Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.20 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komiksy-Wspólczesne Mity
Witam

W?aśnie piszę artyku? na ten temat na zaliczenie i pomyśla?em sobie, że fajnie by było o tym pogada? z wami drodzy forumowicze.
Jak myślicie czy taka teza jest do obronienia i ewentualnie jak można by ją przedstawi?.

Na wstępie kieruje również apel do administratorów. Nie miałem bladego pojęcia gdzie wpasować ten temat więc nie w?ciekajcie się, że umie?ci?em go tutaj.

Serdecznie zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz
Myślę, że powiniene? bardziej uszczegółowi? temat. Poj?cie "mitologii" kojarzy się ze staro?ytn? Grecj? i Rzymem, komiksy zaś (tzn. te, o których zapewne zamierzasz pisać) z USA - kraju istniej?cego ~150 lat. USA nie miało kiedy wykszta?ci? swojej mitologii, jako że powstało w czasach "cywilizowanych", a histori? na dobr? sprawą ma żadną, w odróżnieniu np. od 1000-letnich krajów europejskich (żeby daleko nie szukał). Brakowało Amerykanom wzorów do na?ladowania, autorytetów i postaci "larger than life", i tą luk? uzupełnili nadludzie z kart komiksów i szerokopoj?tej popkultury. A to, że w większości wszystkie te kreacje w mniejszym lub większym stopniu opieraj? się o staro?ytne wierzenia i legendy, to już inna historia;) Jako że nietrudno jest znależę te analogie, równie nietrudno powinno był Tobie obroni? swoją tez?.

Oczywiście to wszystko jest ogromnym uproszczeniem. Jeśli będziesz miał ochot? to sam odpowiednio zg??bisz temat;) A wracając do uszczególniania tematu, to nie chcę Ci narzucał żadnego podejścia, ale ja próbowałbym wyjść nie od komiksów, ale od popkultury - superherosi w obcis?ych gaciach, Gwiezdne Wojny, Obcy, Predator, Marylin Monroe, Jason Vorhees, Andy Warhol, itd. życzę powodzenia:)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości