Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samobójstwo przez mangi
Raptem wczoraj ogladalem w telewizji zrobiony ignorancko artykul, w którym to telewizja TVN zrzucil wine za samobójstwo siedemnastoletniej dziewczyny na japonskie komiksy, które czytala ona w tajemnicy przed rodzicami(czyzby zbyt nietolerancyjni byli, aby miala odwage im powiedziec ?).
Artykul pelen byl bledów, przeklaman i bledów logicznych i ortografiznych)mangi nie pisze sie przez "gghi" na koncu).
Na domar zlego wiele osób, podatnych na telewizyjne pranie mózgu juz rzopoczelo anty- magowa kacje: Zakazy rodziecielskie kupowiania mangi, lazenie za czlowiekiem i trucie mu d*** jakie to zle i tym podobne.
Jest to juz drugi taki atak TVN'u(pierwszy byl gdy w calym cyklu Dragon Ball(42 tomy, ponad sto sotron kazdy) az: jeden kadr z kolym tylkiem, jeden z golym cyckiem i jedna propozucje przespania sie z trzydziestolatka, co zaraz wywolalo oskarzenie o szerzenie pedofilli ;).
Jako, ze nietolerancja przenosi sie niczym katar, i moze skrzywdzic równiez nas, to postanowilem rozpoczac akcje protestacyjna przeciw takim wybrykom Telewizjii(chociaz nam moze az tak bardzo to nei grozi, zwlaszcza, ze dzisiaj TVP1 w wywiadzie z Rosinskim opiewalo komiksy takimi epitetami jak "wspaniale medium") i szerzeniu przez nia nieuzasadnionej nietolerancji.
Nie wiem dlaczego dziewczyna sie zabila, ale oskarzanie Bogu Ducha winnych komiksów wywla tylko wiekszy bajzel w tym temacie.
Piszcie tutaj, czy zgadzacie sie ze mna i jak zaradzic tej paranoii.
Odpowiedz
Czytalem o tej historii w Super Expressie. 17- letnia dziewczyna, rzekomo szczesliwa, cieszaca sie licznym towarzystwem i dobrymi wynikami w nauce zabila sie, sadzac, ze przejdzie do lepszego swiatu, o jakim czytala w komiksach z mangi. Jak dla mnie jest to niewyobrazalne. Faktem jest jednak (albo wymyslem dziennikarskim na rzecz tej tragedii) jest to, ze w samobójczym liscie do rodziców zostawila cytat pochodzacy z jednego z japonskich komiksów (cos o przejsciu w nowy, lepszy swiat). No i skandal gwarantowany. Sadze jednak, ze jest to problem typu "gry komputerowe demoralizuja mlodziez". Jedni w nie graja i nic, drudzy w nie graja i wywoluja szkolne masakry. A moze powód tkwi gdzie zupelnie indziej?
Odpowiedz
:(
przez mangi? albo komiksy? ja to w ogóle sobie tego nie wyobrazam :(
no tragedia
a, Trawel, myslisz, ze jakos zaradzisz -jak to nazwales?- "tej paranoi"?"
Odpowiedz
Eh... Niektórzy za bardzo serio biora srodki masowego przekazu ;p.

P.S. Dawidos, ty czytasz SE ;o ?!
-.-
Odpowiedz
ajka**,Nov 25 2005, 22:03 napisał(a):Trawel, myslisz, ze jakos zaradzisz -jak to nazwales?- "tej paranoi"?"
Cos sie wymysli.
Juz teraz mozecie pdoobne tematy znaleźc na forachX-Men Avalon, Hellsing Project, albo Strefie Forumowych RPG(mam pewne znajomosci XD). Akcja ta ma na celu uswiadomienie ludzi, ze oni tez sa zagrozeni przez ten problem.
Odpowiedz
Cóz, manga, anime... niektórzy biora to zbyt serio :( . Tragedia, po prostu tragedia.
Odpowiedz
matko, ludzie, ale jak to tak mozna serio brac...
Odpowiedz
Trawel,Nov 25 2005, 22:11 napisał(a):
ajka**,Nov 25 2005, 22:03 napisał(a):Trawel, myslisz, ze jakos zaradzisz -jak to nazwales?- "tej paranoi"?"
Cos sie wymysli.
Juz teraz mozecie pdoobne tematy znaleźc na forachX-Men Avalon, Hellsing Project, albo Strefie Forumowych RPG(mam pewne znajomosci XD). Akcja ta ma na celu uswiadomienie ludzi, ze oni tez sa zagrozeni przez ten problem.
no to mysl :( chociaz jak ta akcja mialaby wygladac?? :huh:
Odpowiedz
To tak samo jak z Harry'm Potter'em, byl przypadek, (tak przynajmniej gdzies slyszalem) ze dziecko wyskoczylo na miotle przez okno po przeczytaniu ksiazki. Problem polega na tym, ze po prostu niektórzy ludzie sa za glupi i biora wszystko na serio, a wracajac jeszcze do tej dziewczyny, to ponoc (tez w TV cos wspominali) jakas sekta jest tez przyczyna jej samobójstwa, nie chodzi mi o to, ze ja zamordowali tylko wiecie, te wszystkie bozki itp...
Odpowiedz
mnie to takie motywy martwia...
wyobraźnia-wyobraźnia, ale zeby az tak...nie no..

z tytulu jednego z nowych filmów wiem, , ze zakochani widza rózowe slonie B)
(to tak na rozluźnienie, bo az sie smutno robi..)
Odpowiedz
Jezus , ludzie , nie tylko w Polsce tak jest. Przytocze tu czlowieka legende Jacka Thompsona. Facet sie rzucal na przemysl gier komputerowych (m.in szykanowal Rockstar [GTA] i Maxis [Simsy]) . Skonczylo sie tym ze zakazano mu wypelniania swojego zawodu w stanie Alabama. Z tego co wiem bylo kilkanascie przypadków samobójstw , m.in.: Dzieciak skoczyl z dachu bo myslal ze Pikachu go uratuje , dzieciak sie powiesil bo Ash Ketchum mu kazal. Raz tylko ludzie mieli powód do szykanowania producenta (nintendo) , po tym jak przez serial Pokemon 800 japoonskich dzieci doznalo ataku epilepsji (atak pikachu)........
Poprostu napiszmy do nich mejla (TVN) ,bedziemy slawni :D
Odpowiedz
Dobra, pod warunkiem, ze tresc tego e-maila ukaze sie tez na wszystkich najwiekszych serwisach internetowych jednoczesnie, tak aby TVN nie mgól sobie pozmieniac jego tresci(my napiszemy "Szanowna redakcjo. Jestesmy zaniepokojeni tym, w jaki sposób szykanowaliscie temat mangi i anime w swoim nieprofesionalnym reportarzu" a oni przeczytaja "WY H***, OD**** SIE OD MANGI ALBO WAM TAK N******** W J*********, ZE WAM WYSKOCZË? TYMI WASZYMI P******** R****).
Odpowiedz
Cytat:Dobra, pod warunkiem, ze tresc tego e-maila ukaze sie tez na wszystkich najwiekszych serwisach internetowych jednoczesnie, tak aby TVN nie mgól sobie pozmieniac jego tresci(my napiszemy "Szanowna redakcjo. Jestesmy zaniepokojeni tym, w jaki sposób szykanowaliscie temat mangi i anime w swoim nieprofesionalnym reportarzu" a oni przeczytaja "WY H***, OD**** SIE OD MANGI ALBO WAM TAK N******** W J*********, ZE WAM WYSKOCZË? TYMI WASZYMI P******** R****).
Nie jestem do konca przekonany do tego pomyslu. <_<

Tzn. zakladajac ze wogóle zainteresuja sie tym e-mailem, to po odczytaniu wiadomosci, beda mieli material znów oczerniajacy komiksy, juz to widze; :angry:

"Dzis do nas redakcji przyslano maila w którym milosnicy komiksów, w sposób wurgalny i niezwykle agresywny zarzucaja nam podrzeganie do (tu cytat) "anty-komiksowych krucjat" i groza nam atakami na nas jesli tego nie przerwiemy. Jest kolejny przyklad szkodliwego wplywu komiksów na umysly mlodych czytelników którzy zaczynaja tworzyc organizacje podobne do tych szatanistycznych. Na razie nowy rzad nie zadziala...."

A pozostale e-maile zostana wymyzane zanim wystarczajaco duzo ludzi zarzuci im klamstwo. Ci pop**rdolency juz maja na to swoje sposoby. Moga tez zwyczajnie zlikwidowac strone albo pozbawic ja sponsora jesli sie dowiedza kto to napisal albo gdzie sie komunikuja. Musimy dzialac roztropnie i ostroznie, lecz na razie trzeba zachowac spokój. A dopiero potem na nich uderzyc .
Odpowiedz
Ares_Real,Nov 26 2005, 10:28 napisał(a):Jezus , ludzie , nie tylko w Polsce tak jest. Przytocze tu czlowieka legende Jacka Thompsona. Facet sie rzucal na przemysl gier komputerowych (m.in szykanowal Rockstar [GTA] i Maxis [Simsy]) . Skonczylo sie tym ze zakazano mu wypelniania swojego zawodu w stanie Alabama. Z tego co wiem bylo kilkanascie przypadków samobójstw , m.in.: Dzieciak skoczyl z dachu bo myslal ze Pikachu go uratuje , dzieciak sie powiesil bo Ash Ketchum mu kazal. Raz tylko ludzie mieli powód do szykanowania producenta (nintendo) , po tym jak przez serial Pokemon 800 japoonskich dzieci doznalo ataku epilepsji (atak pikachu)........
Poprostu napiszmy do nich mejla (TVN) ,bedziemy slawni :D
:huh:
naprawde macie zamiar napisac maila do tvn- u???
raczej jakis ogólny apel do wszystkich maniaków anime i sf :rolleyes:
Odpowiedz
Ludzie ! Uspokójcie sie... Co to wam da, ze wyslecie jakiegos e-maila ! Boze.... Zawsze znajda sie idioci szukajacy taniej sensacji, ale to nie powód do takiego oburzenia... Jak wy to przezywacie... W szczególnosci trawel i paul...
-.-
Odpowiedz
Wiesz, lubie miec wplyw na to co dzieje sie wokól mnie.
Paul- dobrze mówisz, ale zawsze mozna isegnac dalej od nich( wyslac kopie listu do miedyznarodowych agencji informacyjnych, którym TVN moze naskoczyc, albo do konkurencji której w sam bedzie dokuczyc TVN).
I z tego co wiem, to TVN jest sponsorem tylko Onetu, wiec pozostaja nam WP i O2.
Odpowiedz
:ph34r: Fakt takie przedsiewziecie jest mozliwe, ale trzeba sie do niego odpowiednio przygotowac.
Odpowiedz
Cytat:raczej jakis ogólny apel do wszystkich maniaków anime i sf rolleyes.gif
bylo, bylo, bylo

Przejrzyj archiwa www.anime.com.pl to znajdziesz odpowiedz TVN
Wesoły świr
Odpowiedz
rotfl xDDDD
Juz kiedys cos takiego bylo na tv4 czy innym brakowcu xD
Mnie to po prostu smieszy, bo w takiej uwadze, tudziez polsatowskiej interwencji, co drugi artykul jest niedopracowany i jakby to ujac... naciagniety ;)

Tak wiec nie ma sie czym przyjmowac, jedyne co pozostaje to posmiac sie z ludzkiej glupoty ;s

/Jemma
People coming, People are dying, but it's like that, and that's the way it is!

We are one of a kind, we are the Black Widows. Rebellious insects stigmatised. Yearning for a holy sacrifice. Unmasked divinity, Chaos is the name. Your period has faded, it's over. All you can do now is nothing. Stop the control, and start to surrender. Suffer.

Hate it or love it
Odpowiedz
Ares_Real,Nov 26 2005, 10:28 napisał(a):po tym jak przez serial Pokemon 800 japoonskich dzieci doznalo ataku epilepsji (atak pikachu)........
No to i ja zabiore glos w tej sprawie. Jestem otaku od ponad 14 lat i jakos nie przyszlo mi na mysl zabicie sie po przeczytaniu mangi lub obejrzeniu anime. Przeciwnie ja zawsze myslalam, ze bedace moim hobby zainteresowania wyciagaja mnie z dola etc etc. Z tego artykulu jasno wynika co bylo przyczyna smierci tej dziewczyny. 17 lat to glupi wiek ( prosze mnie nie szykanowac tutaj ). Czlowiek nie wie jeszcze, czy jest doroslym, czy dzieciakiem. W dalszym ciagu dojrzewa. A nie zastanawialiscie sie czemu ona chowala mangi przed rodzicami i w liscie pozegnalnym napisala, aby brat dalej mógl kupowac jej ulubione tytuly? Ktos kto sie czyms interesuje i widzi ze ma oparcje w hobby u rodziców nie kryje sie z tym. Swoja droga stacja TVN po raz enty udowodnila swoja jakze marna inteligencje. Stacja poziomem dorównuje gazecie Fakt i Super Express szukajac wszedzie sensacji. No comment.

PS Po ataku Porygona a nie Pikachu. Mam ten odcinek i rzeczywiscie swiatla sa denerwujace
Tony Stark
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości