Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.32 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdolnosci i zjawiska paranormalne.
Gadziu1115,Aug 7 2008, 12:04 AM napisał(a):z tym ostatnim tez widzialem filmik i ludzie,jak cos takiego moze istniec?
Sa rózne opcje:
  • 1. Jest to gatunek, który jeszcze nie zostal oficjalnie odkryty i udokumentowany.
    2. Jest to organizm stworzony przez kogos, gdzies i wypuszczony na wolnosc lub w celach eksperymentalnych.
    3. Jest to istota nie pochodzaca z Ziemii.<>
    [st]Generalnie z tych wszystkich stworów i dziwów natury, najbardziej wiarygodna wydaje mi sie wlasnie Chupacabra, o której wspomniales. Troche sie o niej nasluchalem oraz naczytalem i stwierdzam, ze niektóre fakty sa bardzo interesujace.
Odpowiedz
ta hybryda to bylo cos w rodzaju lwa z kobieca glowa...(ja to tak zapamietalem)
pamietam,ze jakas grupa ludzi costam,ze niby ja zlapala i zamknela w celi i byl filmik zalaczony, czy jakos tak. matko, galy mi wylazly jak na widok super lasencji

A apropo tej chupacabry. Widzialem jej kilka wersji.
-Klasyczna(cos w rodzaju zmutowanego psa,albo kangura)
-Niemiecka(pokazawyana w niedowiary.zdjecia i rysunki.Cos w rodzaju czerwonookiej,szablozebnej malpy poruszajacej sie w pozycji wyprostowanej)
-El chupacabra(cos w rodzaju duzej niemieckiej)

A teraz fotki z Chubakabra:

Odpowiedz
Zapomniales wspomniec o "La Chupacabra". Slyszalem, ze podobno sie "skrada" do ofiary oraz pozera kozy :P. Nie wiem czy to prawda.
Odpowiedz
Gadziu, w pierwsze zdjecie jestem jeszcze w stanie uwierzyc, ale w drugie ? Przeciez to fake... &lt;_&lt;
Odpowiedz
Te drugie to ewidentny model 3D :lol:
Odpowiedz
Wiem. Ja chcialem pokazac jak ona naprawde wyglada wedlug swiadków,któzy widzieli ja na wlasne oczy a nie mieli przy sobie aparatu
Odpowiedz
Wiec Freddy przyszedl by napisac inteligentnego posta po zapoznaniu sie z tematem ;).

Cytat:Ja to praktycznie w nic nie wierze. Najbardziej jednak denerwuja mnie te religijne cuda. Myslalem nawet nad tym by w przyszlosci zajac sie rozwiazywaniem takich zagadek. Moze bym w koncu dowiódl ze cos takiego jak bóg nie istnieje.

Chociaz nie wierze w zjawiska paranormalne to nie znaczy ze nie lubie ogladac o tym filmów, szczególnie podoba mi sie serial "Nie z Tego Swiata(eng. Supernatural)".

Chcialbym jednak kiedys spotkac cos nadprzyrodzonego, niesamowitego.

Kazdy ma swoje poglady, ale wyobraz sobie co by to bylo gdyby ludzie w nic nie wierzyli? Nie dosiegal by ich zal i pokora. Nie zalowali by swoich czynów, i byli by bezwzgledni, bo uwierz lub nie, ze kazdy choc najgorszy czlowiek zaluje lub odczuwa pokore ;).

Cytat:duchy - w to akurat nie wierze i wierzyc nie bede. Predzej uwierze w wampira i wilkolaka =)

Mi sie zdaje, ze w duchy kazdy wierzacy powinien wierzyc ;). A dlaczegoś W koncu duchy to jak to ujal Pawcio "blakajace sie po swiecie dusze ludzkie". Oczywiscie nie wierze juz w jakies nawiedzone domy itp. Bo w koncu prosto jest zrobic animacje przesuwajacego sie krzesla na potrzeby filmu...

Cytat:Móglbys chociaz z szacunku dla ludzi wierzacych napisac 'Bóg' duza litera.
Cytat:Wlasnie! Wszystkich Heretyków wylapie 0jciec Tadeusz!!!

Moze to bylo w zarcie, ale dziwnie zabrzmialo ;). Chyba nie wiesz kim sa heretycy...

Wiecej chyba pisac nie musze ^^. Nie wierze, w zadne potwory aka wampiry, demony, "czupakabry" albo jakies wodne potwory Lessi czy tam Nessi z loch ness...
To sa dopiero bajki ;). Co do UFO i poza ziemskich istot zywych. Jestem pewien, ze nie jestesmy sami we wszechswiecie :P. Na pewno sa jakies inne cywilizacje.

Odpowiedz
Cytat:Kazdy ma swoje poglady, ale wyobraz sobie co by to bylo gdyby ludzie w nic nie wierzyli? Nie dosiegal by ich zal i pokora. Nie zalowali by swoich czynów, i byli by bezwzgledni, bo uwierz lub nie, ze kazdy choc najgorszy czlowiek zaluje lub odczuwa pokore wink.gif.
Mogles sie bardziej zastanowic przed napisaniem tego. Postaraj sie to przeanalizowac. Mowisz, ze gdyby ludzie w nic nie wierzyli to nie byloby pokory, zalu i innych. Ale nie istnieje takie pojecie jak "w nic nie wierzyc". Kazdy czlowiek wierzy w to co widzi. Potem ludzie dziela sie na tych, ktorym sie wydaje, ze wierza w cos czego nie widzieli oraz na takich, ktorzy w to po prostu nie wierza. Ja nie wierze w boga, a odczuwam zal, pokore i wszystkie inne ludzkie uczucia. I coś

Czy wierze w zjawiska paranormalne? Swiat ma jakies tam swoje zasady, oczywiscie poki co znamy tylko czesc tych zasad. Nie wiemy czy jest mozliwe, aby istnialy wilkolaki, duchy, wampiry. Nie wiemy, czy czlowiek ma dusze, nie mozemy stwierdzic czy reinkarnacja jest prawdziwa etc. Generalnie nie wierze w cos czego nie zobacze. Dlatego dla mnie nie istnieja duchy i inne stworki. Nie istnieje tez dla mnie Bóg, ale na pewno istnieje bóg. Nie w tej postaci, w ktorej widza go chrzescijanie, inny bog. Cos czego nie potrafimy pojac. No bo na chlopski rozum skads sie to wszystko musialo wziac. Potrzebne bylo cos, co to stworzylo. A ze nie wiem co to jest, bo tego nigdy nie widzialem to nie widze potrzeby, zeby sie modlic, szanowac to, ani nic z tych rzeczy.
UFO i inne - wszechswiat jest nieskonczony. Na 99% nie jestesmy w galaktyce sami, ale jak jest w rzeczywistosci to nie mam pojecia.
Kontynuujac - jakies czupakabry moga sobie nawet istniec, ale nie odbiore tego jako cos niesamowitego czy paranormalnego. Ot, jakis nowy nieznany gatunek zwierzecia, ktory dobrze sie ukrywal przez tyle lat albo powstal niedawno z jakiejs dziwnej mieszanki.
Jeszcze wracajac do duchow, nie chcialbym sie przekonywac o ich istnieniu. Jesli rozmawialbym z kims na ten temat i bym mu powiedzial, ze w to nie wierze, a on chcialby mnie przekonac ze jednak duchy istnieja to nie zgodzilbym sie na to. Boje sie wylywan duchow i takich innych rytualów. Dlaczegoś Po prostu nie chce kusic losu, nie widze powodu, zeby sie dodatkowo stresowac. Zakladam ze to nie istnieje, ale mozliwe, ze jednak istnieje, a jesli tak to nie chcialbym miec z tym do czynienia.
Odpowiedz
Gdyby ludzie wiedzieli ze Bóg istnieje to juz by nie byla wiara, a wiedza. To spora róznica. A taka Chupacabre hmm, wydaje mi sie ze to albo nieudany eksperyment lub nieodkryte bardzo rzadkie zwierze . Co do zdjecia z odciskiem czlowieka i dinoazura. Wydaje mi sie ze gdyby czlowiek nigdy nie zobaczyl dinozaura to nigdy by nie bylo opowiesci o smokach czyz nie ? ;&gt;
Odpowiedz
Corey,Aug 14 2008, 02:29 PM napisał(a):Gdyby ludzie wiedzieli ze Bóg istnieje to juz by nie byla wiara, a wiedza.
Na tym wlasnie polega wolnosc jaka Bóg dal czlowiekowi. Mamy wybór - wierzyc lub nie wierzyc i to czyni nas wolnymi.

Fred_Mord napisał(a):Kazdy ma swoje poglady, ale wyobraz sobie co by to bylo gdyby ludzie w nic nie wierzyli? Nie dosiegal by ich zal i pokora. Nie zalowali by swoich czynów, i byli by bezwzgledni, bo uwierz lub nie, ze kazdy choc najgorszy czlowiek zaluje lub odczuwa pokore
Brak wiary w sily wyzsze, objawialby sie raczej w inny sposób. Mysle, ze nie zaniknelyby takie uczucia jak zal czy pokora, bo to tkwi w naszej swiadomosci jak radosc czy wscieklosc.

Problem pojawilby sie dopiero w sytuacji, której ludzie nie umieliby sprostac, która z góry przesadzilaby o ich losie. Co w takiej sytuacji moze zrobic kompletny niedowiarek? Tylko plakac.

Mozna zobaczyc nawet na filmach, jak ateista, znajdujacy sie w sytuacji bez wyjscia zwraca sie do Boga z prosba o pomoc. I tak pewnie jest z wieloma niewierzacymi, którzy w codziennych sytuacjach wiedza, ze sa zdani tylko na siebie i wcale im to nie przeszkadza. Gdy spotyka ich cos na tyle nie dobrego, ze moga przez to stracic najwyzsze wartosci, a nie potrafia samemu temu zaradzic, poczynaja zwracac sie do Boga (czy inne sily wyzsze) z prosba o pomoc w wyjsciu z opresji, mimo iz wczesniej uwazali go za wytwór ludzkiej wyobrazni. Dlaczegoś Bo jest to ich ostatnia deska ratunku.

Wierzacy ludzie, nawet w najdrobniejszych problemach szukaja wsparcia duchowego, co niejednokrotnie im pomaga i co moge potwierdzic na podstawie wlasnego doswiadczenia.
Odpowiedz
QbaS,Aug 14 2008, 04:12 PM napisał(a):co moge potwierdzic na podstawie wlasnego doswiadczenia.
A to smieszne. Bardzo czesto swietni ludzie, ktorzy nikomu nic zlego nie zrobili i wszystkim pomagaja musza cierpiec. I gdzie jest ta boska sprawiedliwosc? Bog bogiem, ale ludzki swiat rzadzi sie swoimi prawami i tutaj wszystko zalezy od nas. Wiara jeszcze nikogo nie uratowala.
Odpowiedz
Nie powiedzialem, ze to zawsze pomaga, ale podtrzymuje na duchu, poprawia stan psychiczny pokrzywdzonej osoby.

zygmoont napisał(a):Bardzo czesto swietni ludzie, ktorzy nikomu nic zlego nie zrobili i wszystkim pomagaja musza cierpiec.
Boski plan... Nie wiadomo na przyklad, co takie osoby zrobilyby, gdyby ich to cierpienie nie dopadlo.

zygmoont napisał(a):Wiara jeszcze nikogo nie uratowala.
Byc moze nie tutaj, w zyciu doczesnym.
Odpowiedz
Cytat:podtrzymuje na duchu, poprawia stan psychiczny pokrzywdzonej osoby.
Ta, ktos sobie ubzdura, ze jak bedzie przykladnym czlowiekiem to jego dusza trafi do "nieba" i bedzie zajebiscie :P.

Cytat:Mozna zobaczyc nawet na filmach, jak ateista, znajdujacy sie w sytuacji bez wyjscia zwraca sie do Boga z prosba o pomoc. I tak pewnie jest z wieloma niewierzacymi, którzy w codziennych sytuacjach wiedza, ze sa zdani tylko na siebie i wcale im to nie przeszkadza.
No ale to nie oznacza od razu, ze w niego wierza. Slowa to slowa, a pozostaja jeszcze mysli. Ale badz co badz na przyklad akty desperacji typu "jesli gdzies tam jestes to zrób to i to" sa dosc smieszne :D.

Odpowiedz
rzadlo,Aug 14 2008, 11:36 PM napisał(a):Ta, ktos sobie ubzdura, ze jak bedzie przykladnym czlowiekiem to jego dusza trafi do "nieba" i bedzie zajebiscie :P.
A zebys wiedzial, ze takie myslenie naprawde poprawia stan psychiczny. Pewnie dlatego ludzie wymyslili wiare w cos nadprzyrodzonego.
Odpowiedz
E tam poprawia stan psychiczny. Ta cala otoczka wokol wiary jest tak absurdalna, ze predzej doprowadzi czlowieka do depresji.
Odpowiedz
QbaS,Aug 15 2008, 12:01 AM napisał(a):Pewnie dlatego ludzie wymyslili wiare w cos nadprzyrodzonego.
Qbas, najpierw tak bronisz wiary a teraz sam przyznajesz ze to jest zmyslone.

Zgadzam sie z zygmoontem. Takie slepe wierzenie predzej czy pózniej jest powodem abstrakcyjnych leków. Najbanalniejszy przyklad to strach przed spowiedzia, czy trema przed przyjsciem ksiedza po koledzie, no bo co on tam nagada o mnie jak mu nie zarzuce co nieco grosza?

Dajcie spokój z tymi walkami jacy to oni dobrzy nie sa. Jakby tak bylo to by nie budowali kosciolów za 20mln tylko dali to biednym i chorym ludziom.
Odpowiedz
Revan,Aug 15 2008, 08:59 PM napisał(a):Qbas, najpierw tak bronisz wiary a teraz sam przyznajesz ze to jest zmyslone.
Mialem na mysli raczej dawne ludy, które czcily np. slonce.

Revan napisał(a):Dajcie spokój z tymi walkami jacy to oni dobrzy nie sa. Jakby tak bylo to by nie budowali kosciolów za 20mln tylko dali to biednym i chorym ludziom.
A ktos tu ich broni? Wiem, ze duza czesc zyje czy raczej postepuje w sposób, który nie przystoi kaplanowi, ale co poradzic. Ja tutaj tylko bronie wiary.

A tak po za tym, nie jest to miejsce na dyskusje o religii, wiec skonczmy, bo lekko odeszlismy od tematu ;)
Odpowiedz
A slyszeliscie kiedys o czyms takim ? " Rzad U.S.A sprzedal nas Ufo" ? ;p chcecie to wam powiem cos wiecej ;p
Odpowiedz
(ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisza.)

No mów, Corey.
Odpowiedz
Hah xD

No coz jak donosi paranormalne.pl :

Rzad U.S.A po katastrofie w Rosswell zawarl uklad z jednym z szaraków, Ci dostarcza im nowej broni itp ( dlatego tak wyprzedzili rosjan ), w zamian ze beda mogli porywac i badac ludzi.

Nawet powstala agencja skladajaca sie chyba z 12 osob, juz nie pamietam, zeby niszczyc wszelkie fakty na ten temat, zeby nikt sie nie dowiedzial ;p
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości