Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.17 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polacy w komiksach
W tworzeniu Spider-mana 3 mial byc polski animator ale nie pamietam nazwiska... :angry:

Jezeli przeczytales nazwe tematu i pierwszego posta to powinienes wiedziec o co sie rozchodzi w tym temacie. / rzadlo
Odpowiedz
W najnowszym Thunderbolts (119), gdy podwladni Normana pytaja sie go, czego niby moze chciec Swordsman, Norman odpowiada:

"The Fourth Reich! POLAND!! Castle! Lampshades made out of human skin!"

Male, a cieszy :P Przynajmniej mnie ^^
Mess with the best, die like the rest 
Odpowiedz
Nie wiem czy w komiksach wystepowala ta postac, ale w kreskowce x- men ewolucja wystepowal taki niebieski gosc, co sie teleportowal i on mowil, ze z Polski pochodzi :D :spidey_poland: A tak wlasciwie to moj 1- szy post wiec witam wszystkich :spidey_cheers:
Odpowiedz
Cytat:Nie wiem czy w komiksach wystepowala ta postac, ale w kreskowce x- men ewolucja wystepowal taki niebieski gosc, co sie teleportowal i on mowil, ze z Polski pochodzi  A tak wlasciwie to moj 1- szy post wiec witam wszystkich 

Mniemam że chodzi o Nightcrawlera? Rozczaruje cię, w innym odcinku powiedział: "Nie wszystko rozumiem. Jestem Niemcem." Co jest zgodne z jego komiksowym pierwowzorem.
Odpowiedz
A szkoda, chodzilo mi wlasnie o niego :D
Odpowiedz
W filmie X-Men (2000r.) jest ma?y, polski akcent na początku.

A tutaj znalazłem kiedyś coś takiego na Wikipedii:

Prodigy (unnamed Polish vigilante)

Prodigy was first seen in conflict with Alpha Flight's Guardian. An eight-year old boy with self-described "incalcuable mental proficiency", he was able to take control of Heather Hudson's battle suit. He intended to use her as an assassin to unwittingly kill the then Communist leader of Poland. Hudson managed to defeat the boy by simply turning off her suit before he was able to carry out his plan, and then knocked him out.

link do tego textu:)
U?miech kosztuje mniej ni? elektryczno??, a daje wi?cej ?wiat?a;D
watch Knife in the water saga
Odpowiedz
Tak na temat i nie na temat, czyli moze o Polskich akcentach w komiksach ze swiata Marvela.

I tu na mysl przychodzi mi postac Magneto z serii X-Men, miejsce narodzin Erica Lehnsherra to prawdopodobnie Polska lub Niemcy. Byl wiezniem hitlerowskich obozów zaglady w Oswiecimiu i jako jedyny ze swojej rodziny przezyl Holocaust. Natomiast czlonkiem S.H.I.E.L.D. jest Polak, Sergei Radek http://www.marvunapp.com/Appendix2/radekshield.htm
Odpowiedz
Jak na Polaka to ma wyjatkowo rusko brzmiace imie.
Odpowiedz
' napisał(a):Jak na Polaka to ma wyjatkowo rusko brzmiace imie.

Ale za to jakie polskie rysy twarzy!:D
Odpowiedz
W sprawie Mangeto musialo cos niedawno ulec zmianie, bo o ile przez dlugi czas byl uwazany za Polaka, to teraz oficjalnie jest niemieckiego pochodzenia.
Odpowiedz
Magneto byl Zydem i tego powinniscie sie trzymac. Z rok-dwa lata temu za to wydano serie "X-Men: Magneto Testament", w którym przedstawiono jego mlodosc. Naprawde nazywa sie Max Eisenhardt i pochodzi z Niemiec. W 1939 roku jego rodzina uciekla przed nazizmem do Polski. Podczas wojny trafil do Getta Warszawskiego, a nastepnie do Auschwitz. Tam poznal cyganke Magde - matke jego dzieci.
Odpowiedz
No dobrze, ale co sprawia, ze Zyd nie moze byc Polakiem, Niemcem itp.?
Odpowiedz
Tutaj masz taka oto liste : Polskie akcenty w komiksach o superbohaterach
Wielkiej mocy towarzyszy wielka odpowiedzialność (Ben Parker) Sprzedam Destroyer (Marvel Kolekcja Figurek)  Info na PRIV
Odpowiedz
' napisał(a):No dobrze, ale co sprawia, ze Zyd nie moze byc Polakiem, Niemcem itp.?
No wlasnie moze byc, ale nie musi. Nie wiem, jakie nurty panowaly w Niemczech, ale moge to opisac na podstawie II Rzeczpospolitej. Ludnosc zydowska zamieszkujaca nasze panstwo miala rózne podejscie do narodowosci. Mozna ich podzielic na:
- syjonistów (powrót do Izraela)
- ci, którzy chcieli panstwa na terenie Europy Srodkowej
- ci, którzy chcieli autonomii w Polsce
- zwolennicy asymilacji, czyli ci, którzy chcieli byc Polakami (np. Julian Tuwin)

Wbrew pozorom ostatnia grupa nie byla dominujaca, wiec przesada byloby stwierdzenie, ze kazdy Zyd to Polak czy Niemiec. Bialorusini byli bardziej chetni do asymilacji (podniesienie poziomu zycia).

To tak poza-komiksowo, a z historii ;p.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości