Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Use of undefined constant mentionMeBuildPopup - assumed 'mentionMeBuildPopup' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 336 - File: inc/plugins/MentionMe/forum.php PHP 7.3.32 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 336 errorHandler->error
/inc/plugins/MentionMe/forum.php 16 mentionMeInitialize
/inc/plugins/mention.php 31 require_once
/inc/class_plugins.php 38 require_once
/inc/init.php 233 pluginSystem->load
/global.php 18 require_once
/showthread.php 28 require_once

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saga Alien
Jak dla mnie dzieńo kultowe i klasyczne.
- Pierwsza część na nowo zdefiniowała słowo "Horror".
- Dwójka pomimo trochę gorszych, ale dalej trzymających poziom scen, zaoferowała Holywoodzki rozmach oraz dużo akcji.
-Trójka była pod względem strachu między dwójk? a jedynk?, jednak wprowadziśa dośc "brudny" postapokaliptyczny klimat za co sobie go cenię najbardziej.
- Czwórka (jak dla mnie najgorsza nie wliczając AVP 1 I 2) Stara?a się połączył wszystko w cało?? i dał trochę od siebie, ale wysz?a papka. Pomimo tego że film nie do?ciga? poprzedników i był mocno przekombinowany i tak był (jak dla mnie) dobry.

Sama postać Ksenomorfów jest jak dla mnie bardzo fascynująca i bardzo lubie te stworzenia. Poza tym nie mogę się doczekać piłtki która będzie prequelem. A co wy sądzicie o tych filmach? Wypowiedzcie się!:venom:

"The Monsters are always with us. But thats okay, because there will always be good guys too.. and in the end, when all's said and done... good guys always win."- The Spider-Man
Odpowiedz
Wypowiadam się, bracie:)

KRÓTKO:
KLASYKA:D:D:D

NIECO D?U?EJ:
Tak się jakoś w życiu zło?y?o, że najczęściej oglądałem Aliens, czyli drugą część i rzeczywiście jest to porządne kino akcji w najlepszym wykonaniu Jamesa Camerona. Tak na moje oko, to chyba w największym stopniu przy?o?yło się do crossoverowych gier Aliena i Predatora. Te dzia?ka, marines, opuszczona kolonia, brak światła. Cudowny klimat. A pamiętam jeszcze kilka znakomitych humorystycznych tekstów np. gdy jeden z ?o?nierzy grany przez Billa Paxtona krzyczy To może niech ona przejmie dowodzenie!, mając na myśli te dziewczynk?, co się uchowała:)Co do pierwszej części, przyznam szczerze, że słabo ją pamiętam i wypada?oby ją sobie przypomnie?. W każdym razie był to raczej horror, ale bardzo dobry horror i co najważniejsze ma był głównym odno?nikiem do wspomnianej przez ciebie, bracie, piłtej prequelowej części. Jeśli chodzi o Alien 3, to nie wiem czemu, ale wielu jakoś czepia się tej części, a tymczasem została zrealizowana w klimacie pierwszej części (może właśnie dlatego), z tym, że akcja filmu rozgrywa?a się w o wiele gorszych warunkach. Tak naprawdę, na trójc? mogło się skończy?. Co prawda czwórka również mi się podobała, byly tam i świetne sceny (wyssanie hybrydy człowieka-aliena w próżni?!) i ponownie dobry czarny humor, ale momentami była dla mnie odpychająca. Niektóre sceny przekombinowane. Na koniec dodam, że mam wszystkie filmy na DVD z kolekcji, która wychodziśa w Polsce i to chyba w dwóch turach.

Ktoś z was zastanawia? się, jak mógłby wyglądał prequel?
Odpowiedz
Także się wypowiem, a co:P

Alien, Aliens, Alien 3, Alien Resurrection jako cało?? jest czym? co można oglądać bez końca, w kó?ko, jedna po drugiej.
Xenomorphy (Hansa Gigera) stworzone są idealnie i nie są zwierz?tkami które można polubię. Już ich pojawienie się dostarcza lekkiego dreszczyku, co zrobić Sieknie ogonem? Uderzy j?zykiem? Niesamowite s?.

Do obejrzenia na TV4 we wtorki (chyba) były co tydzień wszystkie części.

Jednak każdy film z osobna jest już dużo gorszy. Spadek formy zauważamy zgodnie z kolejności? ukazywania. Nie można obejrzeć w kolejności jakiej się by chciało bo można sobie zepsuć efekt.

Uwa?am, że "Kwadrologia Obcego" jest zamkni?t? cało?ci? i nie powinno się już dokr?cał Prequeli, Sequeli i innych Queli! Powinno został jak jest.

AvP 1 i 2 (klapa. pora?ka, dno, syf, ki?, mogiła itd.) nawet szkoda paznokci ?ciera? o klawisze.:(

Nadzieja:
na solowe wyst?py Obcych - brak
Może w "Predators" coś drgnie na linii Obcego.
Specjale z UK - Colossus i Juggernaut - szczegóły strona 417 post #8330
Odpowiedz
Cieszę się że nie jestem jedynym, który oglądać kultowe filmy z ksenomorfem. Co do Finsternisa: też początkowo byłem wkurzony dotykaniem kwadrylogii, jednak gdy usłyszałem że zajmie się tym Ridley Scott uspokoi?em się (ale dalej się martwi? że film zostanie zrobiony "pod kasę"). Co do Aliena 5: licz? na dobry horror który wykorzysta efekty specjalne, ale jednak będzie też miał przyzwoity scenariusz i sceny które zapadn? w pamięć.
Swojego czasu się zastanawia?em i sądzićem że to pewnie w tym prequelu będzie wyglądało tak:
jakiś tam pokład będzie musiał ze względu na xxx wylądować na xxx planecie gdzie znajdzie xxx jaj obcych. Tam jednego zaatakuje twarzo?ap ,a gdy obcy wyrśnie każdego oprócz głównego bohatera, ten go zabije. Wtedy pojawił się ratownicy którzy nie uwierz? naszemu bohaterowi i wyślę go do psychiatryka.

Wiem że taka wizja nie jest w ogóle oryginalna, jednak nie zastanawia?em się długo, gdyż oczekuj? na mi?? niespodzianką ze strony scenarzysty

Co do humoru to najbardziej zapad? mi w pami?ci tekst Vasquez z dwójki:
-Pomylono cię kiedyśz m??szczyzn??
- Nie, a ciebie ?
pad?em (twarda baba)

P.S. na "Predators" też licz? z wielką nadzieję;)

"The Monsters are always with us. But thats okay, because there will always be good guys too.. and in the end, when all's said and done... good guys always win."- The Spider-Man
Odpowiedz
"Alieny" to jedne z moich ulubionych filmów. Najbardziej podoba mi się druga część, która mimo tego, że nie straszy?a aż tak mocno jak jedynka miała jednak więcej klimatu. Zresztą to właśnie z tego filmu najwięcej motywów trafi?o później do komiksów i gier komputerowych. Pozostałe dwie części nie były już tak genialne czy prze?omowe, ale nadal stanowi? porządne kino grozy/sci-fi.

Jeśli chodzi o Aliens vs Predator to chyba wszyscy zgodzimy się, że obie części zawiod?y. Obejrze? to je obejrzałem bez jakiegoś większego oburzenia. Ot przeci?tne filmy na bazie rewelacyjnej licencji. Lubi? oglądać te części tylko ze względu na to jak zrobieni zostali Obcy i Predatorzy dzięki nowoczesnym efektom. Uwa?am, że prezentują się świetnie, tym większy żal, że wytwórnia nie pokusięa się o zatrudnienie dobrego reżysera.

Odpowiedz
Mi z kolei bardzo podobala sie 1sza czesc Alien'a, ale trzeba jasno sobie powiedziec - kazda z czesci byla nakrecona w innym stylu, jednak zauwazylem pewien schemat:
1. Klimat mroczny, surowy bardziej statyczny i zabawa w kotkai myszke z jednym alienem
2. Pomimo rownie ponurego klimatu mamy akcje zryw, strzelanine i wielkiego bossa, czyli krolowa.
3. Atmosfera znowu rodem z 1ki, czyli mrok napiecie, surowosc scenerii, jeden Alien i "zabawa" w kotka i mysz.
4. Znow akcja w stylu strzelamy i ucieczki, znow wielka (rozniaca sie od reszty alienow) poczwara - hybryda. Brakowalo mi tu jedynie mrocznego klimatu.

czas wiec na 5ke - czy bedzie bardziej czerpala z jedynki, czy z dwojki N Czy moze bedzie hybryda tych dwoch czesci... a jak wiemy (a przynajmniej moim zdaniem) mieszanie czegokolwiek<!--/sizec--> nie wychodzilo na dobre tej serii, zarowno pod katem mieszania stylow z roznych tych filmow o Obcym<!--/sizec--> (patrz Alien 4.. czy seria AVP<!--sizec--><!--/sizec-->) jak i mieszaniu gatunkow (patrz Hybryda z Alien 4 i AvP II).

Mam nadzieje, iz piata czesc bedzie w stylu 1ki.. oraz, tak jak Zer0, mysleze jak zabierze sie za to Ridley to efekt powinien byc zadowalajacy.
Jesli 5 to bedzie prequel, to nie ma co liczyc na powrot Ripley, ale jesli bedzie to film od R.Scotta, to na 70 proc zobaczymy tam Russela Crowe'a:p

Oglnie rzecz biorac - jestem fanem Kwadrologii (szczegolnie pierwszych 3 czesci na rowni)

Co do smiesznych sytuacji to przypomina mi sie scena zabawy nozem przez Bishopa (kto wie ten zrozumie). Oraz Vriess buszujacy w skladzie amunicji w 4ce.
U?miech kosztuje mniej ni? elektryczno??, a daje wi?cej ?wiat?a;D
watch Knife in the water saga
Odpowiedz
Ta jeeli chodzi o 5ke to jednak prawdopodobnie znowu bedzie to horror. O ile pamietam Scott krytykowaN "Aliens" Camerona. A co do hybryd: O ile Newborn (tak nazywaN siN ten dziwny Alien z 4ki) byN jeszcze jak dla mnie nawet fajny, to Predalien'a nie lubiN w ogóle. DosyN ee byN jakiN dziwny (niby królowa, ale niewiele wyesza od robotnicy, dodatkowo to "skeadanie jaj przez paszczN"), to jeszcze przyprawiaN mnie czasami o emiech (widzec go z tymi "dredami" Predatora, myelaeem ee to jakiN rasta:lol:). ZresztN skomentuje te filmy tak:
AvP: Dwójka znanych kosmitów robi rzeN bez krwi (!) w piramidzie
AvP: Ta sama rzee ale z nadmiarem krwi, czasem próbujeca przestraszye. Twórcy sprytnie umieecili akcjN w mroku, dzieki czemu nie widaN póN filmu (czyli jego niedopatrzenia i bedy)

&quot;The Monsters are always with us. But thats okay, because there will always be good guys too.. and in the end, when all's said and done... good guys always win.&quot;- The Spider-Man
Odpowiedz
Jestem za takim horrorem w klimacie 1ki. Oby Ridley do3mal slowa:)

Z serii AvP to jedynie pierwsza czesc jeszcze jako tako dawala rade. Fajnie ze bylo kilka smaczkow nawiazujacych zarowno do serii Aliena jak i Predatorow: - Sam Weyland, czyli "oryginal" Bishopa, - albo murzynka (ktora pod koniec filmu) mowi "you're one ugly motherfucker" <span style="color:#808080">(jesli cos prekrecilem to sorka)<!--sizec--></span><!--/sizec--> - to samo zdanie mozna uslyszec w pierwszej czesci Predatora (i rowniez pod koniec filmu), a wypowiada to zdanie nie kto inny jak Arnold S:)

Co do czasu w ktorym rozgrywa sie AvP, to wspolczesnosc czy jakas tam przyszlosc ? Pytam, bo jesli jest to wspolczesnosc, to co tam robi Weyland, skoro w Alien 3 byl mlodszy, a jak wiemy tam akcja rozgrywa sie w przyszlosci ?
U?miech kosztuje mniej ni? elektryczno??, a daje wi?cej ?wiat?a;D
watch Knife in the water saga
Odpowiedz
Chodzi o to ee film byN robiony na podstawie komiksu, ale genialny reeyser musiaN postawiN na swojN "lepszN" wersjN i z przyszeoeci, zrobiN teraeniejszoe. Niektózy broniN to tak ee Bishop z 3ki byN androiemd z przefarbowanN krwie ale ja do nich nie naleee. A te smaczki pomimo tego ee lekko umiliey mi film, nie sprawiey ee mi siN spodobae Krótko mówiec: Jeeli ktoN ze mnN chce porozmawiaN o AvP to tylko o komiksie, bo wydarzeN z filmów caekowicie nie przyjmujN do ewiadomoeci.

&quot;The Monsters are always with us. But thats okay, because there will always be good guys too.. and in the end, when all's said and done... good guys always win.&quot;- The Spider-Man
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości