Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komiksy-Wspólczesne Mity
Myślę, że powiniene? bardziej uszczegółowi? temat. Poj?cie "mitologii" kojarzy się ze staro?ytn? Grecj? i Rzymem, komiksy zaś (tzn. te, o których zapewne zamierzasz pisać) z USA - kraju istniej?cego ~150 lat. USA nie miało kiedy wykszta?ci? swojej mitologii, jako że powstało w czasach "cywilizowanych", a histori? na dobr? sprawą ma żadną, w odróżnieniu np. od 1000-letnich krajów europejskich (żeby daleko nie szukał). Brakowało Amerykanom wzorów do na?ladowania, autorytetów i postaci "larger than life", i tą luk? uzupełnili nadludzie z kart komiksów i szerokopoj?tej popkultury. A to, że w większości wszystkie te kreacje w mniejszym lub większym stopniu opieraj? się o staro?ytne wierzenia i legendy, to już inna historia;) Jako że nietrudno jest znależę te analogie, równie nietrudno powinno był Tobie obroni? swoją tez?.

Oczywiście to wszystko jest ogromnym uproszczeniem. Jeśli będziesz miał ochot? to sam odpowiednio zg??bisz temat;) A wracając do uszczególniania tematu, to nie chcę Ci narzucał żadnego podejścia, ale ja próbowałbym wyjść nie od komiksów, ale od popkultury - superherosi w obcis?ych gaciach, Gwiezdne Wojny, Obcy, Predator, Marylin Monroe, Jason Vorhees, Andy Warhol, itd. życzę powodzenia:)
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Komiksy-Wspólczesne Mity - przez m2reily - 12.05.2009 , 21:48
Komiksy-Wspólczesne Mity - przez Roach - 13.05.2009 , 00:03

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości