Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.18 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chronologia komiksów Marvela
Czo?em panowie i panie! Wieki mnie tu nie było i nie, nie mam żadnego usprawiedliwienia - po prostu rozleniwi?am się i opu?ci?am forum, jak to zrobiłam z wieloma forami przed tym. Teraz jednak postanowiłam wróci? i poprosię o pomoc osoby, które siedzą g??biej w świecie Marvela, znaczy się - was, robaczki;).

A oto cała sprawa - jak wiecie, nie przeczytałam w swoim życiu ani jednego komiksu Marvela. Dlaczegoś Cóż, zwykle panikowałam, gdyż gubi?am się w chronologii. Ca?? swoją wiedzą, co jest błędem, opieram na filmach na podstawie tych?e komiksów (i jasne jest, że często odbiegaj? one fabularnie od prawdziwych wydarze? z komiksów) i moich własnych wyobrażeniach. Teraz jednak znów przysz?a mi ochota na zag??bienie się w uniwersum Marvela, ale potrzebuj? pomocy i wskazówek od bardziej do?wiadczonych osób.

Wiem, że światy superbohaterów krzy?uj? się ze sob? (widziałam komiks o wspólnych przygodach Spider-Mana i Human Torcha), ale nie wszystkie - Iron Man nigdy nie spotka się z Fantastyczn? Czwórk? (tak mi się wydaje:P), za to ma dużo wspólnego z Hulkiem (a może nie:P). I tu wchodzicie wy - powiedzcie mi od jakiego komiksu, najpierwszego z najpierwszych, mam w ogóle zaczął przygodę z Marvelem, bym te przenikania się bohaterów do innych "światów" uporządkowała sobie w głowie? Nie mówił jedynie o przygodach Spideya, ale ogólnie o superbohaterach (oczywiście wyłączając Batmana i Supermana, wszak to nie Marvel;)).

Chodzi mi nie tylko o komiksy po polsku - angielskie orygina?y są jeszcze milej widziane. Proszę o pomoc i wskazówki;).
Odpowiedz
Może nie powinienem tego pisać ale proponowałbym ?ciągn?c sobie Marvel Major Event Chronology. Gdzie są wszystkie poza Secret Invasion Crossovery pocz?wszy od Oryginal Galactus Saga a kończywszy na Anihilations Conquest. Każdy numer każdego komiksu zaliczanego do danego Crossa jest uporządkowany chronologicznie. Wszystko jest po angielsku w .cbr'ach i czyta się bardzo dobrze.

Nie wiem na il? pomogęem w Twoim problemie ale ta pozycja to naprawdę olbrzymie kompendium wiedzy o Marvelu.
Specjale z UK - Colossus i Juggernaut - szczegóły strona 417 post #8330
Odpowiedz
W Marvelu mamy co prawda wiele światów, ale nie jest tak, że jeden bohater to jeden świat. G?ównym, najstarszym i najbardziej rozbudowanym światem jest 616, w którym mamy Spider-mana, Hulka, Iron Mana, Fantastyczn? czwórk?, X-Men itd. I to co dzieje się w tym świecie to dzieje się w całym, czyli w życiu każdego z tych bohaterów. I tak np. Iron Man spotka? się wielokrotnie z FF. Niemniej, żeby zrozumieć o co chodzi w danym świecie nie musisz zna? wszystkich komiksów Marvela. Ogólnie najlepiej byłoby zaczął od jakiegoś dużego wydarzenia w Marvelu, po którym zazwyczaj zmienia się status quo, albo skupił się na samym początku na jednym tylko bohaterze. Bo uwierz, że nie dasz rady przeczytał wszystkich komiksów Marvela. Bo to 70 lat historii, przykładowo taki IHulk, TASM czy Thor mają już ponad 600 numerów;) Tak więc napisz może najpierw jacy bohaterowie interesują Ci? najbardziej, albo sprawd? w tym co kolega Finsternis Ci poda? jakie wydarzenia najbardziej Ci się spodobały.
Odpowiedz
TU! możesz sobie wybrać i poczytać streszczenia Największych Crossów w Marvelu.;)
Odpowiedz
Dziękuję za odzew.

Interesują mnie tacy bohaterowie, jak: Iron Man (szczególnie), Spider-Man, Fantastyczna Czwórka i... generalnie to są ci najważniejsi, ewentualnie jeszcze X-Men, ale tego pewnie jest dużo, tak myśl?;).
Odpowiedz
Nie wiem, czy Ci się to przyda, ale znalazłem po szybkim rekonesansie list? kamieni milowych w historii Iron Mana, ma nadzieję, że to okaże się pomocne.

http://www.advancediron.org/iron-man-timel...t-of-milestones
Odpowiedz
Darth Paula czy już "doczytała?" sobie histori? Marvela? ;>
Odpowiedz
Wybaczcie, że znów zaczęłam zaniedbywa? forum, ale wakacje się skończy?y, rozpocząłam nauk? w liceum i... sami wiecie;). Postaram się jednak zagl?da? tu przynajmniej w weekendy, by nie mieć zbyt dużych zaległo?ci.

Tak, jestem już "po" najpierwszych z najpierwszych komiksach z udziałem Iron Mana i powolutku "zaopatruj? się" w kolejne. Faktycznie sporo ich jest, ale co tam - dla Iron Mana nie będą ?a?owała wolnego czasu:D.
Odpowiedz
Trele fele, kuku morele. O Spiderze nie zapomnij!:P
"Oh, I am afraid that the deflector shield will be quite operational when your friends arrive."
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości