Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.32 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Batman: The Animated Series
Wlasnie przypomnialem sobie film na podstawie TAS- Batman & Mr.Freeze: SubZero.Kiedys uwazalem ten film za slabizne, ale teraz mysle, ze jest bardzo fajny.Malo w nim Batmana.Film skupia sie na postaci Freeza, chcacego za wszelka cene wyleczyc swoja zone.
Ocena: 8,5/10.
Mask of the Phantasm nic nie przebije.

Odpowiedz
Na razie napisze krótko. Najlepszy serial animowany skierowany do szerokiego grona odbiorców jaki kiedykolwiek widzialem (a troche widzialem). Niektóre odcinki to prawdziwe perelki i do tej pory czasem do nich wracam. Serial ma wszystko. Mroczny klimat Batmana i genialnie zarysowana postac tegoz, rewelacyjny projekt ("dark deco"), genialna muzyke i jeszcze genialniejszy oryginalny dubbing.

Odpowiedz
Ja takze jestem pod wrazeniem tego serialu animowanego. pamietam jak pierwszy raz puscili go na "dwójce". Lecial o godz 15. Podobal mi sie klimat tej kreskówki. Byl taki mroczny, ale nie koniecznie ponury. A historie zawsze (tudziez czesto) posiadaly jakas ciekawa pointe. Do gustu przypadl mi odcinek "Two-Face (1,2)" a takze "Laughing Fish", "Nothing to fear", "Heart of Ice", czy "Feat of Clay(1,2)"... i wiele innych

Co do "Mask of the Phantasm", to jest to mistrzowska animacja z batmanem, uwazam ze najlepsza. "Batman/Mr Freeze: Sub Zero" i "Mystery of the Batwoman" juz troche gorsze, ale w sensie, ze w porównaniu do "Mask of the Phantazm"
U?miech kosztuje mniej ni? elektryczno??, a daje wi?cej ?wiat?a;D
watch Knife in the water saga
Odpowiedz
Dla mnie odcinek "Heart of Ice" jest podrecznikowym przykladem na to jak powinno sie robic kreskówki. To jedna z najlepszych historii z Batmanem jaka stworzono. Mam do tego epizodu szczególny sentyment. Przedszkolakiem jeszcze bedac wylem na tym odcinku jak bóbr. ;)Poza tym dobrych odcinków bylo sporo.

Odpowiedz
"Heart of Ice' byl naprawde kapitalnym odcinkiem i wszyscy, którzy chca robic dobre seriale animowane, powinni brac z tego odcinka wzór.Jest on naprawde swietny.byl moim ulubionym odcinkiem, dopóki nie obejrzalem "It's Never Too Late" oraz "Second Chance".Pózniej zamieszcze krótkie opinie o moich ulubionych odcinkach.Prosze tez was o wypisywanie waszych ulubionych odcinków i opinie na ich temat.

Odpowiedz
Witam !;)W ramach od?wieżenia tematu chciałbym zada? pytanie... gdzie mogę oglądać odcinki w wersji polskiej ? Chciałbym, żeby to było coś w rodzaju youtube - wchodzę, wpisuję, oglądam... po prostu. Może mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie ?:)
Odpowiedz
Sprawd? pw. jak się zalogujesz.;)
Odpowiedz
No proszę: temat o Batmanie na Spider-forum. Powiem wam to co powiedziałem na oficjalnym forum:
Ma?a niespodzianka: nie lubię TAS-a. W?a?ciwie wolę już TNBA. I jestem wielkim fanem The BAtmana, i zal mi, że ludzie go nie lubię "bo to nie TAS". Proszę przyj?? to spokojnie. Na początek powiem, że nie oglądałem tej kreskówki jako dziecko, więc sentymentu nie mam. Obejrzałem jednak wiele odcinków. Spodziewa?em się w odcinkach genialnych kwestii, złożonych osobowo?ci i sprytnych fabu?. Zawiod?em się. Postanowi?em że obejrz? tylko odcinki z super-łotrami, jedyne jakie znam bez nich to: It's Never Too Late, P.O.V., i The Forgotten. Generalna opinia:
Joker- srodze zawiod?em się. Joker z TB to mój ulubieniec, lepszy był tylko filmowy. Joker często był niezabawny (Be A Clown! ) i co gorsza niestraszny. Wielokrotnie Joker był ?a?osny, gdy oczekiwałem psychopaty czy geniusza zbrodni. Wielokrotnie niemal się zabi? (święta, LL, Roze?miana ryba, team-up Harley i Ivy).Make 'Em Laugh to totalne poniżenie. Nawet technicznie zawodziś. Mia? słabe walki a jego genialny arsena? broni mało się pojawia?. Elektryczny brz?czyk był u?yty tylko by uruchomi? samochód w Joker Wild, a flagi BANG użyć przypadkiem. w TNBA było trochę lepiej, ale był zbyt normalny. W Joker Millions obchodziśa go tylko kasa a w Mad love i Creeper wydawał się zm?czony po godzinach ciąg?ym uśmiechem. The Batmanowy Joker był bardziej szalony, sprytny, straszny (czasem) i definitywnie zabawniejszy. Najlepsze momenty TAS-owego: Liga sprawiedliwych, Superman, Film, przys?uga Jokera, S?d nad Batmanem, próba wysadzenia bomby w Harlequinade pomimo że też by umarł, i kolesie na początku Make 'Em Laugh. Tag?e Old Wouds, ale nie z jego zas?ugi.
Harley- Fajna, i zabawna ale jej relacje z Jokerem mnie gryz?. Raz że wydaje się strasznie ?atwo denerwować Jokera, co nie pasuje do niego. Dwa że czasem wydaje się lepsza od Jokera. W Joker Millions nawet go pobi?a. Porównajcie z fantastyczn? ligową wersję.
Mad Hatter.- Przyznaj?, mój ulubieniec. Realistycznie sympatyczny, prosto ob??kany, skomplikowany (motywacja w jego powrocie to największy dowód) i jednocześnie sprytny i niebezpieczny. Najlepsze jak mógł zabi? Batmana nawet o tym nie wiedząc z powodu lekkomyślnego rozkazu dwóm oprychom w debiucie! Zmarnowany w TNBA
Scarecrow- ?a?osny, najlepsze określenie. Ci?gle obrywa? własnym gazem, nie jest zbyt pomysłowy (poza planem w Strachu przed zwyci?stwem) i nie wiele może poza rzucaniem tym gazem. Iluzje nawet nie są pomysłowe. Znaczy czy sytuacje w Dreams In Darkness miały jakiś sens? Porówna? z Strange Minds w Dzieci?cym The Batmanie. Z koleji TNBA usosabia wszystko co genialne w tej postaci, mój faworyt.
Penguin- czy ja musz? wyja?nia? czemu to frajer? W TNBA nic nie robić i był znacznie fajniejszy.
Cawoman- Zbyt dobra. Strasznie nudna. Doprowadziśa do świetnego Tyger, Tyger i miała dobr? kwesti? w powrocie Batgirl: BATGIRL: If you let him fall you're no better than he is.
CATWOMAN: Oh, grow up. W TNBA ponownie uosabia wszystko co świetne.
Killer Croc: Jego debiut raczej nudny, ale miał naprawdę fany powrót w ShideShow. I co ciekawe tylko w rolach pobocznych jest naprawdę głupi. świetny design. S?abawy TNBA. Fajne, że był naprawdę blisko zabicia Batmana i to g?azem.
Man-BAt- nie obchodzi mnie.Nudny jakiś.
Bane- Dobra, przyznaj? w obu wersjach był świetny.
Riddler- Lubi? postać, ale czułem, że poza zagadkami w jego odcinkach brakuje czegoś ciekawego. Lekko traktowany jak frajer, poza faktem, że uciekł w debiucie. S?aby origin. Reforma Riddlera jednak fajna.
Two-Face- Debiut fajny, ale tylko część 1. Zwyczajnie nie wiem jak z pomocą 2 ludzi był w stanie m?czy? Thorne'a tylko dlatego, że był szalony i zły. Jego podwójno?? czyni go trochę ?a?osnym np nie domyślił się że batman mu podmieni? monet? w Drugiej Szansie? Ma fajne relacje z Ivy i parę dobrych scen w TNA
Poison Ivy- Nie ciekawa postać. Fajne relacje z innymi i świetny Dom i Ogród.
Clayface- Dobra, przyznaj? że fajny, ale może mi ktoś wyja?ni? czemu Batman wyłączył maszyną w Mudslide?
Mr Freeze- Uwa?am Serce z Lodu za w sumie dobrze wykonany odcinek. NIE GENIALNY. Z punktu widzenie kogoś kto długo zna Freeze'a nic tam odkrywczego, a zakończenie jest głupie(zupa). Powrót fajny ale film miał nudny. Ulubiony odcinek był w TNBA.
Ra's Al Ghul- Debiut miał fajny, ale powrót był nudny. Talia irytujące. Nigdy nie wyja?nili jak przeżył debiut.
Scarface- Tu się zdenerwujecie, ale The Batman ukradę mu wszystkie pomysły i wykonał je lepiej.
Firefly- zepsuli motywacj?, Ognie były irytujące animowane. Bro? paląca lód była głupia,
Clock King- powinien był fajny ale jego obsesja czyni go słabym. Np Czemu użyć urządzenia wysysającego tlen, skoro to mogło zwyczajnie wybuchn??? Czemu używa? walki wręcz i rzucał zegarkami, skoro mógł go zabi? pistoletem? Jego origin brzmiał fajnie z boku, ale gdy go zobaczyłem, był ?a?osny i zbyt komediowy. W powrocie nie używa? wo gule swoich umiejątności, to mógł był równie dobrze ktoś inny.
Baby Doll- Irytująca, ale choćby ze względu na zakończenie świetna postać.
Lock-Up- Pocz?tek i koniec świetny ale w reszta słaba.
Na koniec dodam: Czy Batman nie jest trochę słabył W odcinku z Riddlerem on i Robin walczyli z dwoma łotrami i potrzebowali paru minut by ich ubi?. W Trial Harley i Ivy same go złapaćy z jedynie kusz?. Podobnie w odcinku ?wi?tecznym. Najgorzej jest z Two-Face'm. W debiucie Batman złapać by ?atwo Harveya, tylko że ten go kopn??. Batman upad? i stracił na długo przytomność. Pó?niej mu to dokuczało. W Drugiej Szansie gdy walczyć z Harveyem, nie zd??y? pokona?, nim jego ludzie ich otoczyli. Bacio wyraźnie tego nie przewidział i nie mógł nic z tym zrobił. Podsumowując to nie jest z?e show ale definitywnie przereklamowane.
Odpowiedz
Definitywnie to ja się nie zgadzam. Z?ożonych i wielowymiarowych postaci nie należy szukał w kreskówkach skierowanych do szerokiego grona odbiorców (czytaj: głównie dzieci), a w TASie i tak skomplikowanie tych?e jest dośc znaczne, a niektóre odcinki mają fabułą której przes?anie sięga g??biej niż można by się po kreskówce spodziewał. Faktycznie w niektórych odcinkach Batman długo m?czy? się ze zwykłymi bandziorami, ale z kolei w innych pokonywa? ich bezproblemowo. To służyło budowaniu napiłcia. Kolejn? ważn? sprawą jest fakt iż Batman TAS był prekursorem tego typu filmów animowanych. Wcze?niej nikt ich w taki sposób nie robił. Wszystkie następne pochodne stanowi?y sp?ycenie pierwotnych pomysłow i nastawienie na walki zamiast na zmyślne fabu?y. TNBA, The Batman i inne Ligi są tego dobrym przykładem. na swoje czasy Batman The Animated Series był prze?omowy, a i dzisiaj pod niektórymi względami jest lepszy od swych następców.

PS. Obejrzyj odcinek "His silicon soul". To jeden z tych świetnych bez udziału głównych wrogów. I jeszcze "The man who killed Batman". ;)

Odpowiedz
Moja przygoda z animowanym Batmanem rozpocząła się na dobre właśnie od TAS, którego miałem okazje oglądać na TVP2 a potem na Polsacie. W pami?ci zapada przede wszystkim świetne intro, w The Adventures of Batman & Robin zmienione ale również niczego sobie. Odcinków naprawdę sporo, niektóre ciekawe bardziej a inne mniej. Na uwagę zas?uguje też fakt wprowadzenia dwóch ciekawych postaci, Lock Up i Clock King. Warto również zaznaczy? że kreskówka doczekaća się serii komiksów Batman Adventures i Batman & Robin Adventures.

Jeśli zaś chodzi o TNBA to wygląd niektórych postaci uważam za chybiony, mam tu na myśli Riddlera, Catwomen, Scarecrow, Poison Ivy, Mr.Freeze i Jokera (w przypadku dwóch ostatnich nie podobały mi się oczy). Dobrze natomiast że zmienił się wygląd Bane, Ventriloquista, Killer Croca i Mad Hattera. Cieszy też fakt że epizodycznie pojawiaj? się Nightwinga i Firefly. Do moich ulubionych odcinków śmiało mogę zaliczy?:

Sins Of The Father - głównie za wprowadzenie nowego Robina i scen? kończ?c? odcinek w której pojawia się Dick Grayson. Tim Drake w roli Robina to żółtodziób, ale z potencja?em i zadatkami na naprawdę dobrego pomocnika dla Batmana.

You Scratch My Back - bo mało tu Batmana a więcej Nightwinga, który jest trochę rozdarty uczuciowo między Batgirl a Catwomen. W pami?ci jednak zapada mi scena na początku odcinka z uciekającym bandyt?...

Over The Edge - czyli co by było gdyby, ze świetnym wej?ciem z drzwiami Bane.

Animal Act - pokazujący bli?ej relacje Batmana i Nightwing

Old Wounds - przyczyny rozpadu Dynamic Duo
Odpowiedz
W sumie, to ja jak byłem młodszy, nie zag??bia?em się w oglądanie Batmana... no i w ramach porównania pytam gdzie mogę oglądać TNBA na tej samej zasadzie co TAS ? (Ultimates wie o co chodzi):)
Odpowiedz
Na jakiej zasadzie konkretnie?

Odpowiedz
Cóż, z TNAS się nie spotka?em, ale poszukam.;)
Odpowiedz
Dziękuję Wam bardzo, przyjaciele..;)
B?d? bardzo wdziśczny..
Odpowiedz
Sprawd? PW.

Ostatnie posty mogliście załatwi? na PW. Nie widzę powodów do tego, aby tutaj coś takiego publikować. / rzadlo
Odpowiedz
Może i masz racj? Wookie, ale mnie wkurza mnie jak ludzie mówił że to lepsze niż The Batman, Spectacular Spider-man, Liga Sprawiedliwych i inne. A Jokera to zupełnie popsuli. Nie wiem co oni sobie z nim myśleli, chyba że to postać komediowa. Ale odcinek sprawdz?.
Odpowiedz
Czy ktoś kto ma Batman Animacje moze cos napisał o lektorze czy jest to taki niezły lektor jak kiedys na TVP 2 lub Polsacie czy zrobiony od nowa na potrzeby dvd?
Odpowiedz
Nie ma lektora, jest tylko dubbing polski (albo oryginalny).
Odpowiedz
Tu masz parę odcinków.:
http://www.baje.pl/category-1742-1-1.html
Odpowiedz
Jak ja się cieszę że mam wszystkie odcinki TAS'u z polskim lektorem które leciały kiedyś na Polsacie:D

"Who said anything about killing you? All I have to do is rip out your rib cage, lungs and stomach so I can get at my baby. You're welcome to what's left."

- Carnage

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości