Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.27 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brand New Day
Temat przeznaczony jest do dyskusji o "Brand New Day", okresu w zyciu Spider-Mana, jaki nastepuje po "One More Day". BND to takze tytul reklamowy czterech pierwszych miesiecy serii "Amazing Spider-Man", który od 546 numeru wychodzi w trybie 3 numerów na miesiac. Bannerem BND zostanie wiec objete 12 numerów. Serwis Spider-Man Online od dawno zajmuje sie pisaniem newsów o tym wydarzeniu, dostarczajac wam spoilerów, przecieków, oficjalnych zapowiedzi, promocyjnych grafik, przykladowych stron i komentarzy twórców BND. Ponizej najwazniejsze newsy.

Brand New Day Teaser

Brand New Day na CCI

Pierwszy opis Brand New Day!

Bohaterowie Brand New Day!

Drugi opis Brand New Day!

Bohaterowie Brand New Day, Part 2!

Preview Amazing Spider-Man #546

[Powyzszy tekst dodany przez Dawidosa]

Nowi bohaterowie Pajaka.
Nie jestem przekonany do kilku z nich... Wydaja sie strasznie naiwni... no ale nie wiem.
Szczerze, to juz sie przyzwyczailem i bardzo polubilem starych wrogów i moze dla tego tak ciezko mi sie pogodzic z mysla, ze juz nie bede ich widywal tak czesto jak kiedys. :unsure:
"IF YOU ARE MY FATHER, CARNAGE...WHO'S MY MOTHER"-Toxin
Odpowiedz
Moje opinie:
1. Negative- wydaje mi sie, ze on bedzie genialnym wrogiem ;)
2. Menance- Lol do potegi
3.Jackpot- srednio, ale ciekawie moze sie to potoczyc
4.Freak- Doom 3 sie klania
5.reszta- brak zdania
Odpowiedz
Odnosnie nowych postaci:
MR. NEGATIVE - O! Ten wyglada i brzmi nawet fajnie. Dobrze ze w koncu wprowadzono jakas nowa postac, która moglaby aspirowac do tytulu, królów przestepców Nowego Yorku, bo nie oszukujmy sie, ostatnio jest ich coraz mniej:
Kingpin - wyjechal
Hammerhead - zastrzelony
Owl -zastrzelony
Morgan - zamorowany
Black Taranturla - najwyrazniej zmienil fach
Jesli tylko jego postac zostanie odpowiednio poprowadzona, ma okazje zostac jednym z najwazniejszych graczy Universum Marvela. Na razie najlepsza postac z tych nowych.

MENACE - jakis goblinowaty i najwyrazniej stosuje podobna strategie co Osborn. W sumie to dobrze ze pojawi sie ktos, kto wypelni luke po przebywajacym w Colorado Green Goblina. Mam do niego, wielkie nadzieje i mam nadzieje ze je spelni.

JACKPOT - srednio, ciekawi mnie jakie ma moce, ale nie oczekuje po niej zbyt wiele. Wydaje sie ze i tak w koncu przejdzie na "dobra strone". Mam nadzieje ze twórcy nie zrobia z niej nowej Black Cat.

FREAK - jeden z najwiekszych brzydali wszechczasów, który powstal wskutek naukowych badan(naprawde malo orginalne). Na plus stwiam fakt ze jest narkomanem, bo takiego super-przestepcy, w Marvelu chyba jeszcze nie bylo. Mam tylko nadzieje ze nie przesadza z jego mocami i nie zrobia go nie wiadomo kim. Powiem szczerze ze bardziej bym go widzial jako wroga Fantastic Four, moze zmienie zdanie po kilku jego wystepach.

DEITY - Chryste. Jak przeczytalem opis, to momentalnie sie zalamalem. Zupelnie nie pasuje mi do universum Spider-mana. Taki Moruln to przy nim pikus. On powieninem z Dr. Strangem albo Ghost Riderem sie silowac, a nie z biednym pajaczkiem. Deity'emu mówie stanowczo nie!!!

SCREWBALL - nie wydala mi sie szczególnie interesujaca. Zabawniejsza od Spider'a? Jakos to mnie nie zacheca do jej osoby. Jedyne co mnie zaciekawilo to jej "motyw" do walki ze Spider-manem. Powtórze sie: Mam nadzieje ze twórcy nie zrobia z niej nowej Black Cat, ale z opisu sie na to zanosi. Nie wiem czemu, ale wydaje mi sie ze bardziej by pasowala jako przeciwnik Daredevila(moze dlatego ze przypomina mi nieco Jestera).

PAPER DOLL - pseudo dosc kiczowate, ale zdarzaly sie gorsze. Prezentuje sie nawt niezle. Na plus ze jej historia bedzie zwiazane z bledem popelnionym przez Spider-mana. Ciekawi mnie jakie ma moce i co za obsesja. Kto wie moze cos pozytywnego z niej wyjdzie, predyspozycje na pewno do tego ma.

Posuowujac na ta chwile jestem zdecydowanie za: MR. NEGATIVE, MENACE i PAPER DOLL.
FREAK i JACKPOT ujda, z czego ten pierwszy musi mnie jeszcze do siebie przekonac.
Natomiast SCREWBALL i DEITY mówie zdecydowanie NIE!!!
Odpowiedz
Nie, zebym sie wtracal, ale moze lepiej zalozyc nowy temat o Brand New Day? Ja wiem, ze to sie wiaze, ale OMD to OMD, a BND niech bedzie BND :)
ja Cię KO, ale nogą
ja Cię LU, ale wodą
ja Cię ŚCI, ale drzwiami
taka miłość między nami
Odpowiedz
Cytat:Nie, zebym sie wtracal, ale moze lepiej zalozyc nowy temat o Brand New Day? Ja wiem, ze to sie wiaze, ale OMD to OMD, a BND niech bedzie BND 
Tak, tez uczynilem. :)

Pierwszy, tak obszerny preview Amazing Spider-Man #546

Wrazenia? Rysunki swietne. Uwielbiam McNivena. A scenariusz? Szkoda mi Slotta. To dobry scenarzysta, bedzie sie staral jak najlepiej, co nie zmienia faktu, ze obecnie seria Amazing znajduje sie na celowniku zarzadców (wydawcy, redaktorów, naczelnego) i to oni decyduja o tym, jak mniej wiecej ma to wszystko przebiegac. A z pierwszych stron wynika jasno - zaden progres, jedno regres. Wiadomo technika wydawania komiksu dzisiejsza, ale czuc epoke Stana Lee. Nie zrozumcie mnie zle. Uwielbiam Stana i jego komiksy. Tylko ja to juz czytalem i wtedy Peter byl nastolatkiem.

Widac, ze w BND mamy doroslego Petera (a wiec nie cofnieto mu latek), ale niedojrzalego, fajtlapowatego jak z lat mlodzienczych. Na dodatek mieszka z dobroduszna cioteczka, pyta sie jej czy dostanie ulubione nalesniczki. Caly etap przemiany Parkera w odpowiedzialnego, doroslego czlowieka legl w gruzach po OMD. Kolejne "objawy" procesu "wraca stare" to Parker szukajacy pracy, bo jak wiadomo znowu ma pusty portfel, calujacy sie na przyjeciu z jakas dziewczyna (jak gdyby zaczynal dopiero studia) oraz Jameson wykrzykujacy w telewizji: Spider-Man to zagrozenie, zagrozenie! (przypomina mi to scene z Amazing Spider-Man #1).

Dosc mam juz belkotu Joe "Bullshit" Quesady, który wmawia nam, wszystkie historie zostaly zachowane, tylko Peter i MJ nie wzieli slubu. Na pytanie pracodawcy, czym Peter zajmowal sie ostatnio, ten przypomina sobie walke z super-lotrami. Widac tam Scorpiona bez kostiumu Venoma, oraz Green Goblina, który chyba powinien byc nieaktywny z racji pracy na rzecz Thunderbolts. To ostateczny dowód na to, ze BND jest gdzies poza glównym uniwersum Marvela. Sadze, ze jest to tez powód, dla którego twórcy beda unikac klasycznych wrogów, bowiem trzeba by bylo wówczas odpowiedziec na pewne drazniace pytania.

Podsumowujac, Marvel wciska nam kit. Chca sprzedac stare w nowym opakowaniu. Ze skanów mozna przeczytac, ale kupowac.... raczej nie.

Takie pierwsze wrazenia. A co wy sadzicie?
Odpowiedz
Cytat:Na pytanie pracodawcy, czym Peter zajmowal sie ostatnio, ten przypomina sobie walke z super-lotrami. Widac tam Scorpiona bez kostiumu Venoma, oraz Green Goblina, który chyba powinien byc nieaktywny z racji pracy na rzecz Thunderbolts. To ostateczny dowód na to, ze BND jest gdzies poza glównym uniwersum Marvela.

No i sa jeszcze rzekomo martwy Hammerhead i przebywajacy poza NY Kingpin.

Hipoteza:
Moze te wspomnienia pochodza z kilkunastu ostatnich lat, a nie z ostatnich kilku miesiecy. Albo to wpadka twórców. Lub po prostu scenarzysci postanowili pokazac postacie które nie pojawia sie w Amazing Spider-man przez dlugi, dlugi czas?
Odpowiedz
Paul, mozesz miec racje, a nawet na bank ja masz. Ale z kolei ten typ wypomina Parkerowi brak jakichs osiagniec naukowych. Po ukonczeniu ESU Parker robil u Connorsa, wykladal na uczelni, uczyl w szkole sredniej biochemii, a w Portland pojechal pracowac do laboratorium. Tylko, ze wtedy byl z MJ. A teraz juz nie jest, a wiec te historie nie mialy miejsca. Przelknalbym to wszystko, gdyby nie wmawianoby nam jak debilom, ze wszystko zostalo po staremu, tylko Peter i MJ nie wzieli slubu. W innych What Ifach staraja sie nam udowodnic, ze nawet jedno zdanie moze zmienic caly wszechswiat, a tu staraja sie nam wmówic, ze wymazanie malzenstwa niczego nie zmienilo. Widac juz po zachowaniu obecnym Petera, ze zmienilo sporo.

Dwie rzeczy zachecaja mnie do BND: rysunki i zapowiadajacy sie rewelacyjne Mr. Negative :ph34r:
Odpowiedz
Mi sie coraz bardziej zdaje, ze Mephisto przeniósl Petera w jakis inny wymiar. Zdaje mi sie, ze wszystko sie wyjasni przed Secret Invasion.
Odpowiedz
Cytat:Ale z kolei ten typ wypomina Parkerowi brak jakichs osiagniec naukowych. Po ukonczeniu ESU Parker robil u Connorsa, wykladal na uczelni, uczyl w szkole sredniej biochemii, a w Portland pojechal pracowac do laboratorium.

Wszystko to bardzo pieknie wyglada, tylko czy On cos wtenczas osiagnal? Sama praca w laboratorjum nie daje zbyt duzych osiagniec. U Connors pracowal jako asystent, owszem daje to doswiadczenie, ale zwykle osiagniecia przypisuje sie glównemu naukowcowi. Wyklad na uczelni i praca w szkole(w której byl deficyt nauczycieli, a referencje nie byly wazne), wynika bardziej z wiezdzy nizli z osiagniec takiego czlowieka.

Cytat:Mi sie coraz bardziej zdaje, ze Mephisto przeniósl Petera w jakis inny wymiar. Zdaje mi sie, ze wszystko sie wyjasni przed Secret Invasion.

Najpewniej w Lutym. Bo na przykladowych stronach New Avengers Annual:
http://comicnewsi.com/article.php?catid=23...31&itemid=10902
Jedynym numerze z udzialem Spidera który wychodzi w tym miesiacu nadal nsi czarny kostium. nie jest to jednak takie dziwne biorac pod uwage ze numer dzieje sie bezposrednio po NEW AVENGERS #37.
Odpowiedz
Cytat:Wszystko to bardzo pieknie wyglada, tylko czy On cos wtenczas osiagnal? Sama praca w laboratorjum nie daje zbyt duzych osiagniec. U Connors pracowal jako asystent, owszem daje to doswiadczenie, ale zwykle osiagniecia przypisuje sie glównemu naukowcowi. Wyklad na uczelni i praca w szkole(w której byl deficyt nauczycieli, a referencje nie byly wazne), wynika bardziej z wiezdzy nizli z osiagniec takiego czlowieka.
Rozumiem, ale czy on ubiega sie tam o posade rektora jakies uczelni, czy tylko o posade asystenta laboratoryjnego. O jakich osiagnieciach ma byc tu mować Nobel, praca opublikowana w The Science? Ilu takich laborantów posiada takie osiagnieciał Nomen omen, Peter byl asystentem jednego z najbardziej cenionych i znanych naukowców, o duzych osiagnieciach na polu genetyki. Wykladanie na prestizowej uczelni ESU (z której pochodza takie znakomitosci umyslowe jak Reed Richards i Victor Van Doom) to kolejny plus. Z kolei praca w Portland to byla praca w prestizowej firmie chemicznej, niestety nie pamietam co ta firma produkowala. To sa jakies referencje, tymczasem tu wydaje sie, ze Peter przychodzi do pracodawcy goly niczym swiety turecki i z "zerowymi" papierami. A Peter "odpowiada" jakoby cale zycie spedzil na walce z super-zloczyncami.

Uwazam, ze kreujac Brand New Day, twórcy po prostu olewaja juz na maksa kontynuacje wydarzen. Skoro wrócil Harry, to równie dobrze Peter nic nie robil na polu nauki.
Odpowiedz
Chcialbym skomentowac nowy news.
To jest beznadziejne... To musi byc jakis inny wymiar, skoro CW juz bylo. Jak to jest mozliwe, ze Peter w tym samym swiecie, raz wie, ze sie zdemaskowal, i ze nalezy do NA, a kolejnym razem nikt nie wie kim on jest...

Zobaczycie... Za jakis czas okaze sie, ze to jest jakis inny wymiar. Moze cos zlego sie stanie i (np.) wrogowie Spider-Mana z tamtego swiata zaczna naprawde istniec i to znowu pogmatwa PRAWDZIWE (z MJ i bez May) zycie Petera.

OBY...
Odpowiedz
Ja jestem ciekaw, jaki stroj Spider-Man bedzie mial w czasie Secret Invasion. Jesli bedzie mial swoj stary tzn ze jednak to ten sam swiat :) Juz bardziej bym chcial ten swiat, niz jakies bzdurne inne wymiary, czarne dziury i inne bzdety. Marvel, robiac inny wymiar, tylko jeszcze bardziej by sie pograzyl ponoc BND ma trwac rok wiec przez rok Spidey bedzie w innym wymiarze, wroci niby z niego i co puf, rok znowu w plecy, dla mnie bezsens. jaK juz to chca ciagnac to bez zadnych innych swiatow :P Dla mnie malzenstwa moze nie byc, jakos od zawsze bardziej lubilem Gwen od Rudowatej :P tylko kaszana byl sposob zniszczenia malzenstwa.
Odpowiedz
Dlaczego na tym obrazku z najnowszego newsa napisane jest, ze Peter caly czas uzywa web shooterów? To wraz ze zniknieciem jego malzenstwa cofnela sie jego mutacja?
Odpowiedz
Nic bardziej mylnego <_<
Niestety OMD nie wymazalo tylko malzenstwa, ale i:
- zdemaskowanie sie Spider-Mana podczas Civil War
- nowe moce nabyte dzieki królowej (organiczna siec) i najprawdopodobniej tez moce nabyte w czasie The Other.
- smierc Harry'ego
- praktycznie wszystkie historie od chwili malzenstwa Petera i MJ sie w jakis sposób zminily badz zostaly wymazane
Odpowiedz
Spider-Nik,Jan 9 2008, 01:31 PM napisał(a):- nowe moce nabyte dzieki królowej (organiczna siec) i najprawdopodobniej tez moce nabyte w czasie The Other.

No i bardzo dobrze organiczna siec jakos mnie nie przekonywala, a moce zdobyte w The Other i tak byly malo wykorzystane, wiec tu strata jest najmniejsza :)
Odpowiedz
No i mamy odpowiedz dla tych, którzy do konca zastanawiali sie, czy Spidey bedzie zyc w alternatywnym uniwersum. Otóz nie bedzie. Musze przyznac, ze art wygladal przekonywajaco i juz na poczatek wyprostowal pare spraw. Teraz czekamy na TASM #546 ;)
ja Cię KO, ale nogą
ja Cię LU, ale wodą
ja Cię ŚCI, ale drzwiami
taka miłość między nami
Odpowiedz
A co cie przekonalo do takiego stwierdzenia?
Odpowiedz
"Although, some people seem to recall that Spidey unmasked himself during Civil War, no one quite remembers whose face was under the mask"

Gdyby uniwersum bylo alternatywne po co w ogóle cos wspominac o Civil War? Dla mnie to jest zabieg ujednolicajacy uniwersum. Mysle, ze to bedzie trwalo powoli, ale kiedy juz bedzie mozna zauwazyc korelacje miedzy komiksami, wróca pewnie starsi wrogowie - z tej strony.
ja Cię KO, ale nogą
ja Cię LU, ale wodą
ja Cię ŚCI, ale drzwiami
taka miłość między nami
Odpowiedz
Polecam to do przeczytania http://forum.newsarama.com/showthread.php?t=142504
jednoznacznie mozna stwierdzic ze to nie jest zaden alternatywny swiat :) i bardzo dobrze nie potrzebnie bardziejmieszac ;) Co do numeru to taki sredni rysunki rewelacyjne ale to McNiven ;) no i Mr Negative debiut a Amazingu mial calkiem mocny :D
Odpowiedz
GoMati,Jan 10 2008, 07:25 AM napisał(a):"Although, some people seem to recall that Spidey unmasked himself during Civil War, no one quite remembers whose face was under the mask"

Gdyby uniwersum bylo alternatywne po co w ogóle cos wspominac o Civil War? Dla mnie to jest zabieg ujednolicajacy uniwersum. Mysle, ze to bedzie trwalo powoli, ale kiedy juz bedzie mozna zauwazyc korelacje miedzy komiksami, wróca pewnie starsi wrogowie - z tej strony.
No nie wiem... Moze po to, zeby jeszcze bardziej zmylic czytelników. Zreszta wymazanie calego zycia byloby troche glupie... Nie moze to byc ten sam wymiar, bo Harry Osborn w nim nie zyje... To jest chyba najwiekszym dowodem na to, ze cos tu smierdzi...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości