Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.32 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepszy supervillain Spider-Mana
1. Joe Quesada - chyba nie musz? mówił dlaczego.
2. Norman Osborn aka Green Goblin - Geniusz, szaleniec, największy m?ciciel w życiu Petera. Nawet śmierć go nie powstrzyma. Powraca i robi jeszcze większy bajzel, a Dark Reign jeszcze przed nami....
3. Morlun - najlepsze histori? jakie czytałem to były właśnie z nim. I do tego ta smakowita scena jak zjada Spiderowi oko mniam.
4. Eddy Brock aka Venom :venom: - drugie co do kolejności najlepsze komiksy w historii Spider-Mana. Człowiek z rozchwian? psychik?. Z jednej strony ratuje niewinnych a z drugiej rządz? mordu na Peterze. Jedyny i prawdziwy Venom. Innych nie uznaj?. A do tego kreska Todd McFarlane.....te czasy już nie wróc?:(
5. Dr. Otto Gunther Octavius aka Doctor Octopus - jeden z najstarszych wrogów Spidera. W końcu ratuje mu życie. świetnie narysowana scena, kiedy za wszelk? cen? chcę uratować Petera.
6. Sergei Kravinoff aka Kraven the Hunter - pogrzeba? Spidera ?ywcem na dwa tygodnie. więcej mówił nie trzeba.
7. Cletus Kasady aka Carnage - Psychopata. Nikt nie rozp?ta tak pięknej rzezi jak on :D
8. Dmitri Anatoly Smerdyakov Kravinoff aka Chameleon - stworzył sobowtóry rodziców Petera.....Niecny plan:wacko: A do tego możliwość zmiany wyglądu.
9. Profesor Miles Warren aka Jackal - Może Saga klonów nie była jakaś rewelacja, ale namieszał Jackal oj namieszał.
10. Adriana Soria aka The Queen - Jedna z piękniejszych kobiet w Universum Marvela. Jeden pocałunek i Peter zmienia się w prawdziwego pająka + plus plan zniszczenia homo sapiens.

To moja pierwsza dziesiętka. A później cała reszta :spidey_cheers:
Odpowiedz
Czas, abym ja pokazał swoją list?.

Wersja oryginalna:

1. Green Goblin (Norman Osborn) - Bez zawahania, mogę stwierdziś, że to największy przeciwnik Spider-Mana. Zabi? Gwen, i doszcz?tnie niszczył życie Petera Parkera. Zawsze uważałem, że to właśnie ON jest najgorszym nemezis Człowieka-Pająka.

2. Venom (Eddie Brock) - Venom nie namieszał Parkerowi tyle w życiu, co Green Goblin, aczkolwiek jego osoba również była dla Petera nie lada wyzwaniem. Niesamowite moce, sięa i potencja? którego nie da się nie wykorzystał.

3. Doctor Octopus (Otto Octavius) - świetna postać, geniusz, i jeden z najstarszych przeciwników Spider-Mana. Bardzo się cieszę kiedy powraca, bo to jedna z najgenialniejszych i klasycznych postaci. To tylko potwierdza że Stan Lee ma ?eb na karku.

4. Carnage (Cletus Kasady) - Za to że szalony sadysta, i morduje bez zawahania. To świetna pomysłowa postać, i uwielbiam go! szkoda że Sentry rozerwa? go na pól w próżni kosmicznej. To jest postać która powinna wróci?, zwłaszcza że w życiu Eddiego dużo się ostatni zmieniło, ktoś musi to zepsuć....

5. Mysterio (Quentin Beck) - Uwielbiam go za jego zagadkowo??. Te wszystkie sztuczki, są wspania?e. Nie będą więcej uzasadnia?, po prosty to genialna postać. Chodzi oczywiście o pierwszego Mysterio.

1. Venom (Eddie Brock) - świetne moce, nawet ciekawsze od orygina?u. Poza tym był przyjacielem Parkera z dzieci?stwa, co jeszcze bardziej się odbi?o na psychice Petera, kiedy z Venoma została mokra plama. Czy wspomina?em już że zaje**** moce?

2. Green Goblin (Norman Osborn) - Bo jest jednym z bossów w Ultimate. Też trochę w życiu Petera kurcz? namieszał.

3. Ca?a reszta....
"Oh, I am afraid that the deflector shield will be quite operational when your friends arrive."
Odpowiedz
Moje Top 5:

1. Venom - każdy jegp wyst?p to duża dawka akcji i mordobicia, najcz?sciej mordki ścianołaza.

2. Doc. Ock. - zawsze wie jak zale?? Spiderowi za kostium. |Oraz jego Sinister Six Poza tym rewelacyjnie przedstawiony w filmie SM II

3. Green Goblin I i II - zakr?cona rodzinka, masa akcji i rozterki Petera i odwieczne pytanie bi? czy nie bi?.

4. Krawen the Hunter - Ostatnie ?owy KLASYK, nuff said!

5. Carnage - psychopata i morderca. Piękne po??czenie. Szkoda że nie żyje, choć u Marvela wszystko jest możliwe.

Mo?na jeszcze wymienia?. Każdy z Vilinanów ma coś w sobie czym może zaszkodziś i spra? Pająka.
Ciekawe jak by Pajączek się czuł gdyby połączyli sięy... Deady Five?
Specjale z UK - Colossus i Juggernaut - szczegóły strona 417 post #8330
Odpowiedz
1 Green Goblin ( biore jako Harry i Norman ) - chyba nikt tak nie nienawidzil Pająka jak oni . Poza tym ten myk z dziedzictwem jest ciekawy i ogolnie postacie te maja w sobie charyzme .

2 Kraven - pokonal Spidera poza tym powstala z nim wspaniala historia i ogolnie ,bardzo go lubie . Chociaz ta sympatia opiera sie praktycznie tylko na ?owach .
Odpowiedz
Ja mam problem bo praktycznie nie czytam komiksów. Cala moja wiedza o tych postaciach pochodzi glównie z kina, Tv i streszczen mimo to:
10 Mysterio- zabijcie mnie jesli to nie najdziwniejszy wróg Spidermana. Quentin Beck to zdecydowanie jeden z najwiekszych wrogów pajaka.
9 Hobgoblin-jak ponizej Kingpin
8 Kingpin- Spiderman TAS. Koniec przemowy.
7 Carnage- ten koles to wariat, potwór, morderca. Zero celów, logiki czy sumienia. Tylko rzeznia! Innymi slowy, swietna postac!
6 Vulture- starzec. ze skrzydlami. bez broni. To ma byc przeciwni dla Spidermana. To jakas kpina. Ale nie! Vulture to przebiegly dziad, i znak kilka sztuczek. To niesamowite jak ktos tak slaby moze bic sie z pajakiem. Gratulacje dla Toomes'a!
5 Venom- to bardzo smutna postac. Powstal jako najwiekszy wróg Spidermana, jako Ultimate Enemy. Ale nim nie jest. Jak dla mnie on lekko zgnusnial. Powinien napawac serca lekiem, niszczyc wszystko na swoje drodze, WSZYSTKO. Powinno straszyc sie nim dzieci, a kazde jego pojawienie powinno sprawiac ze wasze serca przestaja bic! A co jest teraz? Armie symbiontów, Brock nie zyje (chyba, bo nie jestem na biezaco), symbionta ma Scorpion, nawet w Spectacular wyglada jakby bral sterydy. Eddy, jestes awesome, ale wez sie za siebie.!
4 Green Goblin- tak sie sklada ze jego pierwsze komiksy czytalem. Jego debiut, zdemaskowanie, zanik pamieci. Moim zdaniem Zielony byl tam kretynem, zbyt pewnym siebie, bez wiekszej logiki, a jego powroty i zaniki pamieci w przyszlosci doprowadzaja do szewskiej pasji! Mimo to Osborn jest byl i bedzie oficjalnym najwiekszym wrogiem Spidermana, a jego wersja z kreskówki Spectacular wymiata!
3 Octopus- zawsze wierzylem ze istnieje Swieta Trójca wrogów pajaka: Goblin, Venom i Otto. To jego najbardziej znani wrogowie, znaki rozpoznawcze. Jednak wiele nie ceni tak wysoko starego Octopusa, czemu? To byl pierwszy najwiekszy lotr, twórca Sinister Six, geniusz. Poza tym w 2 pierwszych kreskówkach o Spidermanie to on mial najlepsze odcinki. Góra Ock!
2 Shocker- maly, slaby, niezbyt rozbudowany Shocker. Za co go tak lubie, co jest w nim tak wspanialego? Odpowiedz: nie mam pojecie. Rozmyslam o tym ale za diabla nie moge powiedziec za co go lubie. Ale czy to wazne, Shocker Rzadzi!
1 Perfektus- bo to ja go stworzylem do mojego fanfika! Ok, to lekko nie fair.
Odpowiedz
1. Doctor Octopus - Zawsze mialem do niego jakis sentyment... poza tym wiele razy Spider i Ock walczyli ze soba.
2. Chameleon - W koncu to pierwszy superprzeciwnik Spider-mana...
3. Vulture - Bardzo go lubie... za jego drapieznosc;)
4. Mysterio - Za ta tajemniczosc! swietny pomysl na czarny charakter!
5. Venom - Kosmita polaczony z rywalem... niezly przeciwnik.

To taki scisly TOP 5. Gdyby sie rozpisac, mozna bylo by go powiekszyc.
Money. I like to swim trought it and throw it in the air,
and have it hit me on the head! Quack!
Odpowiedz
Wróg nr:
1.Green Goblin-bezapelacyjnie jeden z najwiekszych wrogów Spider-Mana, wizja znisczenia Spider-Mana przez Green Goblina dala popalic naszemu bohaterowi.
2.Venom-psychol tak i to o dosc wyrazistej tezyznie fizycznej którego celem jest znisczenie naszego scianolaza,a dziwo ze
kiedys polaczyli sily.
3.Carnage-jeden z najokrutniejszych wrogów Spider-Mana,jego dzialanie oprócz Spider-Mana bylo tez skierowane w niewinych smiertelniów.Genialny psychol.
4.Mysterio-mistrz iluzji,ile razy Spider-Man musial sie zmierzyc z jego swiatem iluzji.
5.Dr.Octopus-ile razy uszedl z pod jego tytanowych macek Spider-man.
6.Kraven-godny przeciwnik,genialny mysliwy któremu udalo sie calkowice zdetronizowac Spider-Mana.
7.Lizard-o tyle ze w normalnej postaci Dr.Curt Connors jest przyjacielem Spider-Mana,to jego alter-ego nie
popiera tej przyjazni.

Spider-Man,X-men. 

Odpowiedz
1 miejsce: Venom - zawsze mialem sentyment do tego pana. Szczególnie, gdy bylem maly i ogladalem Spidermana na Fox Kidsie. Balem sie Venoma, a raz to chyba mi sie nawet przysnil i mialem koszmar xD Ogólnie taaki klasyk.
2 miejsce: Carnage - zawsze bardzo ciekawily mnie odcinki z nim ;p Fajny szaleniec, no i jest symbiotem ^^ Jest szalony itp
3 miejsce: Lizard - jest profesorem Petera (Dr. Connors) no i ciekawe jest polaczenie czlowieka z jaszczurka. A i ten caly watek o stracie ramienia to mistrzostwo!
4 miejsce: Green Goblin - oczywiscie nie ten z filmu, tylko ten klasyczny, narysowany przez Steve'a Ditko upiorny, wesoly goblin. Naprzykrzyl sie Spidey'owi (o ile pamietam, to w serialu na Fox Kids Spiderman stracil MJ na dlugi czas za sprawa Green Goblina; bo wpadla do jakiegos portalu, czy cos)
5 miejsce: Otto Octavius aka Doc. Ock - no tee jego szesc stalowych macek naprawde robi wrazenie. Do tego byl profesorem Peter'a (gdy Pete byl na jakims obozie naukowym w dziecinstwie) i ogólnie jest spox.
Odpowiedz
@Skrull, ale to ma był najlepszy supervillian Spider-Mana [czyt. ten który najbardziej mi sie podobał]
a nie ten który wyrządzić najwięcej złego w jego życiu. No chyba że kochany Joe jest twoim ulubionym przeciwnikiem to spoko nie wnikam.:D

1. Green Goblin [I] alias Norman Osborn - bo lubię Gobliny po pierwsze primo. Poniewa? postawi? duż? czarn? krech? na życiorysie Petera Parkera jak i Spider-Mana. Nie raz go nieźle poturbować, zabi? jego dziewczynę, i jakby tego było mało po latach okazało się że zabi? ją też dlatego że miała z nim romans i była wci??y z bli?niakami. Sporo nie? jakże się cieszyłem kiedy po latach znaleźli Petera, a jedno z nich został Grey... Goblinem!

2. Venom [I] alias Edward Brock - Trzeba tłumaczy?? to przecież jedna z najlepszych postaci w uniwersum pajączaka. Pierwszy raz pozna?em go w komiksach wydawanych przez Tm-Semic, jeszcze z rysunkami Todda McFarlane. świetna rozchwiana psychika, po??czenie wroga Spider-Mana z wrogiem Petera Parkera. Raz chce zje?? Spider-Manowi mózg, a raz ratuje niemowl?ta w rzeki. To taka interesująca postać. Nie mam nic przeciwko żeby działał jako bohater zw??szcza że w tej kwestii zawsze był podobny do Punishera, szkoda tylko że teraz to Anti-Venom.

3. Green Goblin [II] alias Harry Osborn & Chameleon alias Dmitri Kravinoff - G?ównie za tą afer? z rodzicami Petera, świetny wątek, a jak okazali się robotami to już wogóle czapki z głów. A Harry jest jedenym godnym następc? swojego ojca w karierze Goblina, a Chameleon jakby nie patrze? jest pierwszym supervillianem Spider-Mana. Dlatego panowie paj? równo trzecie miejsce.

4. Dr. Octopus [I] alias Otto Octavius - Wiele ze Spiderem razem przeszli, jeden z najstarszych przeciwników naszego bohatera, megaloman z wielkim ego, ale jednak nie jest to zły człowiek. świetna nie jednoznaczna postać która jednak trochę został? spieprzona w Spider-Man Animated Series.

5. Carnage [I] alias Cletus Kasydy - Bo to szaleniec, rze?nik, morderca. Jest to niebezpieczny kryminalista i morderca jako człowiek, z po??czeniem z symbiotem to jeden z nagorszych i najniebezpieczniejszych przeciwników Spider-Mana. Kocham go również za Maximum Carnage. Fajnie by było jakby powrócił, choć to raczej mało realne bo rozerwano go na strz?py w kosmosie. Podobnie jak Octopusa postać zgwałcono w Spider-Man Animated Series.

6. Hobgoblin [I] alias Roderick Kingsley - Jak już wcześniej wspomina?em uwielbiam Gobliny. Dla mnie jedyny prawdziwy Hobgoblin to jest Roderick. Poza tym nie uważacie że Hobgobliny to jedne z najlepszych pomysłów Marvela? jest to jakby ewolucja Green Goblina, bardzo udana. Poza tym uwielbiam Demongoblina którego również uważam za ewolucje Hobgoblina, choć z tego co pamiętam to był chyba Jason Macendal alias Hobgoblin [II].
"This is my gift. My curse.
Who am I? I'm Spider-Man."
Odpowiedz
nie mam TOP 10

Moim ulubionym jest Shocker. Ma fajowy kostium troche przypomina spider-mana.
Spider-man ma na kostiumie wzory pajeczyny a shocker wzory ktore przypominaja romb.
Moze nie jest najlepszy ale jego bron potrafi byc zabujcza i nawet jeśli trafil do wiezienia z jakies sto razy to i tak jest moim ulubiencem. Jedno mi sie w nim nie podoba to to ,ze czasami traci wiare i chce rzucic kariere przestepcze

w wersji spectacular tez wyglada ciekawie

Odpowiedz
' napisał(a):w wersji spectacular tez wyglada ciekawie

Szczerze mi się nie podoba wygląda po prostu jak stworek z kosmosu a nie jak gro?ny przest?pca alias Herman Schultz
Odpowiedz
Może kiedyś pisaćem ale teraz trochę zmądrza?em w porównaniu z moimi początkami na SMO.

1.Green Goblin-wielu także stawia go tutaj.Zdecydowanie najbardziej zalazł zdecydowanie najardziej Peterowi za skór?.Zaczynając na zabiciu Gwen na sadze klonów nie kończ?c.świetna postac.
2.Mysterio-uwielbiam go!Niby niewiele znacz?cy ale jego iluzje i klimat jakie miały komiksy i kreskówka z jego udziałem sprawiaj? ,że tak go lubię.
3.Venom-fajna schiza Brock'a,świetne historieDo tego moce jakie posiada?.
4.Dr.Octavius-jeden z pierwszych przeeciwników pająka ze świetnymi mocami i dobrym charakterem.Nie do podrobienia.
5.Carnage-brutalny szaleniec.Dobrze zrobiona postac i pokazany w pełni jego morderczy charakter.
6.Lizard-przyjaciel Petera a w drugim wcielenniu zrówno przyjaciel jak i ?miertelny wróg.
7.Kraven ?owca-za Ostanie ?owy,świetna historia.
Odpowiedz
1.Jako pierwszy oczywiście GREEN GOBLIN<!--/sizec-->-Zawsze ma coś do powiedzenia , i zawsze niszczy plany Spideya.

2.Kingpin (FISK) I JEGO PARSZYWA SZÓSTKA<!--/sizec--> !!!- To prawdziwe m?dy.

3.Venom,Carange,Vulture,Lizard,Mysterio<!--sizec--><!--/sizec-->-Są mocni.

I tyle...
Odpowiedz
1. Green Goblin niezle namieszał Spider-Manowi .
2 Venom był pierwszym symbiotem z którym walczyć Spider-Man.
3 Mysterio jego iluzje są super.
4 Kraven super opowie?? o ostatnich ?owach .
5 Dr. Octopus jeden z pierwszych wrogów Spider-Mana
Odpowiedz
Po niedługim namyźle uważam że Sandman jest jednym z jego największych wrogów,ponieważ w pojedynke Spidey nie miał z nim szans...
Odpowiedz
Największe wrażenie wywarł na mnie:

1. Venom / Eddie Brock - postać która zawsze mi się podobała, Spider-Man nie raz z nim walczył i nie były to łatwe pojedynki. Nie był to nawet dla niego łatwy sojusz, a mimo to w pewnym monecie obaj postanowi nie wchodzi sobie w drogę. Ktoś powie że Venom to obsesyjny psychopata i morderca, który zaślepiony chęcią zemsty chciał zjeść mózg swojego wroga i nachodził też jego rodzinę. Jednak zauważam u tej postaci pewne pozytywne zachowanie i ludzkie odruchy. Venom to w pewnym sensie nie tylko materiał na złoczyńcę ale również na antybohatera. Jedyny minus jest taki że Marvel zmienił sens istnienia jej na gorsze...

2. Green Goblin / Harry Osborn - zarazem największy przyjaciel i największy wróg, tu chyba nie trzeba nic więcej dodawać. Nawet po swojej śmierci potrafił mieszać w życiu Spider-Mana, czy też odpowiednio rujnować je manipulując innymi. Obsesyjny, niestabilny emocjonalnie a co za tym niebezpieczny...

3. Jackal / Miles Warren - nienawiść całkowicie uważam przysłoniła mu go zdrowy rozsądek. Obwiniający Spider-Man za śmierć Gwen Stacy, dopuszczający się różnych manipulacji genetycznych a nawet personalnych. Nieświadomie sam jej uległ przez Normana Osborna, bez niego Clone Saga nie była by tym samym...

4. Carnage - psychol który wręcz kocha zabijanie, chaos i sianie paniki. Zło w najczystszej postaci.

5. Chameleon - za aferę z rodzicami Petera Parkera, chciał pomścić Kravena. Nawet uważał go za swojego przyjaciela i gdzieś w tym wszystkim się pogubił. Zmieniają twarze, rozpadła się tak naprawdę jego własna tożsamość, której najprawdopodobniej ów postać nigdy nie odzyska. Dość tragiczna historia...

6. Jury - grupa działająca na zlecenie fundacji życia, polująca na Venoma a potem Spider-Mana. Cel uświęcania środku...

7. Demogoblin - głownie za nawracanie niewiernych. Pokręcona postać niby zła a księdza zabić nie pozwoliła w imię wiary.

8. Puma / Thomas Fireheart - każdy z występów jakie pamiętam był tajemniczy, owiany mistycyzmem. Poza tym zwierzęca osobowość, dzikość.

9. Electro / Maxwell Dillon - podoba mi się jego kostium

10. Hydro Man / Morris Bench - tak po prostu umieszczam go na liście
Odpowiedz
Oczywiście Green Goblin! To nawet nie tyle co mój najulubieńszy czarny charakter, ale najulubieńsza postać ever. Nic dodać nic ująć, po prostu jest genialny! Oczywiście mówię o oryginalnej wersji, aczkolwiek Gobby z kreskówki Spectacular SM, też jest niczego sobie.
Odpowiedz
SIZE=5Green Goblin/SIZE

Green Goblin Norman Osborne to postać z komiksów Marvela, stworzona przez Stana Lee i Stevea Ditko. Po raz pierwszy pojawił się w Amazing Spider-Man #14 1964. Magazyn Wizard przyznał mu 19 miejsce w rankingu Najstraszniejszych Przeciwników Wszech Czasów. Zielonego Goblina powszechnie uważa się za najgorszego wroga Petera Parkera, czyli Spider-mana.

Green Goblin to złe alter ego bogatego przemysłowca Normana Osborna. Efektem ubocznym zażycia serum, które miało dać Osbornowi nadludzką siłę, było szaleństwo. Chowając swoją twarz za halloweenową maską, Norman terroryzuje Nowy Jork. Dzięki odrzutowemu ślizgaczowi Glider Norman mógł poruszać się po niebie z olbrzymią prędkością. W walce, Goblin używał Dynio-Bomb, gazów obezwładniających oraz paraliżujących rękawic.

Wczesne Lata

W pierwszych wydaniach Spider-mana tożsamość Goblina nie była znana czytelnikom. Autorzy nie mogli dojść do porozumienia, kim ma być nowy przeciwnik. Stan Lee chciał by była to osoba z bliskiego otoczenia Petera. Steve Ditko wolał unikać banału, dlatego wolał by Goblinem był nieznajomy. W końcu Steve Ditko opuścił serię, a Stan Lee miał wolną rękę. Tak więc w #39 zeszycie Amazing Spider-mana, Green Goblinem okazał się Norman Osborne. Była to pierwsza zapowiedź tragedii, ponieważ Norman był ojcem Harrego, przyjaciela Petera.

Przełomowa Walka

Kiedy Norman poniósł kolejną porażkę w walce ze Spider-manem, w jego głowie narodziła się straszna strategia. Pierwszym krokiem do zniszczenia człowieka pająka miało być poznanie jego tożsamości. Drugim krokiem miało być zniszczenie wszystkiego, co kochał jego przeciwnik. Pierwsza próba pokonania Spider-mana zakończyła się jednak strasznym niepowodzeniem. Nie dość, że Spider ponownie pokonał Goblina, to zakończyło się to amnezją dla Normana Osborna. Przez długi okres czasu Goblin pozostawał uśpiony w pamięci Normana. Wszystko wskazywało na to, że jego obłęd już nikomu nie zagraża. Na nieszczęście Spider-mana, Goblin odzyskał kontrolę nad chorym umysłem Osborna. Norman ponownie założył straszliwą maskę i wypowiedział wojnę Peterowi Parkerowi. W Amazing Spider-man #122 Green Goblin porwał Gwen Stacy, pierwszą wielką miłość Petera. W trakcie walki na jednym z mostów Nowego Jorku, Goblin zrzucił Gwen, Peter spóźnił się z ratunkiem. Rozwścieczony Spider-man ponownie zwyciężył, lecz nie zabił Goblina. W akcie desperacji, Norman spróbował nabić Petera na swój zabójczy Glider. Spider-man w porę uniknął ataku, zaś Glider uderzył we właściciela. Norman Osborn umarł od własnego ataku.

Powiązania z Sagą Klonów

W znacznie późniejszych zeszytach Amazing Spider-mana okazało się, że serum które uczyniło Normana potężnym, zawierało w sobie czynnik regeneracyjny. Po bitwie na moście, ciało Normana zregenerowało się. Norman zaniechał dalszych walk i uciekł do Europy, gdzie przejął kontrolę nad przestępczą organizacją Cabal of the Scrier. Wysłał jednego ze swych agentów do Milesa Warrena, który był jednym z profesorów Petera. Miles Warren przyjął ofertę Normana i zgodził się wziąć udział w projekcie, który miał na celu sklonować Petera i Gwen Stacy. Było to zaczątkiem straszliwego epizodu w życiu Petera znanego pod nazwą Klon Saga.

Dalsze Losy

Norman niejednokrotnie powrócił w serii Amazing Spider-man. Był odpowiedzialny za śmierć nowo narodzonej córki Petera. Kilkakrotnie został pokonany przez Petera oraz ostatecznie został zdemaskowany przez gazetę i trafił do więzienia.

Green Goblin w filmie

Norman Osborn pojawił się w pierwszej części filmu Spider-Man. Postać tą zagrał Willem Dafoe.

Źródło :
Kod:
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości