Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polacy w komiksach
:spiderman:Pewnie ten tamt byl juz duzo razy podejmowany ale mam pytanie czy znacie jakies postacie, z komiksów np. Marvela którzy byli Polakami albo mieli pochodzenie francuskie ????
Odpowiedz
Zawsze zastanawialem sie na obecnym scenarzysta Amazing Spider-Man, Michaelem Straczynskim. Nazwisko brzmi jak polskie, jednak po przejrzeniu kilku stron WWW stwierdzilem, ze Straczynski nie ma polskiego pochodzenia. A szkoda, bo to swietny scenarzysta.
Odpowiedz
Nom, ja tez sie nad tym zastanawialem... tyle, ze "swietny scenazysta" to malo powiedziane... To obok DeMatteisa NAJLEPSZY scenazysta w histori spider-mana.
Powrót jest tylko jeden i nie króla, tylko jedi.

Odpowiedz
Nie jestem do konca pewny ;) .... ale w : Amazing Spider-Man (Vol. 1) #502(czyli jakos niedawno) pojawil sie krawiec super-bohaterów majacy Polskie korzenie..... Leo Zelinsky sie chyba nazywal. :huh:
Odpowiedz
Dawidos,Dec 9 2005, 19:31 napisał(a):Zawsze zastanawialem sie na obecnym scenarzysta Amazing Spider-Man, Michaelem Straczynskim. Nazwisko brzmi jak polskie, jednak po przejrzeniu kilku stron WWW stwierdzilem, ze Straczynski nie ma polskiego pochodzenia. A szkoda, bo to swietny scenarzysta.
Pochodzenie Polskie raczej ma - Starczynski to polskie nazwisko, tylko, ze Polskich nazwisk w stanach od groma i troche. Zeby daleko nie szukac - Bill Sienkiewicz.
Wesoły świr
Odpowiedz
paul095,Dec 9 2005, 19:22 napisał(a):Nie jestem do konca pewny ;) .... ale w : Amazing Spider-Man (Vol. 1) #502(czyli jakos niedawno) pojawil sie krawiec super-bohaterów majacy Polskie korzenie..... Leo Zelinsky sie chyba nazywal. :huh:
No wlasnie chcialem to przytoczyc...
ale nie jestem pewien czy on byl polakiem... moze ruskiem?;s
People coming, People are dying, but it's like that, and that's the way it is!

We are one of a kind, we are the Black Widows. Rebellious insects stigmatised. Yearning for a holy sacrifice. Unmasked divinity, Chaos is the name. Your period has faded, it's over. All you can do now is nothing. Stop the control, and start to surrender. Suffer.

Hate it or love it
Odpowiedz
Nie zwiazany moze on za bardzo ze Spider-manem ale Simon bisley mial babcie która byla polka :)

Ciekaw jestem czy Bill sienkiewicz lub John Kalisz maja jakies polskie korzenie ;)
Odpowiedz
No nie wiem. Cosik slyszalem, ze w któryms Spider-semicu byl dziadek o polskim nazwisku. A w Ultimates w Vol. 1 w czasie wojny towarzyszyl Captainowi America`e niejaki Kowalski. Oczywiscie mój sasiad ma na nazwisko Kowalski, heh.
Nie znam wiecej polaków w komiksach ze Spider-manem.
Odpowiedz
Jesli mnie pamiec nie myli w Peter Parker: Spider-Man (Vol. 2) #50 Spider walczyl z Rhino, Uber-Machine i polska mafia. :spider:
Odpowiedz
Jak juz bylo wspomniane Ultimates... To Ultimate Captain America walczyl z niemcami (którzy byli tak naprawde kosmitami - nie nie jest to tak kiczowate jak brzmi) w Polsce. (nawet retrospekcja jest ale nic szczegolnego)
Odpowiedz
Mr.Marvel,Dec 11 2005, 16:48 napisał(a):No nie wiem. Cosik slyszalem, ze w któryms Spider-semicu byl dziadek o polskim nazwisku.
Chodzi Ci zapewne o Natana Lubanskiego, chlopaka (?) ciotki May, zabitego przez Vulture'a.

Odpowiedz
Mile zaskoczylo mnie zdjecie Jana Pawla II, Walesy (no, tego pana moze troche mniej), polska flaga i pelno innych fotek w kolorach bialo czerwonych na drzwaich miekszania Parkera w Spectacularze :D O dziwo, nie zauwarzyletm tego za pierwszym razem. Chodź takie podpisywanie polskich korzeni Parkerowi jest glupawe. A moze Pete ma poprostu sentyment do polaków? ;)
Odpowiedz
Moze Straczynski pochodzenia polskiego nie ma, ale korzenie moze miec polskie lub zydowskie. Jego rodzice mogli uciec w czasie wojny.
Tony Stark
Odpowiedz
Draco,Dec 24 2005, 00:21 napisał(a):Mile zaskoczylo mnie zdjecie Jana Pawla II, Walesy (no, tego pana moze troche mniej), polska flaga i pelno innych fotek w kolorach bialo czerwonych na drzwaich miekszania Parkera w Spectacularze :D O dziwo, nie zauwarzyletm tego za pierwszym razem. Chodź takie podpisywanie polskich korzeni Parkerowi jest glupawe. A moze Pete ma poprostu sentyment do polaków? ;)
Bo to nie bylo mieszkanie Parkera tylko jego sasiadow Papciakow <_<
"Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens, and it can happen to You." – Cage
Odpowiedz
No wlasnie!
Zapomnielismy o Papciakach, nazwisko, jak by nie patrzec polskie i nawet jest w ktoryms komikscie powiedziane, ze dostarczaja wszystkim ogorkow kiszonych i kielbasy.

Odpowiedz
Napewno? Zdawalo mi sie, iz Parker w jednym kadrze stoi obok (jakby zamknetych) owych drzwi- tak jakby to byl jego pokój, zdjecia byly poprzyczepiane od wewnatrz a on stoi w srodku. No cóz, najwidoczniej stal bardzo blisku drzwi sasiadów. ;)
Odpowiedz
Draco,Dec 24 2005, 20:42 napisał(a):Napewno? Zdawalo mi sie, iz Parker w jednym kadrze stoi obok (jakby zamknetych) owych drzwi- tak jakby to byl jego pokój, zdjecia byly poprzyczepiane od wewnatrz a on stoi w srodku. No cóz, najwidoczniej stal bardzo blisku drzwi sasiadów. ;)
Bo idac do swojego mieszkania przechodzil obok Papciakową Zreszta to nie jest srodek powieszczenia, a korytarz, a zdjecia sa na zewnatz wywieszone.
"Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens, and it can happen to You." – Cage
Odpowiedz
No jesli nie jest w pomieszczeniu- to jest na korytarzu. Jesli to nie sa jego plakaty- to plakaty sasiadów. Jesli wisza na zewnatrz- to nie moga wisiec wsrodku...Dlaczego po kazdym komentarzu (nawet w tym, którym ktos prubuje cos sprostowac lub sie usprawiedliwic) widze próbe przypomnienia mi, ze sie mylilem?
Odpowiedz
Draco,Dec 25 2005, 11:53 napisał(a):No jesli nie jest w pomieszczeniu- to jest na korytarzu. Jesli to nie sa jego plakaty- to plakaty sasiadów. Jesli wisza na zewnatrz- to nie moga wisiec wsrodku...Dlaczego po kazdym komentarzu (nawet w tym, którym ktos prubuje cos sprostowac lub sie usprawiedliwic) widze próbe przypomnienia mi, ze sie mylilem?
Bo spytales sie czy
Cytat:Napewno?
No to wytlumaczylem, ze napewno ;)
Odpowiedz
Pewnie jakby przejrzec komiksy dokladniej to cos wiecej by sie znalazlo. Btw Gamart swietny av i sygnaturka. Uwielbiam Connora i Chrisa Lamberta :D Wielki plus u mnie
Tony Stark
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości