Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.32 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Amazing Spider-Man
Od dluzszego czasu mamy do czynienia wlasciwie z jedna seria ze Spiderem, czyli Amazing Spider-Man. Dlatego nowiutki temat wydaje sie nieodzowny do tego by mozna bylo podyskutowac o tym wszystkim co aktualnie dzieje sie na kartach najpopularniejszego komiksu o Spider-Manie. Najpierw jednak linki do poprzednich tematów, które dotyczyly miedzy innymi Amazinga

Character Assassination
New Ways To Die
Brand New Day
One More Day
Back In Black
The Other

Niedawno mielismy do czynienia z jubileuszowym numerem - ASM #600, który jak wskazuja oceny na SMO jest bardzo róznie odbierany. Obecnie trwa historia Red-Headed Stranger, w której powracaja Mary Jane i Chameleon. Wedlug mnie bardzo pozytywnie wyróznily sie ASM #603 i #604, i tylko mam nadzieje, ze chociaz tak samo dobre okaza sie kolejne Amazingi.

Odpowiedz
Dobrze, ze ukazuje sie tylko jedna seria.Od Brand New Day, historie w Amazingach nie maja juz takiego polotu i nie sa takie ciekawe w porównaniu np. do tych, które tworzyl duet Straczynski-Romita jr.
The other bardzo mi sie podobal.Najlepsze byly oczywiscie czesci, które pisal Straczynski i rysowal kapitalny Mike Deodato.
Crossover ma oczywiscie wiele wad, ale ogólne wrazenia jest bardzo dobre.Ocena 80% na 100%.
Back In Black byl naprawde super.Uwielbiam pajaka w czarnym stroju.Mroczny Spider-Man byl naprawde swietny.Dzialal brutalnie, ale nie zabijal.Chcial zabic tylko Kingpina.Czlowieka, który wynajal snajpera, który postrzelil cocie May.Fenomenalne rysunki Rona Garneya (mówie o numerach Back in Black, które byly wydane w Amazingu).Co do wydarzen w Friendly Neidbourhood i Sensational, to mysle, ze byly dobre, ale nie tak dobre jak te z Amazinga.Zawiodlem sie na ostatnim numerze BiB w Amaznigu.Bylo tam troche niedociagniec.Twórcy mogliby tez inaczej wybrnac z sytuacji zabicia Kingpina, np Spider-man ma zadac smiertelny cios, i nagle ludzie Kingpina zaczeli w niego strzelac albo cos w tym stylu.Ocena 93% na 100%.

One More Day byl naprawde tragiczny.Szumna reklama niewiele mu pomogla.Nie daje oceny 0% tylko z powodu dobrych rysunków Quesady.Redaktor naczelny Marvela, usuwajac malzenstwo Parkerów, popelnil wielki blad.To bylo drugie malzenstwo Marvela, zaraz po Reedzie i Sue Richardsach.Ocena 10% na 100%.

Brand New Day to jeden z gorszych okresów w swiecie Spider-mana.Tak jak mówilem, historie wydane po One More Day nie maja juz takiego polotu.Gdy ja je czytam wydaje mi sie, ze to juz bylo.Quesada chcial wrócic do klasycznego pajaka z czasów Stana Lee i udalo mu sie to.Dla czytelników byloby jednak lepiej, gdyby uraczyl nas jakimis nowymi, zaskakujacymi i co najwazniejsze DOBRYMI pomyslami.50% na 100%

Character Assassination
bylo jedna z lepszych historii, po Brand New Day.Bylem bardzo ciekawy tozsamosci Manace'e i Spider Tracer Killera.Milo czytalo mi sie te komiksy.Poza tym rysowal je jeden z moich ulubionych rysowników, czuli John Romita junior.Ocena 77% na 100%

O reszcie wypowiem sie póznej, a na razie tyle.

Pozdro.

Odpowiedz
Nie mam pojecia, czemu nikt sie w tym temacie nie wypowiada.Przeciez najwazniejsze w Spider-Manie to komiksy, a to jest temat o najwazniejszej serii komiksowej.
Sorry za double posta, ale moze uda mi sie odswiezyc temat.
Chcialem dowiedziec sie co inni userzy sadza o niedawno rozpoczetym the Gauntlet.Ja ciesze sie z powrotu klasycznych przeciwników.Najbardziej ucieszylem sie po przeczytaniu newsa na SMO mówiacego o powrocie Lizarda.Jest to jeden z moich ulubionych villainów i mozna z niego wycisnac naprawde swietne, klimatyczne historie.Mam nadzieje, ze twórcy nas czyms zaskocza w "jaszczurzym" kwietniu 2010.

Odpowiedz
Historia z Lizardem bedzie rysowana przez Bachalo, wiec faktycznie moze byc niezle. Ja najbardziej czekam na dalszy rozwój wydarzen zwiazanych z Mr. Negativem. No i of course bodajze ASM #622, gdzie jedna z historii pisze Greg Weisman. Bodajze Wacker mówil, ze wkrótce Marvel rozpocznie powoli promowac historie, która wyjasni to co sie stalo w dzien niedoszlego slubu Petera i MJ, wiec po nowym roku moze byc troche nowych informacji.

The Gauntlet? Srednio strasznie, niestety. Niby dobrze, ze classic enemies powracaja, ale jednak jak na razie ich powrót wydaje sie dla mnie nazbyt naciagany. Rodzina Kravinoff nie jest fajna:P.

Odpowiedz
Power To The People
Za nami pierwsza historia z cyklu Gaunlet, no i slabe to dosc.

Pod wzgledem faburalnym nie jest zle, Waid ukazal nam ciekawy pomysl z przestepcom który dotkniety kryzysem ekonomicznym, staje do walki z bogaczami na czele innych pokrzywdzonych. Niestety ten watek wydaje mi sie nie w pelni wykorzystany. Dalsza czesc historii nie zaskakuje i jest strasznie schematyczna. Electro najpierw wygrywa, a potem przegrywa za sprawa planu, na który bohater wpadl nagle. Choc zniszczenie budynku DB jest bez watpienia jakims wazniejszym wydarzeniem, to nie wywoluje zadnych wiekszych emocji, poniewaz wiekszosc znanych i lubianych pracowników odeszla, a Bennet nikogo tak naprawde nie obchodzi. Pod wzgledem graficznym, wszystko wydajkomiks prezentuje se slabo. Rysunki Azaceta sa strasznie szkaradne, co szczególnie widac w ostanim numerze. Kiedy pomysle ze ma jeszcze marcowa historie zilustrowac...

Podsumowujac daje troche naciagane 3/6. Mam nadzieje ze w nastepnym numerze bedzie lepiej, niestety tylko od strony faburalnej, bo widzialem juz kilka kadrów z historii o Sandmanie i wiem juz ze grafika nie poprawi sie zbytnio.
Odpowiedz
Z Electro historia byla cienka, z Sandmanem jeszcze slabsza, wiec i po Mysterio wiele sie nie spodziewalem. I chyba po raz pierwszy od Brand New Day tak naprawde zostalem pozytywnie zaskoczony. Historia Slotta przypomina mi najlepsze numery z lat 70-tych i 80-tych - wojna gangów z charyzmatycznymi przywódcami. Do tego fajne zwroty akcji, kilka nieszablonowych rozwiazan i tylko szkoda, ze tak malo miejsca poswiecono na ta druga strone zycia Parkera. Przyzwyczailem sie takze do rysunków Marcosa Martina, które teraz wydaja mi sie nawet, nawet.

Wszystko to powoduje, ze juz nie moge sie doczekac ASM #621:). Mr. Negative, Black Cat i rysunki Larka. Musi byc nice:D.

Odpowiedz
Jak obstawiacie?O czym będzie projekt O.M.I.T?Rzadlo wspomniał o nim w ostatnim newsie na SMO.Gdyby nie ten news to nie skapn?? bym się, że może mieć coś wspólnego z OMD.Licz? na coś zaskakującego co wstrz?śnie mn?.
Cytat:I chyba po raz pierwszy od Brand New Day tak naprawdę zostałem pozytywnie zaskoczony.
Myślę, że chyba jednak minimalnie przesadziśe?.Było kilka nawet ciekawych historii, w które naprawdę można się wciągnął, np."Who Was Ben Reily".Ta historia była najlepsza według mnie od czasu Back in Black w całym Amazingu.

Odpowiedz
Witam, to mój pierwszy post i będzie dlugi. Opisze co sądze o tym co możemy zobaczyc w Amazing Spider-man.

One More Day- jednym słowiem lipa. Według mnie mogli spróbował jakoś inaczej wybrn?? z całej tej sytuacji a nie usuwa? tak ważnego wydarzenia jakim był ?lub Petera i MJ.
Brand New Day- kolejna lipa. Powrót Harrego OsbornaN śmiechu warte. Zbyt naciągane, zwłaszcza że Norman od swojego powrotu wiele razy podkre?la? że jego syn nie żyje. To jest takie zaprzeczanie komiksom które powstawa?y we wcześniejszych latach.
Kraven's First Hunt- następne dziecko Kravena... Już w przypadku Alyoshy coś mi nie pasowało gdyż mentor Vladimira kiedyś podkreśli? że Grim Hunter to jedyne dziecko ?owcy. Teraz jeszcze w dodatku dali jakąś panienk? która poluje na Spider-mana. Nie bardzo mi to wszystko sie podobało. Jedynym plusem jest wyst?p Vermina.
New Ways To Die- wszystko ok, tylko ten Anti-Venom troche naciągany, ale jednak ogólnie wszystko ujdzie wiec historia była dobra.
Unscheduled Stop- wyst?pił Shocker na którego długo czekaćem i sie nie zawiod?em. Motyw pojawienia sie ojca Jonaha też niezły.
Character Assassination- udana historia. Wreszczie wiadomo kim jest Menace.
American Son- kolejna dobra historia tylko szkoda że tak mało oberwa? Norman.
Who Was Ben ReillyN- wreszcie wróci? Kaine którego bardzo lubie. Tylko że ten jego powrót nie był taki jak bym chciał. W tym wszystkim był zdecydowanym wrogiem Petera, a gdy ostatnio go widzieli?my taki nie był. W tej opowie?ci sprzed kilku lat w której Ben walczy z Kainem i Damonem jest jeden wielki błęd. Historia toczy sie napewno przed powrotem Bena do NY wiec wtedy Reilly nie wiedział kim jest Kaine, a tam w pewnym momencie jego "brat" traci w?osy i brode. Ben powinien wtedy rozpozna? w nim swoją twarz... Dlaczego nie rozpozna?N Ogólnie cała historia fajna tylko to jedno co opisaćem mnie "boli"
Rage Of The Rhino- interesująca historia choć osobiście nigdy nie przepadałem za nosoro?cem.
Mysterioso- powrót BeckaN Nic bym nie miał gdyby tym kulogłowym był Berkhart, ale BeckN Oficjalnie zginął w Daredevilu, ale to mogęa był tylko sztuczka. Zwłaszcza że pojawił sie pozniej w FNSM w histori "I Hate A Mystery" tylko że wtedy był chory na raka a tutaj wyglądał jakby nigdy mu nic nie było.
Endangered Species- kolejna bardzo dobra opowie?? z Rhino w roli głównej.
Grim Hunt- niby historia fajna pod względem fabu?y... po raz kolejny musze sie doczepił do sposobu w jaki ukazali Kaine'a. Wczesniej zawsze był ukazywany jako wiekszy od Petera i lepiej zbudowany. Tutaj Kaine obcina sie aby wyglądał jak Parker i nagle jest mu równy wzrostem i w barach. Jak on to zrobiłN Gdy ginie to powinien jak Ben Reilly rozpu?ci? sie, ulec całkowitej degeneracji a tutaj jego ciało spokojnie wisi sobie na ?cianie a potem leży w trumnie. Troche to sie k?óci z tym co kilkanałcie lat temu mieli?my okazje widzień. Dobra pochowali Kaine'a. Nagle wstaje z grobu z kilkoma oczami takimi jakie mają pająki... ?a?osne. Szkoda że tak świetna postać jest tak niszczona przez scenarzystów. Dobra, a teraz kolejne dziwad?a w tej histori. Vladimir Kravinoff wstaje z grobu jako jakiś wilko?ak czy coś takiego... Szkoda gada?... Kolejne zmartwychwstanie czyli sam Kraven. Jak mógł z grobu powstał ktoś z kogo już dawno końci pozostałyN Rozumiem to tylko komiks a w komiksach wszystko jest możliwe...

To jak narazie tyle z moich przemyśleć na temat Amazing Spider-man
Odpowiedz
Nie rozumiem o cho chodzi w The Amazing Spider-Man #622. Czy mi się wydaje, bo Spider-Man zachowuje się jakby pierwszy raz w życiu spotka? Morbiusa. Zero jakich? wspominek, słów typu "Kopelat". Troch? się ostatnio gubi? w obecnych komiksach z Pajączakiem, może to dla tego że osatnio czytam tylko starocie. Mógłby mi ktoś to wyja?ni?:huh:. Z góry dziękuje.
Odpowiedz
Spoiler Alert !!!
[color=#000000;background:#000000]Spidey został "odświećony" przez wydarzenia jakie miały miejsce. Mephisto dał mu wybór, albo jego życie zostanie zrestartowane i nie będzie w związku z MJ, albo ciocia umrze (wcześniej snajper Kingpina ją postrzeli?). No i Pete zgodziś się i Mephisto zrobić co zrobił, przy okazji wprowadzając swoje "udoskonalenia" (powrócił Harry Osborn, Spidey stracił sie? organiczn? i moce z Evolve or Die itp.). No i skutkiem tego jest zapewne to, że Peter zapomnia? kim jest Morbius.[/color] Mam nadzieję że pomogęem (nie czytałem wszystkich Amazingów z BND i nie wiem dokładnie czy on zapomnia? o starych przeciwnikach czy nie, więc jeśli się pomyliłem to mnie poprawcie.)

"The Monsters are always with us. But thats okay, because there will always be good guys too.. and in the end, when all's said and done... good guys always win."- The Spider-Man
Odpowiedz
Pomogęe?, ale teraz uważam że nie warto czytał tej bierz?cej serii. Chyba że scenarzy?ci wykorzystaj? ten restart i wprowadz? trochę nowych postaci, będzie nowa Spider-Girl, licz? na kilka nowym przeciwników, i do?wierzenia starych klasycznych. I oby Norman Osborn nie latał w zroi Iron Mana z gwiazn? na logu, tylko ubrać kostium GG, i wskoczyć na glinder poszale?!
Odpowiedz
Witam mam pytanie dotyczące rozpoczęcia czytania komiksu od którego zeszytu najlepiej zacząć czytanie the amazing spider man?
Odpowiedz
Bardzo ciężko n to pytanie odpowiedzieć, jeżeli chcesz wiedzieć kiedy zaczął się obecny etap w żyiu Spidera to Superior Spider-Man #1

A tak to hmm, może jakbyś powiedział co ostatnio czytałeś lub na jakim poziomie masz wiedzę Spiderową albo z jakiego źródła? Czy są to filmy czy gry czy animowane?
Odpowiedz
To tak jeśli chodzi o komiksy to nie czytałem żadnego ponieważ mam problem z podjęciem decyzji jaką serie wybrać i z jakiego wydawnictwa. A jeśli chodzi o moją styczność z pająkiem to oglądałem Spider man TAS, wszystkie filmy i z gier które wychodziły też wiem co nie co np. ze istnieje Spider man 2099 i noir
Odpowiedz
Tu muszę zadać pytanie następujące: Czy chcesz/możesz czytać komiksy po angielsku? Bo uprzedzam, iż po polsku kanoniczne są(o ile wiem) tylko te komiksy które w latach 90-ych wydawane były przez TM-Semic; te obecne to takie jakby poza mainstreamem są.
Odpowiedz
Tak, bez problemu
Odpowiedz
No to można atakować. Więc tak, z klasyków to np. "Kraven's Last Hunt", "Maximum Canage", "Shrieking" i zatargi z Venomem(Eddy Brock).

Wypadałoby czytnąć przynajmniej z pkt widzenia Spider-Mana "Civil War". Jeśli chodzi o obecne wydarzenia to geneza jest zawarta w kilku ostatnich numerach "The Amazing Spider-Man", który kończy się na numerze 700. Dalej jest Superior Spider-Man.

0becnie największym wydarzeniem było "Goblin Nation":
Superior Spider-Man #26
Superior Spider-Man Team-Up #9
Superior Spider-Man Team-Up #10
Superior Spider-Man #27.NOW
Superior Spider-Man #28
Superior Spider-Man #29
Superior Spider-Man Team-Up #11
Superior Spider-Man Annual #2
Superior Spider-Man #30
Superior Spider-Man #31
Superior Spider-Man Team-Up #12

Jak coś więcej- feel free to ask
Odpowiedz
Dziękuje bardzo za pomoc ale jak już mówiłem nie wiem czy zdecyduje się na czytanie Spider man'a ponieważ nie wiem jakie wydawnictwo wybrać, ale na pewno się nad nim zastanowię.
Odpowiedz
Radzę ci serię "Ultimate Spider-Man".
Don't ignore me, because I'm Goblin Nation Member...
Odpowiedz
Witam , wspomożecie człowieka pająka z Poznania ? Polajkujecie moją stronkę ? Chciałbym ją rozwinąć dopiero co założyłem , chciałbym żeby spider man w Polsce stał się popularniejszy niż batman czy superman . https://www.facebook.com/pages/Niesamowity-Spider-Man/1420972541509260 było by miło jakbyście polajkowali Smile)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości