacja, niejednowymiarowe postacie, Green Goblin, soap opera, klimat komiksów Stana Lee. Ja moge do Spectaculara wracac bardzo czesto i zdecydowanie zawsze mam swietna zabawe, a z Batman TAS jest bardzo róznie - odcinki, które nie sa ze soba specjalnie zwiazane sprawiaja, ze maja nierówny poziom.

Batman: The Animated Series - m2reily - 18.09.2009

Batman TAS, jest nie watpliwie jednym z najlepszych seriali lat 90-tych, zanim animacje zabily mangi i Pokemony. Odcinków jednak, nie nalezy traktowac jak jedna ciaglosc chronologiczna, jest to bardziej zbiór mini-filmów.

Batman: The Animated Series - Majk - 18.09.2009

' napisał(a):Przeciez Spectacular jest tylko dobrym serialem , Nie wiem co widzisz w nim wybitnego. Niektóre odcinki Batmana ogladam parokrotnie a do odcinków Spectaculara juz nie wracam.

Powiem, tak w wieku 24lat, ktore mam na karku, jakos wiekszosc kreskowek juz mnie nie jara, nawet te ktore ogladalem za dzieciaka. Jakis czas temu probowalem od nowa ogladac Batmana TAS, ale po 2 odcinkach dalem sobie spokoj - bo mnie po prostu nudzily. A Spectacular jest dla mnie serialem wrecz rewelacyjnym i widzialem juz wszystkie odcinki 3-krotnie i obejrze jeszcze napewno nie raz. Uwazam, ze SSM jest serialem, który nadaje sie zarówno dla dzieci, mlodziezy jak i starszych, o Batmanie tego powiedziec sie nie da. Powiem wiecej Spidey podoba sie nawet mojej dziewczynie, a Batmana nawet 10min nie wysiedziala:D Na pytanie co widze w nim wybitnego odpowiedzial juz Rzadlo. Pozdr

Batman: The Animated Series - Roach - 18.09.2009

' napisał(a):Nie wiem dlaczego ale w sumie nigdzie nie mozna kupic Batman Animacje na dvd - czyzby maly naklad czy wszystko juz wysprzedane?
Wysprzedane. Ja w zeszlym roku szukalem po calej Polsce tych plyt. Nie oczekujac wiele poszedlem do EMPiKu i spytalem czy maja/moga zorganizowac. Niepozorny pan postukal w komputerek i okazalo sie, ze wydania BOX juz wtedy byly wyprzedane i nieosiagalne, natomiast wydania jednoplytowe (w sumie 8 plyt - 2 sezony) byly porozrzucane po EMPiKach w calej Polsce. Zamówil mi to wszystko i w ciagu tygodnia mialem do odbioru pierwsze 5 czy 6 plyt, a w ciagu miesiaca komplet. Polecam ta metode, ale z góry zaznaczam, ze moze sie nie udac - jak juz wspomnialem, ja zabralem sie za to w zeszlym roku...

Batman: The Animated Series - saito - 19.09.2009

Twoja dziewczyna ma dziadowski gust .

Batman: The Animated Series - Majk - 19.09.2009

' napisał(a):Twoja dziewczyna ma dziadowski gust .

To raczej ty jestes ****** bo o gustach sie nie dyskutuje a tymbardziej nie ocenia. Pzdr

' napisał(a):Wysprzedane. Ja w zeszlym roku szukalem po calej Polsce tych plyt. Nie oczekujac wiele poszedlem do EMPiKu i spytalem czy maja/moga zorganizowac. Niepozorny pan postukal w komputerek i okazalo sie, ze wydania BOX juz wtedy byly wyprzedane i nieosiagalne, natomiast wydania jednoplytowe (w sumie 8 plyt - 2 sezony) byly porozrzucane po EMPiKach w calej Polsce. Zamówil mi to wszystko i w ciagu tygodnia mialem do odbioru pierwsze 5 czy 6 plyt, a w ciagu miesiaca komplet. Polecam ta metode, ale z góry zaznaczam, ze moze sie nie udac - jak juz wspomnialem, ja zabralem sie za to w zeszlym roku...

Polecam brytyjskie sklepy jak Amazon.co.uk albo hmv.com, cena napewno bedzie podobna a przesylka dojdzie szybciej niz przy zamowieniu z empiku - no i napewno wydanie brytyjskie jest o niebo lepsze od polskiego...

Batman: The Animated Series - Roach - 19.09.2009

Brytyjskie wydania niewatpliwie sa lepsze od rodzimych, ale ja bylem ciekawy polskiego dubbingu, a na emisje na ZigZap nigdy nie moglem sie zalapac:)

Batman: The Animated Series - Majk - 19.09.2009

A ja wlasnie kupuje brytyjskie wydania zeby uniknac polskiego dubbingu/lektora czy jakiegkolwiek innego tlumaczanie - wole oryginalne glosyB)

Batman: The Animated Series - m2reily - 19.09.2009

Zgadzam sie jesli chodzi o wyzszosc oryginalnych wersji. Polscy tlumacze maja sklonnosc do mylenia osób i miejsc, co w gruncie rzeczy znaczy, ze nie traktuja powaznie swojej roboty.

Batman: The Animated Series - Roach - 20.09.2009

Panowie, ja nigdy nie twierdzilem, ze polski dubbing przewyzsza oryginalna sciezke audio:)Kupilem rodzime wydanie poniewaz bylem zwyczajnie ciekaw jak to wyszlo. Jasne ze lepszym wydaniem jest zagraniczny Ultimate Boxset, czy jak to sie tam nazywa. Swoja droga gdziestam kiedystam czytalem, ze Batman TAS ma wyjsc na Blu-ray. To wydanie zapewne zakupie za granica;)

Batman: The Animated Series - rzadlo - 20.09.2009

Trzeba bedzie pomyslec nad Complete Series w przyszlosci:P.

Batman: The Animated Series - daniello32 - 20.09.2009

Cytat:Trzeba bedzie pomyslec nad Complete Series w przyszlosci tongue.gif.
No racja.
Ja juz swoje zdanie napisalem wczesniej i nadal twierdze, ze Batman TAS bije Spectatular na glowe.Nie zamierzam sie z nikim klócic i na sile wtracac nikomu mojego zdania.Kazdy ma inny gust.Wedlug mnie Spectatular jest rewelacyjny, ale Batman to czysta klasyka, arcydzielo, rewelacja.Musze sobie pelny Sound Track zalatwic.Powtarzam sie, ale musze napisac jeszcze raz, ze muzyka jest fenomenalna.
Co do TASA z dubbingiem pl z Radkem Pazura, to jest to delikatnie ujmujac porazka.Kiedy w zeszlym roku zakupilem 1 sezon, po pierwszym odcinku obejrzanym z dubbingiem, od razu popsul mi sie humor.Przelaczylem sobie na oryginalny jezyk angielski (Hamil, Conroy i inni) i napisy pl, to od razu sie humor poprawil XD.
Jakies 10 lat temu wydane zostaly kasety wideo z kilkunastoma odcinkami z innym, o wiele lepszym dubbingiem, jesli ktos z was ogladal, wie o co chodzi.

TAS----->:spidey_rock:
Jestem maniakiem tego serialu.Wystarczy zwrócic uwage na sygne i avek.

PS: Zapewne wiekszosc z nas ogladala Batman: Mask of the Phantasm.Prosilbym o opinie na temat filmu.

Batman: The Animated Series - Joe - 20.09.2009

Dla mnie Batman TAS to juz klasyka, i nie wyprodukuja lepszego seriali niz ten. Swietny mroczny i gangsterski klimat. Do tego niezapomniana sciezka dzwiekowa i swietnie przedstawione postacie. Batman, Robin, Alfred i inne wazniejsze postaci zostaly perfekcyjnie ukazane. Zwlaszcza Robin, który na szczescie dostal w miare nowoczesny kostium a nie te galoty, które w tamtych czasach byly glównym kostiumem cudownego chlopca. W serialu swietnie zostaly równiez pokazane postaci GCPD, czyli Gordon, Bullock, Montoya. Nie sposób nie wspomniec o TAS'owskim Mr.Freeze który jest ciekawszy niz komiksowy oryginal. Ogólnie TAS jest swietnym serialem, na którym sie wychowalem, i dzieki któremu wszedlem w swiat czlowieka nietoperza. Postac Batmana stoi u mnie na równi ze Spider-Manem.