Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsza kreskówka o Spider-Manie
W tym temacie piszcie która kreskówka o Spiderze podobała wam się najbardziej.
Mi najbardziej podobał się TAS.Fajna grafika i najsensowniejsza fabuła.
Odpowiedz
Powiem to z pełn? odpowiedzialności?. "The Spectacular Spider Man" jest moim zdaniem najlepsz? kreskówk? o pająku jaka dot?d powstała. Zalet? serialu jest to, że wykorzystuj? postacie z klasycznych opowie?ci takich jak Enforcers, Silvermane i szereg innych, rozwijając je przy tym. Poza tym twórcy serialu nie p?dz? z chronologi? zdarze?, tak jak w TAS gdzie 30 lat chcieli zmie?ci? w 5 sezonów i z czasem robiło się to nieco zagmatwane. Dodatkowo w TSSM nie ma ( przynajmniej ja nie zauważyłem) wykorzystywania po parę razy tej samej sekwencji ruchu czy zbliżenia postaci. To nadaje akcji dynamizmu. Na koniec musz? powiedzieć, że scenariusze odcinków ( nie wszystkich oczywiście, ale większości) są przemyślane i co może najważniejsze oddaję esencj? Spider Mana.
Odpowiedz
racja z tym że w TAS powtarzali sekwencje ruchu,ale mimo wszystko mi bardziej podobał się TAS
Odpowiedz
TAS był niezły.. nie mogęem się doczekać kolejnych odcinków + sporo gościnnych postaci z Marvela (Daredevil, Punisher, Blade...) Fakt, że sekwencje, były przemontowywane z innych odcinków i trochę za bardzo (w/g mnie) "chaotyczne" sceny walki. To niszczyło miodno?? serialu, ale dawali radę.
Na minus dodam jeszcze to, iż przez to że kreskówka była przeznaczona dla dzieci, to robiono zabiegi, aby (?e tak się wyra??) nie chlustał krwi?.. np. Morbius miał k?y, ale aby wyssa? krew miał jakieś gruczo?y na d?oniach (wg mnie bardziej obrzydliwe to było), Bladeowi zrobili "miecz ?wietlny" zamiast zwykłego miecza, Carnage nie robić rzezi, tylko powala? ludzi wysysając z nich energi? a Punisher zamiast klasycznym ?rutem strzela? jakąś laserową broni? (tak jak i policja w tym serialu):P
Jednak w ostatecznym rozrachunku TAS jest niez?? kreskówk? i napewno powróc? do tej serii nie raz. No i ekranowy debiut Venoma (i wielu innych postaci) należy do tego serialu:D

Co do "Spectaculara..", to przyczepie się, że odcinki są za krótkie:) Bardzo podoba mi się ten serial. Niebanalne sceny walki i dośc zaskakująca fabuła w wielu odcinkach.

Sporym sentymentem darz? też serial z lat 80tych, G?ównie solowe przygody Spidera, ale Amazing friends także się oglądaćo (głównie dzięki stacji RTL:D). Teraz serial może wydawał się nieco naiwny, ale dawniej to było co?.
U?miech kosztuje mniej ni? elektryczno??, a daje wi?cej ?wiat?a;D
watch Knife in the water saga
Odpowiedz
1. Spider-Man TAS - bez wątpięnia za klimat i intro. Ciekawe odcinki, animowany debiutem dla kilku postaci ze świata Marvela i sporo gościnnych wstępów. Specyficzny humor Spider-Mana no i efektowne walki to było coś co przyjemnie się oglądaćo...

2. Spider-Man and His Amazing Friends z czystego sentymentu, kilku gościnnych wyst?pów oraz za ciekawe trio bohaterów
Odpowiedz
W temacie o TASie postawiłem już ścianę tekstu, to i pewnie nikogo nie zdziwi że będę sentymentalny i postawię właśnie na te kreskówkę. Te wszystkie nowe produkcję w większości do mnie nie trafiają, bo nie przedstawiają Spider-Mana i Petera Parkera tak, jak ja go zapamiętałem z lat mojego dzieciństwa. Blisko tego jest Spectacular, choć nigdy nie mogę znaleźć czasu żeby go do końca obejrzeć (do tej pory widziałem parę odcinków). Dobrze wspominam również Spider-Man Unlimited które stanowiło dla mnie kiedyś bardzo miłą odmianę po oklepanym wtedy troszkę TAS (Fox Kids swego czasu katowało swoją widownię powtórkami). Nowy świat, realia, przeciwnicy i sojusznicy, a także futurystyczny kostium. Dla gówniarza to wtedy było coś, choć dzisiaj stwierdzam że to dalej nie jest ta sama świetna historia co w klasycznym serialu, gdzie mieliśmy masę komiksowych przeciwników (Shocker, Scorpion, Venom, Vulture, Chameleon) oraz ważnych dla mitologii Petera postaci drugoplanowych (Flash Thompson, Felicia Hardy aka Black Cat, Mary Jane, Harry Osborn). Nie wspominając już o luźnych adaptacjach takich kultowych historii jak te o klonach, symbioncie, czy nawet sekretnej wojnie.
Odpowiedz
Najlepsza wersja tej kreskówki była na Fox Kids, uwielbiało się to oglądać. I zawsze ten ostatni odcinek, że idą odnaleźć prawdziwą Mary Jane...a nie pokazali nigdy tego znalezienia albo to ja tego nie widziałam xd
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości