Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.32 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest na forum kto?, kto chcia?by nauczy? si? cho? podstaw japo?skiego?
Proszę o wypowiedź w temacie, tak się składa, że znalazłem sposób na to, aby naucza? pewnych rzeczy przez internet i posiadam ukończony, roczny kurs tego? j?zyka:DPomys? sam w sobie nie jest mój, powstał na innym forum, gdzie wraz z pomysłodawc? rozpocz?li?my taką nauk?, która została dośc ciep?o przyjąta przez użytkowników ;D
Odpowiedz
Przyznam się szczerze, swego czasu uczy?em się trochę japońskiego.
Chciałem nawet kupił sobie rozmówki i słownik polsko-japoński, ale niestety nie miałem za bardzo do tego możliwości.
Jednakże chciałbym dalej uczy? się tego pięknego (dla mnie przynajmniej) j?zyka to z chęci? skorzystam z twojego kursu ^^
Odpowiedz
Super, to już 1 osoba xD
napisz mi pm na jakim mniej więcej etapie jesteś:D
Odpowiedz
Par? słów, kilka podstawowych zwrotów (umiem się przedstawi?, powiedzieć "kocham Ci?" i inne takie najbardziej podstawowe) i w sumie to chyba tyle.
Swego czasu zna?em parę japońskich mądro?ci i potrafiąem wykonał też kilka napisów w "piłmie sylabowym". I chyba to tyle ^^
Odpowiedz
o, więc ok. poczekamy do jutra(dziś?) pod wieczór, a nu? ktoś się jescze zgłosi:D
i wtedy zaczniemy xD
Odpowiedz
' napisał(a):umiem powiedzieć "kocham Ci?"
Rozumiem, że w formie あいしてる, a nie あなたのことがすきです?

Moja rada jest prosta: jeśli chcesz się naprawdę nauczy? j?zyka, to zainwestuj w poważny kurs japońskiego z native speakerami lub wykładowcami/studentami japonistyki. Nie ma sensu anga?ować się w projekty zało?one "z kumplem".
Odpowiedz
Czy sądzisz, że nie jestem w stanie nauczy? nikogo nawet podstaw?
Cóż, jeśli tak, to mylisz się, a co do kursu - jak myślisz - czy warto od razu inwestować w "poważny kurs z native speakerami", czy może zaczął uczy? się na własn? rękę i dopiero wtedy rozpoczął poważn? nauk??
Nie twierdz?, że jestem w stanie nauczy? kogoś, by operować japońskim biegle, ale skoro zaoferowałem takowe us?ugi, to chyba co nieco powinienem umie?, czy? nie?
I z ciekawo?ci, dlaczego nie widzisz sensu takiej nauki?
Odpowiedz
' napisał(a):jak myślisz - czy warto od razu inwestować w "poważny kurs z native speakerami", czy może zaczął uczy? się na własn? rękę i dopiero wtedy rozpoczął poważn? nauk??
Poważnie nie rozumiem tego punktu. Twierdzisz, że o wiele lepszym wyj?ciem przed z?apaniem się kursu jest uczenie się samemu? Tak przynajmniej daje się po tym wywnioskować. No cóż, musz? Ci? zawie??, po tych 4 latach, które sp?dziśem ucz?c się od znających swój fach ludzi (wykładowca UJ i native speakerka) mogę z cała pewnością stwierdziś, że uczenie się na własn? rękę wcześniej wcale nie jest jakimś super zajebongo wyj?ciem. Kursy od podstaw organizowane są dlatego, by ludzi nauczy? j?zyka właśnie od tych?e podstaw. Nawet jeśli wcześniej nigdy w życiu nie s?yszeli żadnego słowa po japońsku.

A co do tego Twojego nauczania. Nie znam Ciebie i Twojego poziomu, nie wiem także na czym ta Twoja nauka miałaby polegał, bo nie pochwaliłeś się w temacie. Jednak z całą pewnością mogę stwierdziś, że ktoś po roku nauki (nie wiadomo na jakim poziomie, w końcu są lepsze i gorze kursy) może i będzie umiał wyja?ni? nauczone wcześniej podstawy, ale nie będzie w stanie wytłumaczy? nie?cisło?ci, nie powie nic więcej, niż lizn??. Może to i jest fajne, szczególnie dla ego ucz?cego (zaufaj mi, próbowałem, choć nie tylko po roku), ale na dłuższ? met? nie daje rady. Na pewno nie nauczysz nikogo dokładnie tyle, ile sam przez ten rok lizn??e?. I niestety nie zawsze będzie musiała był to wiedza poprawna (choć wierz?, że na pewno był potrafią przekazał dobrze).
Odpowiedz
Nie do końca mnie zrozumiałeś;)może dlatego, że mój post jest nieco m?tnie napisany i byłem nieco ?piłcy ^^
Mia?em na myśli to, że ja sam zanim wybraćem się na kurs uczy?em się trochę(kilka mie?i?cy) na własn? rękę, przez co kurs był, jakby to uj??, przebiega? sprawniej i był jakby `pełniejszy`mogęem dowiedzień się nieco więcej niż osoby zaczynające od zupełnego zera;)
No i oczywiście nie twierdz?, że jestem jakimś "super-hiper etc." nauczycielem, ale zwyczajnie słyszałem, że potrafią przekazywał ludziom wiedzą;)
Poza tym na innych forach pomysł(gdzie nie robić tego sam, a przy pomocy innych osób, gdzie możemy uzupełnia? się nawzajem;)) się przyj??(nadal jest to coś nowego, ale;)), więc pomyśla?em, że czemu by nie spróbował tutaj? (=D
Odpowiedz
Dokżadnie. Sam uważam, że po jakiejkolwiek nauce z hayleyzball'em, na poważniejszych kursach będzie mi ?atwiej. Może w dużym, może mniejszym stopniu, ale zawsze jakoś ^^
Odpowiedz
kk,
więc jeśli wszystko(;D) już wyja?nili?my, to możemy zaczyna??
Odpowiedz
Oczywiście.
Nie mogę się już doczekać ^^
Odpowiedz
Zaczniemy, jak to zazwyczaj bywa od Hiragany, która jest pierwszym alfabetem, jaki poznasz. W przeszło?ci była ona używana wyłącznie przez kobiety, na co mogę wskazywał "zawijaski", oraz to, że wygląda żadniej od Katakany, która jest alfabetem numer 2 xD

Przeprowadz? to w ma?ych częściach, i codziennie będą nowe znaki:

Lekcja 1:

Tradycyjnie, pismo japońskie, jest zapisywane od góry do do?u, od prawej do lewej, a Japonczycy NIE używaj? zachodnich liter do zapisywania ich j?zyka.

<!--/sizec--> - A
Zapisuje się je w ten sposób:

Wymowa
[color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=8&amp;y=13&amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]

<!--/sizec--> - I

Wymowa
[color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=64&amp;y=21&amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]

<!--/sizec--> - U

Wymowa
[color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=131&amp;y=28&amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]

<!--/sizec--> - E

Wymowa
[color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=185&amp;y=28&amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]

<!--/sizec--> - O

Wymowa
[color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=210&amp;y=35&amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]

Po klikni?ciu na spoiler, wystarczy poczekać, a us?yszy się wymow?.
Tak długo, aż będziemy się zajmować wyłącznie alfabetem, będzie wyglądało to tak. Kiedy będziemy mogli przejść do następnych zagadnie?, to zrobi się fajnie:D
Ci?g dalszy, kiedy się prze?pił xD

PS. Nawet, jeśli wygląda to: głupio, b?acho, nie fajnie, nudno, to mogę zapewnić, że alfabet tak ma:D

Czy HTML na tym forum jest ogólnodost?pny?<!--/sizec-->
Odpowiedz
kurcze, dzięki
Zawsze chciałem umieć przynajmniej jeden z japońskich alfabetów ^^
Ale mam frajd? z "rysowania" tych literek ;P

ps. podrzucisz mi te klocuszki kiedyś wszystkie w jednym pliku, to bym sobie wydrukować?
Odpowiedz
jasne, bez problemu, ale dopiero po tym jak je tutaj wstawił xD
Odpowiedz
Hiragana part 2 xD Mam nadzieję, że umiesz już część 1 lol

ka - <!--/sizec--> [color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=25&amp;amp;y=69&amp;amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]
Jak zapisać:

ki - <!--/sizec--> [color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=71&amp;amp;y=84&amp;amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]
Jak zapisać:

ku - <!--/sizec--> [color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=123&amp;amp;y=76&amp;amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]
Jak zapisać:

ke - <!--/sizec--> [color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=172&amp;amp;y=78&amp;amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]
Jak zapisać:

ko - こ<!--sizec--><!--/sizec--> [color=#000000;background:#000000]&lt;html&gt;&lt;body marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="rgb(38,38,38)"&gt;&lt;embed width="100%" height="100%" name="plugin" src="http://www.saiga-jp.com/cgi-bin/kana.cgi?x=223&amp;amp;y=77&amp;amp;m=seion" type="audio/x-wav"&gt;&lt;/body&gt;&lt;/html&gt;[/color]
Jak zapisać:
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości