Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FAQ
Witam ... troche sie pogubilem w tych wszystkich edycjach Spidera ... ale która seria komiksów jest najbardziej prawdziwa i najlepsza? Ewentualnie która sie trzyma blisko kreskówki TAS?
Odpowiedz
Kreskówki nie trzyma sie zadna. To najwyzej TAS wykorzystuje watki z komiksów w kreowaniu nowej historii. Glówna seria o Spider-Manie jest Amazing Spider-Man i to wlasnie na nia powinienes zwrócic uwage.
kresek
Odpowiedz
a tak z ciekawosci czy w jakimsz komiksów pojawia sie "The Black Cat" ??
Odpowiedz
Aktualnie pojawila sie w 24 numerze Sensational Spider-Man i bedzie pojawiala sie tam chyba do konca historii "Feral".
kresek
Odpowiedz
Mam szybkie pytanie, a bezsensu zakladac nowy temat. Nie orientuje sie ktos moze czy w New Avengers #2 zginal Cletus Kasady czy tylko sam symbiot ? I uprzede fakt zanim jakis madrala napisze "poczytaj sobie o tym w innym temacie" - tylko ze gdzie nie zajrze to wszedzie jest napisane róznie. :spider:
Odpowiedz
Cytat:Mam szybkie pytanie, a bezsensu zakladac nowy temat. Nie orientuje sie ktos moze czy w New Avengers #2 zginal Cletus Kasady czy tylko sam symbiot ? I uprzede fakt zanim jakis madrala napisze "poczytaj sobie o tym w innym temacie" - tylko ze gdzie nie zajrze to wszedzie jest napisane róznie. 
Po pierwsze to pytanie powinno byc zadane w temacie FAQ. :huh:
Po drugie w sprawie Carnaga: Zostal rozdarty na strzepy przez Sentregio co automatycznie potwierdza fakt smierci Cletusa, jesli chodzi o symbiot to równiez jest uznawany za zmarlego, jednak to drugie nie jest juz tak pewne. ;)
Odpowiedz
Biorac pod uwage, ze Sentry rozerwal Carnage'a na pól, a w kosmicznej prózni z ludzkiego ciala Cletusa Kasady'ego pozostaly strzepki, wszystko wskazuje na to, ze nasz ulubiony seryjny morderca nie zyje :( :( (swiec Panie nad jego dusza ;). Co symbiota równiez uznalbym go za zmarlego. Po pierwsze kosmiczna próznia równiez na niego dobrze nie wplynie (choc w Spider-Man TAS jest mowa o podrózach kosmicznych odbywanych przez symbioty), a po drugie brak nosiciela wkoncu przyczyni sie do jego smierci. A jesli nawet przezyje to bedzie dryfowal sobie w prózni bez celu. Dlatego na dzien dzisiejszy uwazam, ze Carnage jest martwy.

PS. Sadze, ze Marvel postanowil wykonczyc Venoma i Carnage'a, których wizerunek zostal zniszczony przez tandetnych scenarzystów, a ich potencjal zmarnowany i Äźle wykorzystany (nie wspominajac juz o wiecznym motywie rozdzielania i powracania do swoich nosicieli). Dlatego nad Brockiem i Cletusem polozono gruba kreske, a zeby zupelnie nie zapomniec o kosmicznych symbiotach wprowadzono nowy narybek, jakim jest Toxin. Amen :)
Odpowiedz
Bardzo trafne spostrzezenie, wlasciwie jestem pewien ze wlasnie dlatego Kasady i Brock zostali usmierceni. Od dluzszego czasu chodzi mi po glowie podobna sprawa, mianowicie caly ten zabiego z Avengers Dissassembled i stworzenie New Avengers. Od razu zaznaczam ze bardzo podoba mi sie ta seria - dobry, czesto zaskakujacy scenariusz, piekne rysunki i no wlasnie - bohaterowie z najwyzszej pólki. Mam nieodparte wrazenie ze The New Avengers jest w pewnym sensie zrzynka z JLA z DC - Superman, Batman, Green Lanter, Flash itd., to sama elita tego universum wiec seria sprzedaje sie wysmienicie. Natomiast o wizerunku Avengers decydowalo tylko kilku z nich bo reszta byla mniej znana badź mniej charakterystyczna po prostu. Teraz po nowych mscicieli siegna dodatkowo fani Spider-Mana i Wolverina (a nawet X-men) których jest bardzo wielu. Calkiem mozliwe ze do druzyny dolacza kolejni bohaterowie. Sam komiks jest ogromnym hitem kasowym za oceanem (co nie przeszkadza w tym ze jest swietna seria). Myslisz ze Marvel wzial troche przykladu z DC i jego JLA ?
Odpowiedz
Cytat:Calkiem mozliwe ze do druzyny dolacza kolejni bohaterowie. Sam komiks jest ogromnym hitem kasowym za oceanem (co nie przeszkadza w tym ze jest swietna seria). Myslisz ze Marvel wzial troche przykladu z DC i jego JLA ?
Chyba nie bedzie tak jak mówisz. Przeczytaj zapowiedź New Avengers 21 czesc pierwsza serii zatytuowanej "Dissasembled". Podobno cala grupa ma sie rozpasc (przez "Cyvil War") i calkiem nowa stworzyc (zmiana wiekszosci czlonków) aby seria moglabyc kontynuowana. Z tego co wiem to bedzie w niej na 100% Ronin bo jego seria Cyvil War nie dotknie (caly czas przebywa w Japonii).
Jesli z grupy wypadnie Spider-man i Spider-Woman to na 50% przestaje czytac New Avengers.
Odpowiedz
Mam pytanko. Otóz, czy Eddie Brock mial raka i czy byl on spowodowany symbiotem?
Odpowiedz
Mial raka, ale nie spowodowanego symbiotem ;)
Odpowiedz
LukeSpidey,Mar 26 2006, 16:31 napisał(a):Mam pytanko. Otóz, czy Eddie Brock mial raka i czy byl on spowodowany symbiotem?
Symbiot przedluzal jego zycie, o ile dobrze pamietam, ale i tak sie chlopak zabil.

Nik - watpie by Spider-Man odszedl z NA, w ogole watpie by grupa zmienila sie o 180 stopni. Za dobrze zarabiaja na Spiderze i Wolverinie w jednej grupie. Dwóch najpopularniejszych bohaterów Marvela w jednym komiksie to gwarantowany sukces. Dodatkowo dobry scenarzysta, zwykle dobry rysownik i paru innych znanych bohaterów... Mysle, ze najwyzej Iron Man odejdzie. Chodza pogloski, ze do grupy dolaczy tez Ares.
A jezeli grupa sie rozleci to pewnie po krotkim czasie bedzie znow razem.

Nazywanie NA "zrzynka" z JLA jest naduzyciem. Z "elity" mamy Spider-Mana, Wolverine'a, Captaina America i Iron Mana. Luke Cage, Spider-Woman czy nawet Sentry nie byli tak popularni jak teraz. (nie wspominajac o tym, ze Sentry ma dopiero 6 lat i bardzo niewiele bylo z nim komiksów przed NA) Wiec mamy podobny zabieg jak w przypadku starych Avengers.
Oczywiscie juz stare Avengers bylo odpowiedzia na JLA - Stan Lee mówil, ze któregos dnia naczelny Marvela opowiedzial o JLA i kazal mu wymyslic cos co mogloby z JLA konkurowac.
Odpowiedz
Ale sam przyznasz ze dodanie samego Spider-Mana spowodowalo drastyczny wzrost ilosci czytelników komiksu z Avengers w tytule.
Odpowiedz
Oczywiscie. Napisalem przeciez o tym. Danie Wolverine'a i Spider-Mana do jednej druzyny to zabieg czysto komercyjny. To w koncu dwaj "najlepiej sprzedajacy" sie bohaterowie Marvela.
Odpowiedz
Kolejne pytanko. Czy smierc Brocka to smierc Venoma? Bo przeciez on byl Venomem i gdy zmarl symbiot chyba szukal kogos w zastepstwo. Ale czy bedzie tak jak w przypadku Osbornów, którzy dziedziczyli Goblina. Czy ktos inny stanie sie Venomem? Jak to jest? ;)
Odpowiedz
Z tego co mozna przeczytac w SMO to symbiot zlorzyl propozycje Garganowi (Scorpion) i ten sie zgodzil i mamy nowego Venom'a...tylko sie zastanawiam czy symbiot wszedl na Scorpiona w kostiumie bo jezeli tak to =Venomek bedzie mial sliczny ogonek...hre hre.....
Moje pytanie czy ktos ma jakis rysunek "nowego" Venoma?
Odpowiedz
Nie, wszedl na niego bez kostiumu. Venom III (Gargan) wyglada jak Venom II (Fortunato). Ponizej zdjecie.

Venom III.
Odpowiedz
OOO ..dzieki.....Jednak Venom dla mnie to jednak zawsze bedzie Eddie Brock....zgadza sie ktos?
Odpowiedz
Racja. Venom bez Eddiego to juz nie ten sam Venom.
Odpowiedz
Czyim wrogiem jest w koncu Kingpin(glównym),Spider-mana czy Daredevila?W filmie Daredevil byl Kingpin a w Spider-manie nie,wiec chyba jest wrogiem Daredevila.?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości