Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.32 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Star Wars: Knights of the Old Republic
SW:KotOR.
Ten enigmatyczny skrót kryje w sobie nazwe jednej z najlepszych gier Star Warsowych i gier cRPG w historii. Tytul, który wymieniac mozna jednym tchem z klasykami takimi jak Fallout, Baldur's Gate, Planescape: Torment czy Neverwinter Nights. Tytul do którego rzesze fanów dokupowali Xboxy. Tytul, którego fabula i bohaterowie mogliby posluzyc za wzór do kolejnej trylogii. Wreszcie tytul, którego akcja ma miejsce 4 tysiace lat przed powstaniem Imperium Galaktycznego, a klimat jest bardziej Star Warsowy niz moznaby marzyc.

Co sadzicie o tej grze? Co wam sie podoba, a co nie? Co sadzicie o sequelu? Czy powstanie trzecia czesc? To jest temat w którym dyskutujemy o wszystkim zwiazanym z KotOR, KotORII oraz przyszlych czesciach.

Odpowiedz
Najlepsza gra w jaka gralem, i jest w niej mój ulubieniec z Universum Star Wars.
Swietna fabula, klimat mioooodzio! No i villain...Malak no po prostu super, texty ma swietne, usposobienie i wyglad równiez, duzo ciekawostek sie kryje w tej grze.
Bardzo ladnie to wookie okreslil, mozna by nowa trylogie o tym zrobic.
Kot0R2 to tez super gra, ciut mniej wciagajaca, lecz bardziej rozbudowana, no i mozna sie wielu rzeczy dowiedziec, ewen. dialogi których nie widzial ktos mozna zobaczyc na youtube.

Co do Kot0Ra3, to mam gigantyczna nadzieje ze powstanie, na razie sie nie zapowiada, ale nie mozna o tym zapomniec.

Odpowiedz
W dwójke nie gralem, ale jedynke kocham :) . przeszedlem ja 3 razy.

Co mi sie podobał rozwój postaci i nauka Mocy, róznorodnosc lightsaberów (dwa miecze rzadza ;) ) wyraziste postacie, mozliwosc przejscia na ciemna strone, fabula i szczeka Malaka (zupelnie jak Raziel :D )

co mi sie nie podobał gra mimo wszystko jest liniowa, a o wyborze zakonczenia decyduje w praktyce jeden dialog (mozna grac zla postacia i na koniec sie nawrócic :blink: ). I fajnie by bylo gdyby budowanie mieczy bylo bardziej skomplikowane, (skladanie kilku czesci, moze jakas minigierka...)
Odpowiedz
ja tam 1 przeszedlem raz na LS, probowalem na DS ale niestety na Yavinie mam blad i chyba juz sobie podaruje.

teraz przycinam w dwojke i baudzo mi sie podobaja nowe opcje tj np szybka zmiana broni, majac malo zycia po jakiejs walce mozna ostrzelac jakiegos kolesia ktory czeka i gdy podbiegnie wbic mu miecz miedzy oczy bez wiekszego motania sie :P troche nie podoba mi sie ze w tych grasz jest cos takiego jak limit leveli a dalej napilcza sie XP, rownie dobrze wraz z ostatnim poziomem mogloby sie skonczyc i nabijanie XP bo na nic sie juz nie przyda skoro nie mozna awansowac postaci i uzbroic sie w cos nowego.

ogolnie jak przejde 2 to dopisze cos wiecej :)
Odpowiedz
Ja nie gralem, ale tak mi Revan na gg poleca, ze chyba zassam sobie... ;)
Ale i tak chyba najbardziej jestem za Empire at war i Jedi Academy ;)
Odpowiedz
EaW i JA to nic w porównaniu do KotORów. Przede wszystkim cecha charakterystyczna tych gier jest genialna fabula, pelna zaskakujacych zwrotów akcji, które bija na glowe przyznanie sie Vadera do ojcostwa nad Lukiem. Ponadto wystepuje tam cala plejada niezwykle róznorodnych i barwnych postaci jak "protokolarny" droid- zabójca HK-47, zblazowany i podstarzaly Jedi Jolie Bindo czy niewidoma, upadla Jedi Visas Marr. Kazdy towarzysz ma swoja niezwykle ciekawa historie, której wysluchanie w calosci prowadzi do zadania zwiazanego z ta postacia.
Juz na pierwszy rzut oka widac z jaka dbaloscia o szczególy stworzony zostal wszechswiat na potrzeby KotORów. Wszystkie wynalazki i wydarzenia maja swoje logiczne uzasadnienie. Np korzystanie z broni bialej jest uzasadnione wynalazkiem tarcz pozwalajacych na odbicie strzalów z blastera. Swiat gry jest niezwykle spójny i to odczuwa sie na kazdym kroku.
Jesli chodzi o rozwój postaci to w K1 mamy na poczatku do wyboru trzy podstawowe klasy postaci takie jak: Lajdak, Zwiadowca i Zolniez jednak po jakims czasie dochodza takze trzy klasy prestizowe Jedi. W K2 jest tego wiecej bo tam od razu jestesmy Jedi.
Warto zwrócic uwage na technikalia gry. Mimo uplywu lat gra wciaz wyglada bardzo przyzwoicie, a przy dzisiejszych komputerach wymagania sprzetowe sa smiesznie male. Oczywiscie grafika juz nikogo raczej nie zachwyci, ale za to muzyka jak najbardziej powinna to zrobic. Jest genialna. Powinno wystarczyc, ze napisze iz skomponowal ja Jeremy Soul odpowiedzialny za muzyke do Neverwinter Nights, Baldur's Gate, Dungeon Siege, Morrowinda, Guild Wars czy Obliviona.
Warto dodac, ze gra jest w pelni dubbingowana (rewelacyjnie), a ponadto kazda rasa mówi wlasnym jezykiem (fakt, ze frazy sie na to skladajace sie powtarzaja, ale efekt i tak jest kapitalny).
Reasumujac. To, ze jestem ta seria zauroczony nie ulega zadnej watpliwosci i za calego serca moge ja polecic kazdemu fanowi SW jak i fanom gier cRPG.
Tutaj zestaw filmików z KotORów.

http://www.youtube.com/watch?v=AX7ZEQklnVI

http://www.youtube.com/watch?v=LhCZCkNagbg

Odpowiedz
Wookie, korzystales z recki KotORa w CDAż :D

Mym skromnym zdaniem KotOR to najlepszy gry SW jakie powstaly, zaraz przed swietnym Jedi Outcast. Wyrazisci bohaterowie, doskonale stworzony swiat, masa nawiazan do Sagi i oczywiscie genialna fabula, to chyba najwieksze plusy. No, jeszcze swietne sterowanie i mechanika gry, która wydaje jest spójna nawet dla osób, które sie zbytnio eRPGami nie pasjonuja (czyli mnie na przyklad :P). Rewalacyjna walka, moze za malo widowiskowa, ale widok róznokolorowych lightsaberów zderzajacych sie przeciwko sobie jest bezcenny. Gra, dzieki której rok szkolny nie jest taki straszny. :)
Ostatnio dorwalem ,,dwójeczke". Od razu rzuca sie w oczy mroczny klimat, jak ESB albo RotS w porównaniu do calej Sagi. Na razie gra sie przyjemnie, choc niekiedy jest trudno (walone tarcze najemników na Telos! Ma ktos pomysl co jest na nich dobre?). Czekam na miecz i srebrny krysztal. :)
No i mam nadzieje, ze powstanie czesc III, moze jako Rycerze Nowej Republiki? Marzenia jak ta gra moze wygladac? Przede wszystkim walki takie jak w Sadzie. Mechanika bez zmian, tylko wieksza interakcja z otoczeniem - postacie walcza na calej sali, a nie w miejscu, akcje w stylu sforce pushowania napastnika, który wali plecami w kolumne i rozwala ja. A potem mozemy uzywac kawalków kolumny do ciskania ich w przeciwników. Co o tym sadzicie?

Raziel napisał(a):gra mimo wszystko jest liniowa, a o wyborze zakonczenia decyduje w praktyce jeden dialog (mozna grac zla postacia i na koniec sie nawrócic blink.gif )

W praktyce wiekszosc zadan mozna rozwiazac na pare sposobów, wiec gra tak liniowa nie jest. :) A nagle nawrócenia to przeciez element, który jest w Sadze na porzadku dziennym.
Odpowiedz
Huntersky,Aug 24 2007, 10:41 PM napisał(a):Mechanika bez zmian, tylko wieksza interakcja z otoczeniem - postacie walcza na calej sali, a nie w miejscu, akcje w stylu sforce pushowania napastnika, który wali plecami w kolumne i rozwala ja. A potem mozemy uzywac kawalków kolumny do ciskania ich w przeciwników. Co o tym sadzicie?
To co napisales to ma miec miejsce w "The Force Unleashed" które powstaje pod okiem Georga Lucasa:D

W Kot0Rze3 to chcialbym aby sie albo podrózowalo Revanem, albo jako Exile szlo jego sladami, lub tez miec ich oboje w teamie, co nie wiem czy by przeslodzeniem nie bylo, lecz to ma swe wady, gdyz prawdopodobnie twórcy musieliby jasno postawic jakim Jedi jest Revan/ Exile i nie bylo by juz wyboru, choc nie wiem, bo róznie mozna by to rozwiazac(oczywiscie nie mysle o Gothicowym sposobie z amnezja:P)
Odpowiedz
Huntersky ja bylem tam z Bao Durem i Attonem, co chwuile ktorys z kolesi mi padal i uciekalem nastepnym :D to co proponuje to ostrzelanie ich jak najwieksza iloscia pozniej troche sie wrocic zeby sie pkt zycia odnowily w miare czy zeby sie uleczyc i znowu
Odpowiedz
Huntersky,Aug 24 2007, 09:41 PM napisał(a):Wookie, korzystales z recki KotORa w CDAż :D
Rzeczywiscie pewne podobienstwo zauwazam, ale zapewniam, ze to bylo nieswiadomie. Po prostu juz wiele razy czytalem ta recke i jakis obcy zwrot mógl mi sie wtracic. Pisalem juz o tej grze tyle razy, ze juz chwilami zapominam co jest moje a co zapozyczone. :lol:

Ja bym chcial zeby w K3 gralo sie jeszcze jednym Jedi, który walczyl niegdys ramie w ramie z Revanem i Exile podczas Wojen Mandolarianskich. Jak wiemy Exile wyruszyla na poszukiwania Revana na odlegle rubieze i dobrze by bylo móc powedrowac ich sladem jako osoba trzecia. Jesli chodzi o zmiany, które chcialbym wprowadzic to zmienilbym system walki na zrecznosciowy (cos a la Jade Empire), ale cala reszta mechaniki gry pozostala by bez zmian (czyli nadal duzo gadania, lazenia itd). Ponadto chcialbym aby graczowi zostala podarowana wieksza swoboda poruszania sie (skok, wieksze mapy). Chcialbym takze zeby mozna bylo spotkac kilku starych znajomków.

PS. Kanonicznie w swiecie Star Wars Revan jest mezczyzna, a Exile kobieta.
PS.2 Pomysl z amnezja nie jest wcale Gothicowy. Mial go juz Planescape: Torment.

Odpowiedz
Revan napisał(a):To co napisales to ma miec miejsce w "The Force Unleashed" które powstaje pod okiem Georga Lucasa:D

Nie chodzi mi o zrecznosciowa rozgrywke, tylko o zwykle i urozmaicenie i ,,ubajerowanie" walk. Sam system wydawania rozkazów i turowy sposób rozgrywki pozostawilbym bez zmian. Wydajesz polecenie, a postac wykonuje reszte. Tzn rozwalke :)
Odpowiedz
A ja uwazam, ze najlepiej sprawdzilby sie system walki zblizony do tego z Jade Empire. Oczywiscie styl starc trzeba by bylo przeniesc w universum Star Wars oraz wprowadzic szermierki mieczem swietlnym, ale dla chcacego nic trudnego. Co o tym sadzicie? Powiem jeszcze tylko, ze JE zostalo stworzone przez BioWare w dodatku na tym samym silniku co KotOR.

Dla przykladu wrzucam tu dwa filmiki z Jade Empire.

1 Filmik szkoleniowo-pokazowy.

2 Ten filmik jest naprawde dobry.

Odpowiedz
Wookie,Aug 26 2007, 08:54 PM napisał(a):A ja uwazam, ze najlepiej sprawdzilby sie system walki zblizony do tego z Jade Empire. Oczywiscie styl starc trzeba by bylo przeniesc w universum Star Wars oraz wprowadzic szermierki mieczem swietlnym, ale dla chcacego nic trudnego. Co o tym sadzicie? Powiem jeszcze tylko, ze JE zostalo stworzone przez BioWare w dodatku na tym samym silniku co KotOR.
Uwazam ze po odpowiednich przystosowaniach i zmianach, ten system mialby szanse byc systemem walki w Kot0Rze, nie zeby mi obecny zawadzal:]

Chcialbym tez by to jacy jestesmy wplywalo bardziej na to jak nas inni postrzegaja, mianowicie jak jestem 100% Jedi to byle oprych powinien kitrac sie przedemna, a jak jestem okrutnym tyranem, to byle pasterz powinien padac ze strachu, oczywiscie nie do przesady;)
Odpowiedz
Kocham te gre. W kazdym calu. Od pierwszego pojedynku na statku kosmicznym, przez Ebon Hawka, az po finalowy pojedynek.

Moim sprzymierze?cem jest Moc i pot??nym sprzymierze?cem ona jest... - Yoda 3 ABY

Pot?ga! Nieograniczona moc! - Palpatine

Haaajja ! Kubaolsakldjalkwiodha ! Kaboom ! - sens ?ycia wed?ug Galapagos...

http://s4.bitefight.pl/c.php?uid=110594

[COLOR=red]B?agam Was ! kliknijcie w ten link !
Odpowiedz
Mam pytanie. Kogo z druzyny, grajac po raz pierwszy udalo wam sie zmienic w Jedi w Kot0Rze2?
Odpowiedz
Mnie udalo sie zrobic Jedi z Attona i Handmaiden grajac pierwszy raz. Nigdy natomiast nie zrobilem Jedi z Bao Dura. Bede musial tego spróbowac przy nastepnym przejsciu gry.

Odpowiedz
Mnie tylko Handmaiden. Jakos fartu do tego nie mialem:(
Odpowiedz
Wreszcie dostałem gr? w swoje r?ce :D . Ale niestety nie mogę przejść nawet 1 poziomu. Zawsze w nieokreślonym momencie pojawia się błęd i znany Wysy?aj/Nie wysyłaj. Najdalej doszedłem to filmiku pojedynku na miecze ?wietlne :( . Wie ktoś w czym tkwi problem ??
Odpowiedz
Spróbuj w ustawieniach kompa zmienił ilo?? pami?ci wirtualnej na większą. Na starym kompie też miałem ten problem.

Odpowiedz
Jak to zrobił? :P Jestem trochę zielony, ale to możliwa taka przyczyna jeśli na kompie mam 2GB Ram-u??

Edit: O dziwo problem już nie wyst?puje, odpuka? :P . Doszedłem do Miasta Górnego bez żadnych błędów.

A tak w ogóle mam pytanie. Wookie- mówiłe?, że z tej gry można dowiedzień się bardzo dużo o Reven`ie. Dlaczego mój członek dru?yny (nie pamiętam imienia dopiero się wczuwam :P ) wci?? mówi, że Reven przegra? pojedynek z Bastyli??? Czy to oznacza, że nie spotkam Reven`a w grze??
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości